Jak się ubrać kobietę w kościele?

Jak się ubrać kobietę w kościele?

W ostatnich czasach jest spory i dyskusje o tym, jak nowoczesna kobieta powinna ubierać się do kościoła. Nie mogą pojawić się w świątyni z jasnym szminka, na sobie spodnie, buty na obcasie, z odkrytą głową, słuchać usługi, z rękami w kieszeniach – takie komentarze można usłyszeć od starszych kobiet, które przechodzą do służby w tygodniu, a od duchowieństwa sami.

Happy Easter Eve chcą postanowił skierować sprawę do dziekana Świętego Klasztor Przemienienia Kijowie diecezji UOC archimandryta Jakuba i wysłuchania opinii tych kobiet, które mają więcej niż jedną wizytę co roku i rozwinęła swój własny kościół, osobisty styl i zwyczaje.

Ojciec Jakub, jakie są ograniczenia w odzieży damskiej podczas wizyty w kościele?

– W każdym miejscu, które nie jest odwiedzana ludzi, istnieje pewien dress code. Odzież jest zawsze naszym wyrażanie siebie, więc pokazać swój wewnętrzny nastrój – za zgodność z zewnętrznej formy ogólnej atmosfery tego miejsca. Elegancki garnitur w siłowni lub szkolenia w Filharmonii wskazuje na nieobecność osoby interesów w tym miejscu. Kościół nie jest wyjątkiem.

Odzież kobieta, która ma zamiar odwiedzić świątynię, powinien być skromny, schludny, najlepiej spokojne, stonowane i blade kolory. Rzeczy nie powinny być środkiem demonstracji materialnego sukcesu, jednak oburzające i kształt montażu – « …biada temu, przez którego przychodzi zgorszenie!», Najważniejsze – nie wiąże się z uwagi kościoła.

Świątynia – raj na ziemi, więc parafianie powinien skupić się na modlitwie, bez względu na to, co rozprasza. Wcześniej, chodzić do kościoła, włożyli najlepsze ubrania, więc został nazwany – «Niedziela», Kobieta powinna zawsze wyglądać kobieco, ale ubrania powinny ukryć je przed niepotrzebnymi poglądów. W każdym czasie, sprzyjało długą spódnicę lub sukienkę i nakrycie głowy.

Choć tradycja ich ubieranie nie jest uniwersalna dla wszystkich Kościołów lokalnych. We Francji, na przykład, gdy kobieta ubrana w długą spódnicę i przykryć głowę, to będzie wyglądać muzułmanina. I odwrotnie, w Grecji – Nie zgodził się nakrywać głowy, ale nawet w upale nie jest mile widziane bez rękawów ubrania.

Musimy jednak pamiętać, że długą spódnicę i szal tylko zdobią kobietę, podkreślając jego podstawowe cechy – skromność i kobiecość. Ani chrześcijaństwo, gdzie nie ma szacunku. Świątynia – szczególne miejsce obecności Boga, więc musi być wyrażona zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Człowiek, który wejdzie w zatłoczone ulice w zniszczonych ubraniach lub naga, będzie rumienić ze wstydu przed ludźmi.

Równie ważne i pojawiają się przed Bogiem w godny sposób.

– Często komentarze do kobiet, które uczęszczają do kościoła w spodnie lub buty z obcasami?

– Gdy przychodzi do świątyni kobieta przechodzi i postanowiliśmy zatrzymać się na modlitwę i zapalić świeczkę, ale ona ma na sobie spodnie i gołą głową, w jakiejkolwiek świątyni znajduje szalik i niektóre welon przypominający spódnicę. Jeśli tak się stanie, regularnie lub nieświadomie, słudzy Kościoła są zawsze stara się prawidłowo opisują parafianin nieodpowiedniego ubioru. Ale, niestety, czasem złość babci czynią uwagi żrących jaskrawo ubrany kusicielka.

Zdarza się to bardzo rzadko i zazwyczaj opat robi uwagę do swojego zgromadzenia o takich zdarzeniach.

– Czy istnieją jakieś ograniczenia w makijażu dla kobiet uczęszczających do kościoła?

– Musisz zrozumieć, jaki jest sens włożymy w tej lub tych działań i motywuje nas. Człowiek został stworzony przez Boga w doskonałości. I piękno, które zbawi świat na pierwszym miejscu jest piękno duszy. Człowiek, który nie dba o piękno wnętrza, starając się zrekompensować jego nacisk na zewnętrzny, a czasem zamienia go w farbie prawdziwa wojna. Jeżeli z powodu jakiegoś powodu kobieta nie może zrezygnować z kosmetyków, a to z tego powodu rozpaczy, musimy przynajmniej w czasie wizyty w kościele, aby zmniejszyć zużycie środków dekoracyjnych do minimum. Po tym wszystkim, główne pytanie pozostaje wiara, a nie rumieniec na twarzy. Dla kobiet z szminka w świątyni, to musisz zrozumieć, że ikony, krzyże i szaty kapłana może być szminką.

W świątyni przejść nie tylko płeć piękną, ale również mężczyzn. Po nałożeniu na ikonie został zanieczyszczony makijażu, można "wspiąć się" i inne. A potem jej mąż, by to wytłumaczyć w domu, on naprawdę był w kościele, a nie gdzie indziej.

