Jak stworzyć teleskop w domu?

Jak stworzyć teleskop w domu?

Teleskop jest obecnie jednym z najbardziej interesujących urządzeń optycznych.

Dzięki niemu można monitorować stan odległych planet, do określenia aktywności gwiazd i innych ciał niebieskich. Obecnie istnieje ogromna liczba różnych teleskopów produkowanych masowo, różnią się one od siebie zakresy recenzję większy lub mniejszy stopień adaptacji do studiów zawodowych. Niektóre teleskopy są wyłącznie dla obserwatoriów i przeznaczone są do obserwacji ciał niebieskich w celach naukowych.

Astronomowie amatorzy nabywać sobie teleskopy łatwiejsze. Działania kontrolne tych urządzeń jest znacznie mniejsze, niż wielu z nich z lornetką. Takie teleskopy, oczywiście, nie są w stanie zabezpieczyć cenne zmian z punktu widzenia nauki, ale są one jednak, dowiesz się więcej o rozgwieżdżonym niebem niż normalnie gołym okiem.

Jeśli są Państwo zainteresowani astronomią, uwielbiam oglądać ciał niebieskich, chcesz wiedzieć więcej o naszych sąsiadów – jak Księżyc, Mars lub Wenus – ale nie są jeszcze gotowi wydać poważne materiału badawczego amatorskie oznacza, że ​​masz wyjścia. Ustawić teleskop własnymi rękami!

Dodać teleskop w domu jest bardzo proste, jeśli wiesz, jak to działa i urządzenie. Istnieją dwa rodzaje teleskopów: reflektor i refraktor. Samodzielnej pracy odbłyśnika jest możliwe, jednak proces czasochłonne. Dlatego skupimy się na teleskopu załamujących urządzenia.

Potrzebujemy dwóch lupy i dwa sztywne rury o różnych średnicach. Rury mogą być rozwijane zwykłej tektury lub plakatu pokładzie. Jedna soczewka jest umieszczona na samym końcu teleskopu, jego średnica musi wynosić około 70 mm. Zasilanie – 1 dioptrii. To – tzw soczewki.

Obiektyw będzie zbierać obraz musimy obiektów na niebie. Drugi obiektyw – może to być zwykłe szkło powiększające łupież – to nasza okular – będzie to konieczne, aby zwiększyć rozmiar obrazu do nas. Jego średnica wynosi 30 mm.

Okularowa jest umieszczony bezpośrednio przed okiem obserwatora, a następnie przez soczewkę. Rura o mniejszej średnicy jest umieszczony w rurach o dużych średnicach. W dolnej części okularu, big – obiektyw.

Ogniskowanie obrazu jest przez zmianę odległości pomiędzy dwiema soczewkami.

To proste urządzenie będzie miał wystarczający wzrost, aby mieć okazję bliżej obserwować najbliższe planety układu słonecznego, a także kilka pogłębienia swojej wiedzy na rozgwieżdżone niebo.

Share →