Jak wybrać arbuza

Jak wybrać arbuza

Jadąc do lady z arbuzami, nie należy uczcić fakt, że wkrótce będziesz miał cukier owocowy paski, i skoncentrować się na tym, co jest najsmaczniejsze z nich dwadzieścia czy trzydzieści zaproponował tylko jeden, i powinno cię! A że to było w istocie, trzeba wiedzieć kilka ważnych zasad jak wybrać arbuza.

Przede wszystkim należy zrozumieć, że nie należy do ciebie, a nie sprzedawcy, i trzeba go wybrać. Jeśli sprzedawca nie daje Ci wybrać samemu, i próbuje ją wpakować, mówiąc, że to jest pyszne, to lepiej kupić gdzie indziej. Masz prawo wybrać absolutnie dowolny owoce z widoku. Jedyne, co można zapytać o radę od sprzedawcy, ale i tak ostatnie słowo twoje.

Najpierw wybierz z Arbuz względów wizualnych. Spróbuj wybrać owoce idealnym kształcie, kuliste, lekko wydłużony. Rozmiarów, pożądane jest, aby pobrać próbkę o wadze 7-12 kg.

Małe arbuziki nie są bardzo słodkie, ale duży, bardzo prawdopodobne, że zawierają wiele szkodliwych azotanów.

Zauważono, że owoce z bardziej kontrastowe kolorowe zdjęcia słodkie. Więc spróbuj znaleźć ciemne plamy światła z arbuza. To z pewnością będzie jasny czerwony miąższ cukru.

Postępuj zgodnie z oględzin. Zwróć szczególną uwagę na ogonie. Jeśli jest zielony jak trawa, jest prawdopodobne, że strona została sprowadzona z daleka, więc wycofali się więcej nedospevshimi w sposób, którego nie pogorszyła. Są bardzo soczyste, ale smak nie będzie, ciało nie będzie słodka.

Ogon powinien być wyschły. Zazwyczaj arbuzów z takich ogonów pojawiają się w sprzedaży pod koniec sierpnia. Tu i pyszne.

Spójrz na skórce arbuza. To nie powinno mieć pęknięć, plam, wgniecenia. Obecność plam i wgniecenia, że ​​sklep z owocami i transport nie jest bardzo dobra, więc stracił smak.

Może to być kwasowa.

Oraz po zakończeniu procesu wyboru uderza kilka razy "nieszczęśnik" pięść. Dźwięk należy dzwonić. Należy odnieść wrażenie, że jeśli trafisz trochę trudniej, usłyszysz trzask.

Jeśli dźwięk jest matowa, nie jest jasne, co arbuz prawdopodobnie słaby. leżał długo lub poddane niewłaściwego magazynowania / transportu.

I nigdy Nie pozwól, sprzedawca Wyciąć kawałek sprawdzić! Jest to bardzo niebezpieczne, więc sprzedawca nóż może być brudny i rzeźbione miejsce na chwilę, dopóki go zabrać do domu, uderzył w brud, bakterie, które mogą doprowadzić do zatrucia.

Wykonanie prostego zestawu działań, prawdopodobnie wybrać najsmaczniejsze arbuza. który zadowoli ciebie i iść kupić nowy.

Ciekawostka

W 1982 roku, transfer "Jakie? Gdzie? Kiedy?" brzmiało pytanie Wybór arbuza. Aby być precyzyjnym, pytanie było, jak za pomocą prostych przekształceń matematycznych i pomiarów w celu określenia dojrzałości. Smakosze nadano wagę owoców i centymetrów.

Ponadto, przynieśli dwa wzór matematyczny: obwód i objętość kuli. Niestety, z powodu specjalistów jedną minutę nie mogło pochodzić z metodą określania dojrzałe.

Obserwuj tę przeniesienie w 1982 roku, nie mogłem z tego powodu, że nie miał w tym świecie. Jednak kiedy oglądałem nagranie transferu, a następnie znaleźć odpowiednią wersję dla mnie nie było to trudne. Wszystkie usterki lub wykształcenie techniczne lub duże Arbuzy miłość.

Tak więc, stosuje się następującą procedurę. Centymetr jest nam dane, aby zmierzyć obwód arbuza. Z tej długości obwodowej, możemy znaleźć promień.

Ten promień podstawiamy do wzoru na objętość, a tym samym uzyskania tego woluminu. Dojrzałe arbuz jest uważany, gdy nie jest już leje ciecz, ale ciecz zaczyna otrzymując (tj dziewięć). Gęstość cieczy jest równa jeden (SI). Mnożąc objętość przez gęstość otrzymujemy masę teoretyczną płodu.

Masa ta charakteryzuje ciężar arbuz, który w swoim składzie przypominającą wodę. W związku z tym uznaje się go za dojrzałe, gdy jego masa jest mniejsza niż teoretyczna, obliczona według poprzedniego sposobu. W celu określenia rzeczywistej wagi podano ciężar.

Wszystko bardzo proste. Ale ta metoda nie jest wyjście, więc błąd jest już bardzo wysoki. Po pierwsze, kształt arbuza może być daleko od kuli.

Po drugie, przyjęcie gęstości na jednostkę bardzo niebezpieczne działania, więc jest jeszcze ciasto kości. Dlatego też, gdy Wybierając arbuza wykorzystywanie najlepszych sprawdzonych metod życia, a te sztuczki można powiedzieć swoim znajomym podczas jedzenia cukru soczyste kawałki.

Tatikios Kravchinskii, 25.10.2009

!

Share →