Jak - truskawki, truskawka i Victoria

Jak – truskawki, truskawka i Victoria

Porady dla rosnącej truskawki (część 1)

Sekrety wysokich plonów Victoria, truskawki (część 2)

-Bearing Uprawy truskawek – maszyny rolnicze

Ogrodnicy czasem mylić nazwy: truskawki, truskawka, Victoria. Co to są te jagody i gdzie rosną?

Wszystkie te rośliny należą do rodziny rodzaju Różowy Truskawka (Fragaria). Nazwa rodzaju Łacińskiej odzwierciedla istotę pyszne rodziny: Poziomka w języku rosyjskim oznacza, pachnące, słodkie.

Strawberry drewna

W Eurazji w lasach i na brzegach lasów uprawy truskawek, truskawki lub zwykły (w tłumaczeniu czasem dzikie truskawki, truskawki, truskawki Alpine europejskie) (łac. Poziomka pospolita), a także truskawki zielony (łac. Fragaria viridis).

Poziomka ma małe owoce. Niektóre uprawne i dzikie truskawki w swoich ogrodach. Można przynieść krzaki dzikich truskawek w najlepszych warunkach jagód stają się większe, niż były w rodzimych lasów.

Ale lepiej jest odmian roślin powtarzające ogródek mały owocach truskawki. -Bearing Forma małej owocach truskawki, najpierw znaleźć w Alpach (dlatego nazywa się to również Alpine), był znany w kulturze we Włoszech w XVI wieku, w Anglii i Francji z XVIII wieku. W ostatnich latach stało się powszechnie proces, w Europie i USA.

Punkty są podzielone na dwie grupy:

– nie tworząc wąsy (Aleksandria, Ali Baba, Królewna Śnieżka, Baron Solemaher Fraser brutto, Freegans Rampikanti, Maskat magenta, żółty cud Rugia, Svithart. i innych). Białe kwiaty i czerwone jagody, aby roślina ozdobna. Może być uprawiana nie tylko w ogrodzie, ale również w skrzynkach i donicach na balkonie lub w oknie apartamentu.

– tworzą wąsy (Moonlight Czerwony i biały, Alpine, Curly i inne). Truskawki, które mnoży wąsy, daje dodatkowe uprawy na wąsem, który dorastał tego lata. Po upadku łóżku zamienia się w stałej dywan liści, kwiatów i owoców.

Jednak duża liczba cienkim wąsem trudne w pielęgnacji roślin, więc te odmiany nie są powszechne.

Co to jest dobre małych owocach truskawki?

– Zachował niepowtarzalny aromat poziomek, dzikie jagody są większe, owoce stale przez całe lato do

większość mrozy.

– Wiele odmian małych owocach jagody truskawki są białe, lekko żółtawy kolor, które są bardziej

słodki smak. Jednak główną zaletą jest to, że te owoce mogą dostarczyć nawet mieć dzieci, w którym

uczulony na czerwone jagody.

– Wysiewa się w styczniu, bardzo młode krzewy truskawek w lipcu zaczynają przynosić owoce.

Dziś naukowcy potwierdzili naukowo właściwości użytkowe poziomek. Napar z liści i jagód sami poprawić funkcjonowanie przewodu pokarmowego, chroni przed miażdżycą, wzmacniają układ krążenia, pomaga w chorobach jamy ustnej. Poziomka jest nie tylko dobrym lekarstwem na choroby skóry, ale także źródłem piękna.

Maska Strawberry zapewni skórze elastyczność i aksamitną, pozbyć się niechcianych piegi.

Jedyną wadą poziomek – zbyt małych owoców, choć zbierają kosz świeżych owoców można uznać za zabiegów zdrowotnych.

Jako liści wykorzystanie roślin leczniczych truskawek (łac. Folium fragariae). Liście są zbierane w czasie kwitnienia roślin, cięcia im ogonki o długości nie większej niż 1 cm. Mają smak kwaśny, cierpki i słaby specyficzny zapach.

Suszy się w suszarce w temperaturze 45 ° C lub w dobrze wentylowanych. Okres trwałości 1 rok.

Wyciąg wodny z liści dzikiej truskawki drewna stosowanych jako środek moczopędny w kamicy nerkowej i żółciowej. Ich wykorzystanie jest również przewidziany dla cukrzycy i anemii. Roślina ma właściwości ściągające i przeciwzapalne działanie.

Stosowany również owoce truskawek leśnych. Zbierają dojrzałego provyalivaya wysuszono na powietrzu lub 4-5 godzin w suszarce w temperaturze 25-30 ° C, a następnie ostatecznie wysuszono w temperaturze 45-65 ° C rozprowadza się w postaci cienkiej warstwy na sito lub sito.

Jagody mają działanie przeciwzapalne, napotne, antyseptyczne i łagodne działanie przeczyszczające. Owoce są stosowane jako witaminy i naprawy.

Przez prawej stronie nazwy jest tylko botanicznych gatunków truskawek (truskawki) lub gałki muszkatołowej Poziomka wysoka Fragaria moschata.

Truskawki gałki muszkatołowej lub dzikie truskawki rosnące w Europie (gdzie od czasu do czasu w hodowli), w południowych regionach Rosji, Ukrainy, Kazachstanu i Azji Środkowej. Nazwa zakładu otrzymał, prawdopodobnie ze względu na zaokrąglonym kształcie jagody, przypominający mały kłębuszków.

