Jak rozpoznać raka skóry? Zdjęcia i pierwsze oznaki

Jak rozpoznać raka skóry? Zdjęcia i pierwsze oznaki

Jednym z najbardziej powszechnych form nowotworu – raka skóry. To on zajmuje trzecie miejsce w całym systemie raka. Rak skóry występuje głównie na odsłoniętej skóry, zwłaszcza powierzchnię odsłoniętą raka – około 70% przypadków raka skóry.

Jak można zauważyć na zdjęciu, rak skóry najczęściej jest zlokalizowany na czole, uszy, i przy czasowych wokół oczu.

Kim są zagrożone

Istnieje kilka głównych przyczyn raka skóry, bardziej precyzyjnie określić kategorię ludności, która jest przede wszystkim narażone na to ryzyko:

 • Miłośnicy Sun – w bezpośrednim świetle słonecznym lub w solarium: 90% nowotworów zlokalizowane są stale narażone skóry (70% – osoba 20% – szyja), ponieważ są one najbardziej podatne na działanie słońca, ale ponieważ jest to droga do doprowadzenia, na przykład, rak skóry;
 • Osoby o jasnej karnacji, szczególnie obawiać naturalny blond i rudowłosa;
 • ludzie, którzy mają złe dziedziczności, to znaczy, jeśli rodzina kiedyś przypadków raka;
 • osób starszych, bo to jest w ich skóry jest szczególnie wrażliwe.

Jako dodatkowe czynniki negatywne to wpływu chemikaliów działanie rakotwórcze (np, arsenu, smoły, oleje i smary) oraz promieniowania jonizującego na skórę. Jeśli skórze uszkodzonej przez różne urazu mechanicznego lub termicznego, prowadzi to do powstawania blizn już blokowane w komórkach nowotworowych może wystąpić.

Objawy i oznaki raka skóry

Ważne jest, aby rozpoznać wczesne stadia raka skóry, której przejawem jest konieczna znajomość nie tylko ludzi narażonych na ryzyko, ale również dla wszystkich, bez wyjątku. Oczywiście, oprócz, które powinny być regularnie rachunek sumienia, regularne wizyty u dermatologa powinna być niezmienna zasada.

Tak, jak można rozpoznać objawy raka skóry, który powinien poinformować i zachęcić niezaplanowane wizyty u specjalisty:

 • Tworzenie nowego mola, wyglądu czerwone plamy, podrażnioną lub zapalnym rejonie naciskiem na skórę, która jest długi czas nie przechodzi;
 • Każda zmiana, – zapalenie, zaczerwienienie lub zwiększenie rozmiaru istniejących moli, zwłaszcza jeśli zaczyna się od jakiegokolwiek oddzielania, na przykład, krew; z upływem czasu, to rany lub owrzodzenia może podjąć skorupę;
 • wygląd i powolny lecz stały wzrost lub podejrzane plamy powierzchnia skóry z różnych konturów, nie ma wyraźnych granic, lub na odwrót, to jest symetryczne;
 • wygląd skóry, błyszczące gładkie guzki lub guzków z zastraszającym niezwykłym kolorze, takich jak czerwony, biały, czarny, brązowy, fioletowy lub różowy;
 • wybielania skóry występ o małej guza w postaci gładkiego blizny i utratę elastyczności skóry w danym miejscu.

Aby uzyskać dokładniejszy obraz objawów, można zobaczyć zdjęcia wygląda jak rak skóry. A następnie porównać to, co widział ze znakami rzeczywiście obserwowane na podejrzenia skórę i spowodować. Przy okazji, istnieje bezpośredni znaki korelacji raka skóry przez stadium choroby.

Po pierwsze, istnieją przedrakowe narośla, że ​​z czasem przełoży się własnej raka pod wpływem czynników zewnętrznych.

Amerykańska technologia "ABCD"

Bardzo interesujące badania w tej dziedzinie amerykańskich specjalistów dermatologów. Zidentyfikowali listę kryteriów, które pomagają określić, jak zostanie wykryty rak skóry, i nazywają tę technologię "ABCD":

 • (Asymetria) – asymetrii jeśli jedna połowa podejrzanej miejscu nie pokrywa się z drugiej strony;
 • B (granica) – granica, nie ma wyraźnych konturów;
 • C (kolor) – kolor różni się od normalnego koloru skóry;
 • D (średnica) – średnica, jeśli plama wzrosła więcej niż 6 mm.

Rodzaje raka skóry

Nowotwory skóry są różne, ale są trzy najczęstsze formy.

 • Podstawnych (guzy nowotworowe komórek raka podstawnokomórkowego). Występuje w 70-75% przypadków. Charakteryzujący się powolnym wzrostem, klęsce otaczającej tkanki, ale, na szczęście, prawie całkowity brak przerzutów. Ten ostatni czynnik umożliwia rozważenie basaliomas jako pośrednia pomiędzy dobrotliwej choroby nowotworowej i chorób nowotworowych.
 • Płaskonabłonkowy, rak komórek skóry.