Co chciałbyś życzyć nasze kobiety?

– Życie kobiety – Stała troska o ofiarne rodziny. Jego prawdziwym celem – nieść pokój i miłość, za harmonię uczuć i myśli. Więc przyszedł do świątyni, to jest w pierwszej kolejności, jako chrześcijanin, który łączy w sobie wszystkie te cechy. Rodzina – Ten niewielki kościół. A twój wewnętrzny duch przynosi do świątyni, która jest również duchowa rodzina.

Tutaj to jest i przykładem, a asystent, i komfort. I w tym momencie, też muszą wykazać się taką samą miłość i cierpliwość, i ten dom, ponieważ większość parafian – płeć żeńska, która jest pieszczotliwie nazywany Temple «Łożyska kobiet», Tu swoją skromność i pokora bardzo pomocne. «Wiara rodzi się z – Powściągliwość i abstynencji – Prostota, z prostoty – Niewinność Innocence – Pokora, skromność z – Wiedza Wiedzy – Miłość ..» (Pasterz 1). Jest to miejsce w łańcuchu rozwoju duchowego jest skromność.

A co myślą o tzw kościół ubioru samych kobiet? CHCESZ udało się porozmawiać z przedstawicielami czterech wyznań i co istnieją kanony w kościołach, które odwiedzają.

Irina, parafianin kościoła prawosławnego św Makarow, Pokrovsky i klasztor Świętego Przemienienia: «Do jego wygląd podczas wizyty w kościele I wymagający, ale nie skupia się na jak ubranych ludzi wokół mnie. Po tym wszystkim, przychodzę do kościoła, aby zwrócić się do Boga. Wiem, że kościół jest ważne, aby mieć pokrywa ramiona i kolana. Moim zdaniem, jest to symbol szacunku dla kobiet w kościele. I myślę, że, obejmujące gołe miejsca, nie odciągał ludzi od sąsiedniej usługi.

Włosy pewien, że pokrycie chusteczką, a nie malować usta, jak dotykać kapliczki. Innym bardzo ważnym dla mnie wygodne buty stać i nie być rozproszony w czasie służby, które mogą trwać dłużej niż dwie godziny. W kościele chcę umieścić na czysty, elegancki i schludny. Po tym wszystkim, zgodnie z moimi uczuciami – Mam zamiar odwiedzić!»

Bogdan, parafianin z Ukraińskiego Kościoła katolickiego greckiej św Mikołaja Dobry: «Kobieta powinna iść do kościoła skromnie i przyzwoicie. Temat spodnie nigdy nie rozmawialiśmy. Temat szef pokritoi kobiety w naszym kościele jest zalecane, ale władze nie nalegał. Uwagi na temat bardzo odkrywcze ubrania lub makijażu jasny, gdy kobieta przyszła do kościoła po raz pierwszy, nie. Ponieważ nikt nie może wiedzieć, w jakich warunkach vihovuvalasya tego człowieka i że na jej wulgarne i – zwykle.

Najczęściej człowiek sam się zmienia, kiedy zaczyna chodzić do kościoła. Głównym celem – Nie pchać ją, czy przyszedł do Boga. Usta, oczywiście, nie rysować, bo całować ikony»

Lily, parafianin z niemieckiego Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Katarzyny: «Jestem parafianin z doświadczenia. Idź do niedzielnych nabożeństw przez 20 lat i wybraliśmy ten kościół za wolność, jaką oferuje. Odnosi się to również do stylu wolnym w ubrania.

Poważne ograniczenia mamy w wyborze, co do noszenia dla kultu, – nie. Możesz przyjść i spódnice i spodnie. Gorące lato niektóre są w krótkich spodenkach. Pięta może być taki, który jest wygodny wysokość kobieta.

Pożądane jest, aby ramiona były pokryte, ale nie jest szczególnie uwagę zaostrzony. Taka wolność jest powiedziane, że człowiek przyszedł na Ziemię, aby żyć tym życiem, cieszyć się nim, a nie ograniczać się we wszystkim. Po skromne i surowe zużycie nie jest wskaźnikiem tego, co dusza ludzka Bóg żyje»

Anna, parafianin Chrzciciela «Odrodzenie»: «W naszym kościele podczas niedzielnych nabożeństw wykonany strój świątecznie. Nie częściej niż mężczyźni noszą eleganckie garnitury, a kobiety są w bluzek, spódnic, czy również w garniturach. Ale jeśli ktoś przychodzi w dżinsach, to jest dla nikogo potępiać.

Dress Style – wolne. Przewodniczący nie pokrywa szale akceptowane, a zakaz makijażu dla kobiet nie istnieje. Zasada przy wyborze ubrań jest uważany uporządkowany i zabawach. Oczywiście, jeśli dziewczyna jest zaniedbany, bardzo jaskrawo pomalowane i ubrana wyzywająco, parafianie mogą jej uwagę o jej wygląd»

Jak widać, wiele kościołów, tak wiele opinii. Ale wierni i duchowni zgadzają się co do jednego – że przychodzi do świątyni, trzeba szukać skromny, aby nie pokazać kształt oraz stylowe akcesoria i nie rozpraszać innych parafian z usługi i modlitwy.

Share →