W czasach starożytnych, truskawki uprawiane w rosyjskich ogrodów. Ta kultura jest bardzo smaczne i pachnące owoce, ale niestety, jej owoce są znacznie mniejsze niż w przypadku dużych owocach truskawki, i to jest nieproduktywne pastewnych. W wyglądzie, roślina ta jest bardzo podobna do dużej owocach truskawki. Jednakże, istnieją różnice. Jej łodygi kwiatowe (a więc i jagody) usytuowane znacznie powyżej liści. Krawędzie liści złe cięcie.

Kwiaty są białe, różowe i światła purpurowy, są one mniejsze niż truskawki.

Dlaczego, pomimo niezaprzeczalnych zalet, truskawki pokonany w walce o miejsce pod słońcem z truskawek? Chodzi o to, że kwiaty truskawki są jednopłciowy, mężczyzn i kobiet, w przeciwieństwie samoplodnye kwiaty truskawki. Plon tylko rośliny żeńskie, więc jest dwa razy mniej niż zbiorów truskawek. Ponadto, truskawka bardziej wymagający do gleby i wilgotności. Więc można znaleźć tylko truskawki w ogrodzie prawdziwego smakosza, preferuje jakość ilości.

Truskawki uprawiane w Europie – we Francji, Anglii, Niemczech. Smak i aromat jagód był tak niezapomniany, że być może dlatego, truskawki złapanych ogrody truskawki są zwykle nazywane. Obecnie truskawki w ogrodzie jest niezwykle rzadkie.

Truskawka najmniej przydatne kuzyna lasu. W truskawki wiele przydatnych węglowodany – glukozy i fruktozy, które uzupełnienia rezerw energetycznych i poprawić nastrój, a jednocześnie nie zwiększając objętość talii. Słodkie truskawki zawiera niewielkie ilości kwasów organicznych, dzięki czemu są bezpieczne z powodu chorób związanych ze zwiększoną kwasowość.

Truskawka, wielkoowocowych

Prawidłowa nazwa rośnie w naszych ogrodach berry – wielkoowocowych truskawki (Fragaria ananassa, Poziomka pospolita, a ich liczne odmiany). W literaturze ogrodniczej to w skrócie określany jako truskawek.

W dużych owoców truskawek, które są w pełni pomalowane, gdy dojrzałe. Rośliny jednopienne, że nie jest podzielone na męskie i żeńskie.

Rodzice truskawki – truskawki z Virginia Virginia w Ameryce Północnej i chilijskich truskawek z Ameryki Południowej. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności, dwóch przedstawicieli różnych szerokościach geograficznych obu Ameryk były zbliżone w ogrodzie Wersalu we Francji. Wystąpił Samozapylenie, i było bardzo berry, wiele odmian, które rosną i zjeść w sezonie letnim.

Z powstałych mieszańców i poszedł wszystkie nowoczesne odmiany.

Truskawki są dobre dla układu pokarmowego, poprawia apetyt, jak również działanie moczopędne i napotne. Organizm jest wyczyszczone, spowalnia proces starzenia się. Niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, nawet z krwawienia z macicy polecam jedzenia truskawek.

Strawberry przydatne, a nawet niezbędne dla beri-beri. To jest w stanie zabijać patogeny jelitowe, infekcje Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, a nawet wirusa grypy. Jest ono wykonane w leczeniu choroby Gravesa. Ale, jeśli jeść truskawki bez środków może pomóc ostre zapalenie błony śluzowej żołądka, wrzód żołądka i dwunastnicy, gdyż skład truskawek zawiera kwasy organiczne, szczawiowy i kwas salicylowy.

W Rosji, jeden z pierwszych odmian truskawek, wygrał uniwersalnej miłości, stał się swego rodzaju "Wiktoria", Jest to jedna z najstarszych odmian truskawek jest uważane pochodzenia francuskiego. Wiele lat tego rodzaju był ołów i jego nazwisko rozłożone w całej kulturze.

Chociaż słowo „Victory” jest tłumaczony na rosyjskich środków „zwycięstwa”, Victoria, lub truskawki, nie od razu zdobył miejsce w ogrodach i polach. Faktem jest, że kultura truskawek w Rosji około dwóch wieków postępuje do ujęcia z prędkością ślimaka. Jest uprawiana głównie w klasztornych ogrodach Wynajmujący i.

Victoria nieaktualne nadal mieszka w niektórych częściach nazwą truskawka.

W 80-90 lat ubiegłego wieku, naukowcy z dużym przekroczył truskawki owocach truskawki, przyniósł zupełnie nowych upraw ogrodniczych – zemkluniki. Jest to wymowny i nazwa kultury.

Taka kultura jest bardziej odporne, lepsze fotorezystywne choroby truskawek, w szczególności taki powszechne choroby jak szara pleśń. Zemkluniki krzewy rosną potężne, piękne blachy falistej. Nad nimi są czubate kwiaty i jagody na wysokich bezpośrednich szypułek (z tego powodu nie cierpi z szarej pleśni).

Owoce są smaczne, o przyjemnym smaku muscat, gęste, dobrze przechowywane i transportowane.

Stworzył wiele odmian: Raisa, Penelope, Nadzieja Zagorje, Diana i inne. Ta kultura jest częściowo łączy w sobie pozytywne cechy obydwu rodziców: jej owoce są większe niż truskawki (choć znacznie mniejsze niż dużych owocach truskawki). Od truskawek, że „wziął” przyjemny zapach i dobry smak.

Ale pomimo tych pozytywnych cech w naszych ogrodach, ta kultura nie znalazła szeroką akceptację. Główną przeszkodą do tego – stosunkowo duża wielkość jagód – 7-12 g, choć są one znacznie więcej truskawek, ale mniejsze niż nowoczesnych odmian truskawek.

Znajdź Przepisy z "HLS", "LIST MEDYCZNE" Albo ogrodnicy doradcze i hodowców:

Share →