  Znacznie rzadziej. Charakteryzuje się szybkim wzrostem i przerzutów nowotworowych (głównie poprzez układ limfatyczny). Dotyka głównie płuc.

 • Czerniak. Najbardziej niebezpieczny nowotwór skóry. Charakteryzuje się częstymi nawrotami i przerzutami w węzłach chłonnych, nie tylko, ale także w prawie wszystkich narządów ciała.

Etap rozwoju raka skóry

Obecnie jest pięć etapów.

  • Zero. Na tym etapie, tylko komórki rakowe są generowane i wpływają na górną warstwę skóry.

   Jeśli czas, aby zwrócić uwagę na podejrzane i skonsultować się z lekarzem, w 99% przypadków można zagwarantować pełnego i skutecznego odzyskiwania. Pomoc w samodzielnej diagnostyki pomóc zasobów internetowych. Można tam zobaczyć zdjęcia – rak skóry Etap 1, aby zrozumieć, co należy zwrócić szczególną uwagę. Ale jeszcze lepiej do specjalisty.

  • Po pierwsze. Tutaj, komórki rakowe rozłożone głębiej (2 mm), pozostawiono, ale jeszcze nie przerzuty do układu limfatycznego. Na tym etapie możliwe jest również pełne odzyskanie, ale przedmiotem dokładnych wymagań onkologa.
  • Po drugie. Rak rozwija się do 4 mm, ale znowu tak daleko, bez przerzutów do węzłów chłonnych. Na tym etapie pojawiają się już bolesne.

   Lekarze dają prognozy: 50% przeżywalność z dokładnym przestrzeganiu wszystkich przepisów.

  • Po trzecie. Przerzuty penetrują układ limfatyczny, ale do tej pory nie miało wpływu na inne narządy. Cancer objawia się w stanie zapalnym powodują gorączkę owrzodzeń u ludzi. Na tym etapie, wskaźnik przeżycia wynosi jedynie 30%.
  • Po czwarte.

   Postać ciężka, w których przerzuty rozprzestrzeniać po całym organizmie i wpływają na niemal wszystkie organy. Pierwszy uszkodzone płuca i wątrobę, a następnie zaczyna kompletne upojenie. Guzy nowotworowe na tym etapie jest stale zapalny i krwawienie. Z agresywnego leczenia przeżywalność jest mniejsza niż 20%.

  Leczenie raka skóry

  Wybór terapii raka zależy od różnych czynników:

  • Przebieg choroby – nie agresywny lub szybkiego;
  • rodzaj nowotworu;
  • stadium choroby;
  • Badanie histologiczne nowotworu;
  • umiejscowienia guza;
  • Stan przyległej skóry.

  Na podstawie analizowanych danych i podsumowane, onkolog przepisać radioterapii, chirurgii, narkotyków lub kriogenicznego leczenie laserem. W przypadku raka skóry twarzy, nie zapomnij o efektach kosmetycznych.

  Zabieg ten polega wycinania (wycinanie) rozpatrywanego obszaru skóry i tkanek otaczających. Przy korzystnym wyniku w przyszłości możliwość przywrócenia uszkodzonej powierzchni przy pomocy chirurgii plastycznej.

  Jeśli nie jest to możliwe, aby wyciąć chorej tkanki, a następnie zastosować inne rodzaje leczenia. Mimo, że w praktyce, w większości przypadków, lekarze zalecają skojarzone leczenie nie wyklucza sposoby medycyny tradycyjnej.

  Zapobiegania

  Środki zapobiegawcze obejmują:

  • regularne badanie przez dermatologa lub onkologa (szczególnie dla osób z grup ryzyka);
  • aktualne i kompletne leczenie chorób rakowych;
  • przestrzeganie rygorystycznych środków bezpieczeństwa podczas pracy z czynnikami rakotwórczymi;
  • ochrona skóry przed promieniowaniem UV (odmowa Słońca), składniki odżywcze, nawilżające i filtry przeciwsłoneczne.

  Wszyscy, bez wyjątku, należy pamiętać o jednej zasadzie: jak tylko podejrzenia lub zauważyłeś pierwsze oznaki raka skóry, należy natychmiast skonsultować się z dermatologiem, a on z kolei, jeśli uzna przyczyny ważne, przekierowanie do onkologa. W większości przypadków, wczesnej diagnostyki i terminowego leczenia profesjonalna pomoc może uratować życie człowieka, jak wiele typów raka skóry można wyleczyć we wczesnych etapach, aż guz nie rozprzestrzenił się do głębszych warstw skóry i nie rozprzestrzeniać po całym organizmie przez krew i układ limfatyczny.

  Share →