Jak uszyć poddasze lalki

Jak uszyć poddasze lalki

I w końcu zrozumiał swój długo przechowywane pragnienie – poshila Lalka na poddasze. Jest to, jak zawsze chciałem: sukienka i bujne loki.

Poznaj dziewczynę Varya:

Pamiętam, że Zabawki na poddasze – Ten tekstylne zabawki, często prymitywne, w stylu „kraju”, sztucznie wieku, zużyte, jak gdyby nie są już nowe. Promieniują ciepło i komfort, te zabawki nie grają, oni zwykle urządzić dom. Obecnie zabawki te często służą jako osobiste talizmany lub dekoracji wnętrz.

Zalecenia dotyczące postępowania: pralnia czyste, chronić przed wilgocią.

Jego Varia jestem stary trochę, powiedziałbym, „w zakresie”. Ale naprawdę nie ma połysk nowych zabawek. To jest ładne (nie ostre) pachnie kawy i cynamonu.

W rękach trzyma ona miękkiej opieki króliczka.

Wysokość lalki. – 40 cm, wysokość Bunny – 10 cm Materiał użyty: bawełna, koronki, hafty, filcowania wełny.

Master Class

Chciałbym zaoferować krótki opis wytwarzania takiej lalki.

Po prostu chcę wspomnieć o wiele proponowanych specyfikacji będzie się pokrywać (iw dużej mierze powtórzenie) z mojej klasy mistrzowskiej, co szmaciane lalki prymitywne. tak, kogo by wydawać krótkie i nieciekawe.

Po pierwsze, jak zawsze, jest to konieczne do ustalenia, Wzór dla lalek poddaszu (Lub innej zabawki na poddaszu). Jeden warunek – forma nie powinna być sprytna raczej proste, nawet prymitywne. Ręce i nogi polecam już do oznaczenia potem łokieć i przysiady.

Ten wzór rag doll I przetwarzane 3 razy, aż osiągnął wersję, że w końcu dał mi … Myślę jednak, że to nie był ostatni konwersji.

Następnie – określa materiał, z którego szycia ciało lalki. Kiedyś zwykły biały Calico.

Następny tradycyjnie – cięcie. Klamra i wywinięcie Części ciała, uszczelka .

Wypełniać mocno! Ręce i nogi wypełnia się około połowy. Zazwyczaj robię w gwinty odpowiednich miejscach zginać notatki na wzór (po wywinięcie i uszczelek po prostu pociągnąć za sznurki).

Następnie szyje je na całej szerokości (robię to z rękami), która jest oznaczona łokci i kolan zakręty.

Następnie szyć ręce i nogi do ciała. Podczas „Ptak” w naszych poddaszu lalek nie są bardzo ładne, nie?

I szyła sobie z tym poradzić:

Czy teraz Roztwór do barwienia tkanek Lalki poddaszu: 2 łyżki kawy, 1 łyżka kakao, szczypta wanilii, szczypta cynamonu + szklanka ciepłej wody. Mieszać, spróbuj kolor na „zamknięte” części ciała lalki, a jeśli lubi – colorable całą lalkę (użyłem szerokiego pędzla):

Następnie są trzy opcje – do wyschnięcia suche na baterii lub suche (pieczone) w piecu, jak byłem suszenia moje pierniki mężczyzn. Tym razem wybrałem jedną stronę (lub raczej nie ja, ale okoliczności, lubię sposób 3) i pozostawić do wyschnięcia w wiszące lalka w kuchni (całą noc).

Dobrze wysusz i dość równomiernie, co, szczerze mówiąc, ja nawet nie lubię.

Teraz musisz zdecydować – tkanki, z której szyła ubrania. Użyłem „obcego” bawełny i „nasz” szycie. Spodnie wykonane ze zwykłego prostokąta, którego szerokość powinna być pół razy szerokości dwóch lalek ciała.

Wtedy po prostu wyciąć nogawki między nogami.

Na dole Pantalony I szyte koronka :

Sukienka zrobiłem cięcia talii (faktycznie, trochę wyżej), prawie jak prymitywne lalki. I zwrócił wzór na górnej części oka, skupiając się na wzór lalki. A dla spódnice potrzebujesz tylko wystarczająco długo taśmę – kawałek tkaniny (90 centymetrów). Zależy od jego długości spódnicy świetności:

Talia wycina zgięcia w górnej części (to jeden duży kawałek). Zrób otwór na usta, szyć na koronki rękawem.

Sew łączeniami:

Tkanina spódnice szyć rurę na dnie szyte koronki.

Jest to wygodniejsze do zrobienia inwestowanie Ulubione sukienki spódnica prawe strony:

Lalka strój na poddaszu po odwróceniu:

Chciałem dodać do tego drugiego wzdłuż fartucha. Weź prostokąt tkaniny, podognёm krawędzi.

Można odroczyć górną tkaninę, wycofując 1,5 cm. W dolnym sew koronki. Teraz sosboryaem fartuch na górze i szyć koronki-band.

Sukienka okazała się całkiem świąteczny, nowy, biały.

Dlatego jestem nieco „ zniszczyć „Jego namoczyć na pół godziny w roztworze kawy (można zrobić to samo rozwiązanie jak w przypadku malowania lalek tylko skrócić czas), a następnie natychmiast wypłukać w zimnej wodzie. Po Procedura ta strój nie bardzo zabrudzony, ale pranie nie świeci.

Następny lalki sukienka, gardło prisbarivaem i ozdobić trochę koronki kołnierz lub (poprzednio również „zużycie się”):

Rysunek twarz akryl na tkaninie:

By The Way, rękaw Sukienki i dół majtki lepiej też są zbierane, to będzie ładniejszy i bardziej … Archiwalne:

Obuwie łatwiej malować farbą akrylową na tkaninie. Postanowiłem związać ich hak. Brak opisu, dzianiny „na oko”, starając się nogi lalki.

Buty również sostarivayut kawy, ale bez płukania.

I wreszcie zwalczanie Fryzura .

Czytałem dużo o tej włosy mogą być wykonane z wełny do filcowania. Nie wiem, jak robią inni, tak zrobiłem: oddzielone cienkich nici wełny, nawilżające je wodą z mydłem, trochę ściśnięty i wykręcił je, a następnie nawijane na drewniane szpikulce:

Mam około 30 mieczy. Następnie umieścić to wszystko na sucho baterii w nocy. W godzinach porannych, delikatnie rozwijany oddzielnie każdy kosmyk, umieszcza je w długości.

Przez głowę lalki, ja szyte z 3-4 pasm (wiem, że zazwyczaj włosy z wełny privalivayut, ale ja nie mam filcowania igły, jeszcze nie nabyte), począwszy od krótkich nici z czoła.

Przecinanie, ja specjalnie przesunięty nieco z boku:

Oraz, po czym przenosi się do tyłu głowicy jest podobny do:

Są to włosy odwrócił moje lalki:

Widok z tyłu:

A potem – do Fryzura. Wziąłem trochę włosy po bokach, uszyć je na głowę, pozostawiając krótkie kosmyki na twarzy, zapewniają lalkę „potrёpannosti.” A z tyłu głowy zatrzymany na przezroczystej warstwie klejącej dolnej włosy, więc nie odleci i nie mógł zobaczyć jego łysinie.

Szczerze mówiąc, bardzo lubiłem Proces tworzenia taki Lalki poddaszu. tak, wiem, że to nie zatrzyma.

Oryginał tego Master Class Można go znaleźć w dwóch częściach na stronie autora tutaj i tutaj.

Share →