Jak urządzić ogród obszarów problemowych: 12 pomysłów na jej ogród dekoracji ...

Jak urządzić problem ogrodem 12 pomysłów dekoracji ogrodu własnymi rękami

Pomysły na dekorowanie obszarów problemowych domki własnymi rękami

Zastanów się najpopularniejsze problemy w ogrodzie i ich rozwiązania:

W ogrodzie 1. Za mało miejsca, aby stworzyć kwiat łóżko. W tym przypadku chodzi o to, aby zaprojektować ogród wypoczynkową krzewów ozdobnych i kwiatów w doniczkach, wazony i inne istotne zdolności. W tym przypadku, instalacja może być przemieszczany w ogrodzie w dowolnym momencie do dekoracji.

Siedzisko krzewów ozdobnych i kwiatów w doniczkach

2. świeci netto przez płot i domek pod pełnym nadzorem przechodniów i ogrodzenia nie ma ozdobne funkcje. Aby rozwiązać ten problem, należy sadzić w pobliżu ogrodzenia wspinaczka roślin, które nie tylko zdobią ogród i ogrodzenie obszaru, ale także w celu ochrony domek od wścibskich oczu. Jako takie rośliny wykorzystują róża pnąca, bluszcz i winobluszcz.

Roślinami pnącymi dekoracje z siatki ogrodzeniowe

3. Nie ma miejsca w ogrodzie, aby zainstalować pergole i łuki dla roślin pnących. W tym przypadku, można korzystać ze wszystkich pionowych obiektów w ogrodzie: kolumny dla drzewa latarni zwiędły, znowu, ogrodzeniach, ścianach i innych budynków gospodarczych hozbloka. W tym przypadku, można zaopatrzyć się nie tylko rośliny ogrodowe wspinaczki, ale również ozdobić wszystkie niepozorne przedmioty.

Ogród dekoracji obiektów pnącza

4. Jeśli Twój ogród wydaje się nudne i niepozorne, ozdobić go i rośliny, które są podatne bukszpan do ścinania. W tym przypadku, ogród może być ozdobione oryginalnymi zielonych interesujących postaci.

Wygląda na to, bukszpanu

5. kupie kompostu dystrybuuje daczy nieprzyjemny zapach do tego samego rodzaju pala nie może być uzupełnieniem krajobrazu terenu. W tym przypadku zaleca się „jeden strzał upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”: załączyć kompost „zieloną barierę” krzewów jagodowych lub dekoracyjne zapachu.

Stosy kompostu dekoracje rośliny

6. W obszarze znajdują się miejsca, które wymagają, aby zamaskować na przykład pęknięcia w fundamencie. Zaleca się korzystanie z roślin poduszki, które mają trójwymiarowy kształt i piękny kolor. Rośliny te, zwykle cień tolerancyjny, więc mogą rosnąć w cieniu, i słońce.

Maskowanie rośliny z poduszką

7. droga płyt betonowych psuje projektowania krajobrazu terenu. Ten problem można łatwo rozwiązać taki pomysł jak ogród dekoracji chodników szachy krajobrazu. To bardzo proste: wyjąć płytę z toru w sposób rozłożony w czasie, a na ich miejscu są osadzone karłowate rośliny ozdobne.

Ścieżki zapewni projektowanie ogrodów bardziej atrakcyjne.

Betonowe płyty zachwiał

8. ogród jest mały, więc cieszyć się w odległości nie jest całkiem właściwe. Kolejny oryginalny pomysł ogród dekoracji – tworząc złudzenie ogrodzie lub złudzenie optyczne, a które wymienione w odpowiednim artykule.

Złudzenie optyczne instalacji lustra

9. Dzieci często są „cięte” rogi i deptanie darń. Co będzie zdeptana trawa nie zepsuć harmonię całości, zaleca się, aby wyposażyć podeptane ścieżki „, jak do” sennych utworów, które po prostu spali dekoracyjny żwiru.

Wycięte rogi na trawniku ze specjalnymi szlaków

10. Spadające liście pogarsza widok działce, ale dlatego, że praca nie ma czasu, aby przenieść go? Możesz siedzieć w ogrodzie naziemnych roślin okrywowych, że maska ​​pozostawia swój dekoracyjny wygląd.

Maskowanie opadłych liści roślin

11. garden jest mała i w odległości odbywa się w krótkim okresie czasu. Oczywistym rozwiązaniem – aby nie ogrodowe ścieżki są absolutnie prosty, falisty, będzie przedłużyć spacer.

Meandrujące ścieżki ogrodowe

12. Ściany budynków i ogrodzeń mają matowe. Tutaj szukać pomocy malarstwa ściennego, który będzie naprawić sytuację i nadać ogrodowi bardziej dekoracyjny wygląd.

Share →