Jak szczotkować zęby dziecka

Jak szczotkować zęby dziecka

Oczywiście, każdy rodzic chce, aby zobaczyć swoje dziecko w piękne i zdrowe zęby. Ale nie każdy wie, jak czyścić zęby dziecka i co znaczy dbać bardziej skuteczne.

Za każdym razem, wpływa na swobodną postawę rodziców do mlecznych zębów swoich dzieci, bo moja matka często kierują się tym, że jest to tylko zębów dla dzieci, które są tymczasowe i po chwili nadal wypadają, a zatem w pewnym specjalnej opieki, których potrzebują. Jest to bardzo niebezpieczne stwierdzenie! Dbać o zęby dziecka jest niezbędna. ponieważ te pierwsze zęby ustawić właściwą lokalizację i postępuj zgodnie, że pozostanie do starości.

Jeśli prowadzisz stan zębów mlecznych, a czas nie odnosi się do dentysty, to jest całkowicie mogą uszkodzić fundamenty zębów stałych, które są u podstaw czasu. Ponadto, piękne i zdrowe zęby mają wpływ na prawidłowe tworzenie i rozwój szczęki precyzyjnego ukąszenia.

Z goździkami dziecko uczy się mówić i dlatego ich prawidłowa struktura wpływa na prawidłowe mówiony dźwięk. Od zębów mlecznych zależy także od kondycji niektórych narządów, a mianowicie żołądka, ponieważ mieszkał na posiłek, a to jest stan jego układu pokarmowego. A proces żucia promuje prawidłowy rozwój kości szczęki i Ŝwaczy, tworzy harmonijną część kształtu twarzy.

Nie zapomnij o wyglądzie dziecka – jego uśmiech jest zobowiązany być piękna, nie rodzi żadnych kompleksów o tym (tak, że wpływ na psychikę dziecka) i uczucie w społeczeństwie zawsze były wygodne. W obecnej sytuacji, co dokładnie przedwczesna profilaktyka próchnicy – zastaw piękna i zdrowia zębów na całe życie. Potem jak ząb dziecko wybucha wszystko (w wieku trzech lat), należy rozpocząć regularne wizyty u stomatologa co najmniej raz na sześć miesięcy.

Sesje te przyczyniają się nie tylko do terminowego zapobiegania próchnicy i systematycznego monitorowania stanu dziąseł.

Dentysta sprawdzić stan uzębienia dziecka, która jest niezbędna, zobacz ich prawidłowego rozwoju i IDC, szybki, jak czyścić zęby dziecka. mianowicie higieny skuteczne pod względem wieku, biorąc pod uwagę poszczególne cechy ciała, zwłaszcza przy wyborze pasty do zębów. Mimo wszystko, na każdym etapie dziecka wymagającego różnych aktywnych składników w nich zawartych.

Gwarancja zdrowia każdego człowieka – profilaktyka. Choroby są łatwiej zapobiegać niż leczyć. A głównym ważny krok w kierunku zapobiegania chorobom stomatologicznej – jest codzienna pielęgnacja zębów szczoteczką do zębów i pasta do zębów.

W jakim wieku zacząć dbać o zęby?

No oczywiście jeśli zaczniesz dbać o zęby od chwili ich wystąpienia. Każde dziecko są podzielone na różne sposoby, ale około sześciu – siedmiu miesięcy. A w tym wieku kalendarzu oznacza lepsze – wycierając ją gazą (zanurzenie we wrzątku, ocierając się kilka razy dziennie) lub specjalną szczoteczkę, która pasuje na palec.

Zaczynają zaznajomienie dziecka z pasty do zębów może być już w ciągu jednego roku, ale tylko w niewielkich ilościach, w rozmiarach od «groch», Pasta do zębów powinna być wybrany bez fluoru. ponieważ dzieci często połknąć, a uzyskanie takiej substancji w organizmie, a nawet w młodym wieku może prowadzić do złych skutków, jak i dla dziecka i dla rodziców. W ten Jak szczotkować zęby dziecka każdy rodzic powinien wiedzieć.

Jak wybrać szczoteczkę do zębów dla swojego dziecka?

Co do szczoteczki do zębów, pierwszą rzeczą powinno być wielkość ustach dziecka, więc to było wygodne i przyjemne do czyszczenia zębów i od najmłodszych lat, aby nie zniechęcić jego zainteresowanie i chęć do tego ważnego procesu. Brush zęby mleczne powinny być dobrane starannie i dokładnie, zmieniając go co trzy miesiące. Włosie powinno być tylko łagodne i główka szczoteczki nie jest bardzo duży, ale nie za małe, średnie powinny obejmować dwa zęby, nie więcej.

Już dwa lata dziecko zmuszone do mycia zębów na własną rękę, bez pomocy dorosłych. W tym samym czasie, rodzice mogą stanowić przykład, jak czyścić zęby dziecka. na przykład, myć zęby z nim, podczas gdy w tym samym czasie, pokazując i tłumacząc, co należy zrobić, aby osiągnąć lepszy wynik. Możesz nawet trzymać pędzel razem i kierować ruch dziecka, a wkrótce będzie mógł się do mycia zębów i bez twojej pomocy, powtarzanie tego samego ruchu.

Do dziecko było ciekawe i nie jest możliwe, aby zaproponować mu niegrzeczny kilka gier będzie proces dość ekscytujące i zabawne. Na przykład gra «Zubochist» w którym zwycięzcą jest ten, kto dokładnie czyszczone i szybko zęby.

Ale nadal, jak czyścić zęby dziecka prawidłowo?

Podczas szczotkowania z zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnią zębów, pracy głowicy szczoteczki trzymany pod kątem 45 stopni i wykonanie «zamiatać» Ruch od korzenia do zewnętrznej krawędzi zęba.

Do czyszczenia powierzchni żujących zębów, szczotki jest w pozycji poziomej, a jest wyprowadzany z obrotowego ruchu translacyjnym. Podczas czyszczenia wewnętrznej powierzchni przez krótki ruch trzymając szczotki w pionowej osi zębów.

Podczas szczotkowania zębów przednich, a mianowicie wewnętrzną powierzchnię, uchwyt szczoteczki do zębów powinno się odbyć w pozycji pionowej, bezpośredni ruch z korzenia zęba do końca cięcia zęba. I zawsze pamiętać, że właściwie oczyszczone zęby mogą zapobiegać rozwojowi wielu chorób zębów, w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia próchnicy, choroby dziąseł, a oczywiście przeszkody dla wczesnej utraty zębów.

    VKontakte Facebook Twitter Koledzy

Share →