Jak siać nasiona pomidorów.

Jak siać nasiona pomidorów.

Kiedy zadajemy to pytanie, po prostu chcesz podzielić go na kilka części. Na przykład tak:

  1. Zanurzyć czy nie moczyć nasiona przed sadzeniem?
  2. Albo dać nasiona do kiełkowania lub siać tylko obrzęk po namoczeniu?
  3. Jaka jest idealna wielkość luk kręgosłupa?
  4. Jak głęboko położyć nasiona pomidorów i to w jaki sposób?

Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Więc pierwszą rzeczą. Jeśli jesteś przekonany, że jakość nasienia twego, oczywiście, lepiej jest sadzić suche. Jak to możliwe?

Fakt, że gleba, w której można sadzić nasiona, zawiera dużą liczbę elementów mikro i makro, stymulatorów wzrostu, substancji biologicznie aktywnych, konieczne jest nasion wstępne stadium kiełkowania, że ​​następnie rosła w siłę, a tym samym dał rośliny wyższe zbiorów. Oczywiście, możliwe jest, aby tworzyć rodzaj ekstraktu gleby. Bay wodą i pozwolić, aby to zaparzyć i pozostawić na kilka godzin. Następnie moczyć nasiona w tym wyciągu.

Ale dlaczego to zrobić, jeśli są pewni jakości nasion? To prawda, lepsze Nasiona siać suche.

Jeśli nie masz zaufania do jakości nasion wysianych, najlepiej jest je moczyć. I, oczywiście, lepiej jest moczyć je w ekstraktach glebowych.

Po drugie. Jeśli nie masz czasu na dwa lub trzy razy dziennie, aby zobaczyć, położony na kiełkowanie nasion, najlepiej siać neproklyunuvshimisya. W przeciwnym razie, istnieje pewne ryzyko zepsuć nasiona: mogą stać się nudny, bez wentylacji, nasiona mogą udusić od wilgoci, lub gdy w pomieszczeniu jest zbyt suche powietrze, może po prostu wysychają, a ich jakość z wielokrotnego moczenia gwałtownie spadnie.

Jeśli w tym czasie problem znika. Trzeba dać właz nasion. I z całą pewnością, że nasiona życiu przejść do lądowania.

Po trzecie. Najważniejsze to nie dać incipiently kiełkujące pomidory korzeń rośnie. Długość z dwóch lub trzech milimetrów wystarczy i nadszedł czas, aby rozpocząć sadzenie.

Wyrosły kolce, dłużej niż trzy milimetry byłoby trudniej poruszać się w glebie, sadzonki i opóźniać ich moc drenażu nasion siebie.

I ostatnie, czwarte pytanie. Nasiona duże pomidory leżał na głębokości nie większej niż jeden centymetr. Nasiona pomidorów cherry na głębokość jest mniejsza niż połowa, a oni sami są mniejsze niż dwa razy wielkoowocowych odmian nasion.

Grzbiet umieszczone w płaszczyźnie poziomej, więc łatwiej będzie do konsolidacji gleby i wcisnąć kiełkować na powierzchnię.

Doły do ​​sadzenia najlepiej jest wykonać wcięcie gleby i popychając go w stronę małej drzazga, odwrocie łyżeczki lub noża stołowego z tępym końcem.

Wykorzystanie nasion w otworze, wypełnić go z góry na bok tego, dokładnie tak samo, lekko ubić gleby.

Share →