Jak sprawdzić szybkość Internetu na komputerze? Skąd wiesz, prędkość ...

Jak sprawdzić szybkość Internetu na komputerze? Skąd wiesz, że prędkość internetu w różny sposób?

Zapytany, czy kiedykolwiek zastanawialiście się, – jak sprawdzić szybkość internetu? I na to pytanie jest bardzo ważne, ponieważ płacimy za pieniądze Internetu, a czasami znaczne. I pamiętaj, że nie oszukiwać, jest to konieczne.

Teraz każdego dnia rośnie liczba użytkowników Internetu, a w związku z tym, istnieje wiele nowych firm, które świadczą swoje usługi. Najczęściej ludzie płacą dużo pieniędzy, aby korzystać z internetu. Ale trudno odróżnić amatorski prędkość 10 Mb na sekundę, szybkość 20 Mb na sekundę, a jeśli nie widać różnicy, po co płacić więcej? Istnieje kilka usług, które pokazują ci, skąd wiesz, że prędkość internetu .

Jak sprawdzić szybkość Internetu na komputerze? Trochę wyjaśnień…

Na początek, to za pewnik, że absolutnie dokładnego pomiaru prędkości dostępu do sieci globalnej jest to niemożliwe. Internetowe – ciągle się zmienia środowisko, a takie rzeczy jak «stałość»Nie mogą być stosowane. Ponadto, czy zauważyłeś, nowoczesne operatorzy Internetu w umowach wskazują frazy takie jak: «Prędkość X Mbit / s», To jest, w rzeczywistości, prędkość będzie mniejsza od tej wartości X.

Prędkość Internetu jest cały drugi:

  • Szybkość akceptacji
  • prędkość wysyłania

Stosunek tych dwóch prędkości odgrywa bardzo ważną rolę w określaniu, jak prędkość internetu, oraz w ocenie jego jakości. Połączenie kanału do sieci World Wide Web mogą być synchroniczne i asynchroniczne, symetryczne lub asymetryczne.

Każdy internauta powinien mieć świadomość, że prędkość połączenia z Internetem dla każdego kierunku będzie inaczej. Na przykład, jesteś w Kijowie. Szybkość połączenia do Kijowa – 10 Mbit / s, w Rosji – 6 Mbit / s, Paryż – 2 Mbit / s, w obu Amerykach – 1 Mbit / s. W tym przypadku taka sytuacja nie oznacza, że ​​twój dostawca jakoś oszukuje. I wierzcie mi, że jest to uzasadnione «cena»,

Płacisz za dostęp do sieci World Wide Web w razy mniej niż osób prawnych.

Poniżej, powiem ci, o kilka sposobów, aby sprawdzić szybkość. Czytaj dalej, aby do końca i wybrać metodę, która będzie wygodne, a co najważniejsze spróbować.

Skąd wiesz, że prędkość internetu na komputerze? Kilka sposobów.

Dla przeciętnego użytkownika może nie być wystarczająca do oszacowania prędkości Internetu bez mierzenia bezpośrednio. Co większość z nas korzysta z Internetu? Porozumiewać się w Skype. pobieranie filmów i muzyki.

Oto jeden z najprostszych sposobów. Zadzwoń z komputera na inny (na przykład Skype), które deklarowanej szybkości Internetu co najmniej 8,4 Mbit / s. Jeśli w czasie stosunku obraz jest normalny, nie słychać sapanie i obce dźwięki, kanał prędkości do łączenia w porządku.

Aby oszacować szybkość połączenia, można użyć menedżerów pobierania i programu utorrent. Wyciągnąć wnioski dokładne ponieważ, oczywiście, nie mogą być – Prędkość pobierania zależy od źródła. Aby oszacować stawkę można stosować w harmonogramie pompowania Bittorrent-aplikacji.

Aby ocenić aktualną prędkość, można użyć Menedżera zadań. Nazwać to, naciśnij trzy klucze “CTRL + ALT + DELETE”, Kliknij kartę Zaawansowane «wydajność»A następnie – na połączenie (na przykład Wi-Fi).

Wykres przedstawia zmiany prędkości podczas pobierania plików z torrenta.

Tak wygląda w Menedżer zadań systemu Windows 8, ale w wcześniej «Systemy operacyjne» zasada pozostaje taka sama.

Sprawdzanie prędkości internetu za pomocą specjalnych usług internetowych.

W celu oszacowania prędkości kanału, możesz skorzystać z usług specjalnych.

Jak sprawdzić szybkość internetu za pomocą Yandex?

W Yandex jest usługą tylko pomaga uporządkować tę kwestię. Usługa nazywa Yandeks.Internetometr. Jego jedyną szkołą, że nie zawsze pokazują prawdę, a raczej chłodne przesadzam. To bardzo proste.

Idź do strony powyżej i naciśnij przycisk wysyłania «Pomiaru prędkości»,

Następnie rozpocząć skanowanie.

Po jej zakończeniu, zdjęcie z wynikami.

Ale szczerze powiedzieć, tutaj pokazują nie jest dobre, ponieważ mam łącze internetowe połowę. Dlatego, jeśli chcesz dowiedzieć się jak sprawdzić szybkość internetu w prawdziwym życiu, proponujemy skorzystać z innego serwisu.

Sprawdzanie szybkości połączenia internetowego za pomocą strony Speedtest.

Przejdź do www.speedtest.net stronie. Sama strona określa się z usługodawcą internetowym i adres IP. Kliknij na przycisk «rozpocząć sprawdzanie» – Pod koniec swojego programu daje szybkość połączenia oraz szybkość transferu. Na przykład, na jednej z taryf operatora ukraińskiego Shtorm twierdzi prędkości do 50 Mbit / s. (Szczegółowe informacje na temat jak znaleźć szybkość Internetu na komputerze za pomocą tej usługi, powiedziałem w samouczku wideo poniżej)

Jednak usługa ta pokazuje tempo połowie stwierdził. Jak to możliwe? Spróbujmy zrozumieć.

Wszystkie usługi, takie jak Speedtest, mają dwie główne wady: ograniczona prędkość własnych serwerach, jak i selektywności protokołu.

Zakładamy, że prędkość dostawcę usług internetowych – 1 Gbit / s, a prędkość twierdził – 5 Mbit / s. W okresie od 18 godzin do 23 godzin kanał jest ładowany na 70-90%, czyli od 1 Gbit / s jest 100 Mbit / s. Ponadto, Global Network, nie jesteś sam – ale można sprawdzić prędkość nawet 20 osób.

W tym przypadku usługa online wyświetli tylko prędkość 5 Mb / s.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli podczas korzystania z Internetu, nie czujesz się problemy, o prędkości nie można «parowy», Aby zakończyć pracę w nowoczesnej sieci wystarczy 2 Mbit / s. Sporo zasobów wprowadzić swoje ograniczenia połączeń: więc nie zdziw się, jeśli szybkość pobierania plików z niektórych serwerach są znacznie mniejsze niż wartość «twierdził,» ISP.

Przy prędkości 10 Mbit / s, można pobrać na godzinę około 4,5 GB informacji, czyli 1 DVD. Dla większości użytkowników, czy to wystarczy.

A teraz obiecane lekcję, jak sprawdzić szybkość Internetu na komputerze za pomocą www.speedtest.net strony.

Share →