Jak uczyć czytania przez sylaby. Part 1

Jak uczyć czytania przez sylaby. Part 1

Pierwszy przystanek na dwa błędy: po pierwsze, – Aby nauczyć się czytać zbadać list, drugi – Koniecznie przeczytaj znać wszystkie litery.

Tak więc, pierwszym nieporozumieniem jest bardzo wyraźnie widoczne rodziców, którzy nauczyli liter – i dziecko nie potrafi czytać, a proces ten może przełamać impas niemożliwe. Jest mały sekret czytać, musi nie tylko nauczyć się liter, ale także uczyć się kompozycji! Po tym wszystkim, poszczególne litery «M», «А» czytaj zupełnie inaczej niż z «MA», A dziecko musi zapamiętać wszystkie trzy opcje: «M», «А», «MA»Aby inaczej czytać je w słowa, bocian Umka mamą.

Oznacza to, że nie mogę nie zgodzić się z ludzi, którzy mówią, czytają, muszą nauczyć się liter, to pierwszy krok do czytania, ale milczy, co robić dalej.

Więc magazynów. Magazyny zjawiska w języku rosyjskim niezrozumiały nawet dla większości filologów. To jest bardzo dobrze wykazać NA Zaitsev: «Jasne zasady podziału magazynie, wszystkie dowody są dość kontrowersyjne i są raczej niepewne.

Nikt nie wie dokładnie, jak podzielić magazyn: KO-shka lub Kish CA, CE Stra, SES-maja lub wziąć-RA.» NA Zaitsev racjonalnie proponuje wprowadzenie nowej koncepcji składu, który odnosi się do następującej kombinacji znaków:

1. każda litera

2. Zgodnie z pismem + głośno

3. Zgodnie z pismem znaku +

Nikołaj odnosi się również do LN Tołstoj, w podobny sposób, że uczył czytania w 19 wieku.

Taki podział akcji (lub, jak nazywa je autor sylab) jest wygodne, ponieważ każde słowo może być napisany w sylab tylko w jeden sposób, a nie inny sposób. Na przykład: lo-Sha-e-ka, e-gu-r-r-ma-shi na. Oto kilka słów, ćwiczyć złamać Magazyn: reklamy, ciągnik, rano, Maślanka, hipodrom.

Poprawne dzielenie na słowa Można sprawdzić na końcu.

Jeśli pominąć już bardzo egzotyczne preparaty, cały magazyn w języku rosyjskim, wraz z literami około 250 sztuk. "Wow!"- Tell You – nie można badać. Wszystko na raz – zwykle niemożliwe. I tu łączy się z drugim błędem – należy najpierw zbadać wszystkie litery, a teraz sklepy, a następnie nauczyć się czytać?

Rekolekcje napisał później główny artykuł i zwrócił krytyka i porady dla rodziców. Krytyka dotycząca następującej kwestii: nie wystarczy pokazać dziecku zasadę formowania składów, a nie uczyć własne magazyny. Próbował wyjaśnić tę zasadę w praktyce, przy użyciu różnych metod, nie może być pewien, proste.

Chcę zwrócić uwagę, że rozumienie zasady łączenia liter i działania przez analogię – na tyle poważne, umiejętności, które również trzeba się nauczyć oddzielnie. Dlatego też, w tej formie (zasada magazynów edukacyjnych podobnych) nie będzie nam pomóc.

Najpierw trzeba nauczyć się swoich magazynów dzieci, ale w wielu magazynach dzieciak sam zwrócić uwagę na mechanizm składania i zacznie aktywnie stosować. Oznacza to, że dziecko może opuścić swoją praktykę, a nie na teorii rodziców.

W tym momencie ważne jest, aby nie zapominać o celu: uczymy liter i sylab, lub nauczyć się czytać? Mam nadzieję, że odpowiedź dla Ciebie jest oczywiste. Dlatego też, w pierwszej sesji z dzieckiem się czytać, a nie uczy litery i sylaby.

Wyjaśnij, zakładają, że dziecko nie zna ani jednej litery lub kompozycji.

Trzeba będzie angażować się w materiałach dydaktycznych i mówienia Język rosyjski – Karta: Karta natury – to kawałek kartonu lub papieru, na których duży blok (i to jest ważne!) listów napisany przez jednego składu. Rozmiar karty około 8 * 8 cm, lecz litery musi być większa i wyraźnie różni się od siebie, i specyfika – mają tylko jedną opcję piśmie (tj list «А», Jest to jedyny sposób, «А»I jest «i», To nie jest dobry!).

Możesz dokonać tych kart samemu pisząc je w razie potrzeby, mogą pobrać te karty na naszej stronie "Pociągi. Nauka czytania przez sylaby" (Oto karty oraz szczegółowe instrukcje dotyczące korzystania z nich), możesz zakupić podręcznik «Kostki Zaitsev»,

Na pierwszej lekcji trzeba usiąść i wymyślić 3-4 słów, które zostaną wykorzystane 4/3 składu, na przykład: kobieta, mama, tata. Słowa powinny być proste: dwa, trzy składniki, aby rozpocząć uniknąć dwóch sąsiadujących spółgłosek: kaczka, marzec ciasto. Dobrze radzi słowa składające się z dwóch identycznych sylab.

Najpierw nauczyć magazyny, które zawierają samogłoski, na przykład: ba, pa, pa, ma, na, i inne. Tak więc, aby opanować czytanie słów: kobieta, mama, tata muszą studiować skład 3: ba, ma, pa.

Przygotowane karty i lista słów zaczyna angażować. Pokaż udział dzieci z BA i nazwać. Umieścić dwie karty, poprosić dziecko, aby znaleźć składu astma, i tak powtarzające się kilka razy.

Następnie umieścić dwie karty z rzędu BA i poprosić ich, aby przeczytać, a dziecko (cud!) Mówi dwukrotnie BA, bieganie palcem na kartach, i dostaje Baba!

Kiedy dziecko czytać kobietę, wciąż nie rozumie znaczenia słów, często bezpośrednio do dzieci mogą zobaczyć, jak się nagle uświadamia sobie znaczenie tego słowa. A tu dziecko się całkowicie normalny mechanizm: «To działa!», To emocje cały czas trzeba szukać i być obsługiwane. To jest dźwignia, która pozwoli Ci nie tylko z dzieckiem, aby nauczyć się czytać i uzyskać przyjemność komunikowania się ze sobą, ale także pomóc budować zaufanie i poczucie własnej wartości normalne dziecko.

Tutaj Gratuluję Ci, masz pierwszy krok do czytania!

Podobnie, pierwsza lekcja nauczyć magazyny MA i PA. Ogólnie rzecz biorąc, pierwsza lekcja potrwać 5 minut, ale w ciągu dnia powtórzyć to ćwiczenie kilka razy – w różnych formach gry. Następnego dnia można dodać jeszcze jedno – dwa pociągi, i czytać – Napisać wczorajsze słowa i wymyślić nowe.

W ciągu najbliższych kilku dni, nie dodawać nowe kompozycje, ale nieustannie powtarzając już studiował kompozycje i czytać słowa.

Nowe kompozycje, można zacząć się uczyć, tylko po opanowaniu poprzednie. W każdej lekcji, nauczysz się nie tylko sklepy, ale także powtórz wszystkie poprzednie (czytaj znajome słowa), a więc, nie spiesz się z wprowadzeniem nowych pociągów! Liczbę i złożoność słowy będzie stopniowo wzrastać.

Share →