Jak wybrać okulary 3D?

Jak wybrać okulary 3D?

Wraz z pojawieniem się nowej technologii trójwymiarowej, jesteśmy coraz bardziej myśleć o tym, jak wybrać okulary 3D, aby cieszyć się filmami. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć.

Stosunkowo niedawno wszedł w nasz widok technologii na życie Wideo w trybie 3D. Nowe i ciekawe okazja natychmiast stał się popularny i popytu. Wszystkie nowoczesne kina oferują odwiedzającym oglądać 3D-film. Aby to zrobić, trzeba tylko założyć specjalne okulary.

Pragnę zauważyć, że sam film 3D, nie jest rejestrowana w normalny i w specjalnie zmontowanym formacie trójwymiarowym.

Obecnie rozwój technologii 3D o krok dalej. Teraz nie koniecznie wybrać się do kina. że będzie zobaczyć film z grafiki trójwymiarowej. Specjalne telewizory kompletne z 3D-okulary i zapisane na dysku w filmie formacie 3D pozwala nam zobaczyć trójwymiarowy obraz nawet nie wychodząc z domu.

Przyjrzyjmy się, jak wybrać okulary 3D, a ich poglądy są.

Tam Dwie podstawowe technologie produkcja 3D-okulary. W pierwszym wariancie FPR (Film Patterned Retarder) bez elektroniki i drugim SG (Shuttered Okulary) – jest mała bateria. Przyjrzyj się bliżej.

3D-okulary technologia FPR

W przypadku korzystania z trójwymiarowych punktów robiony przez technologię FPR, nie wymagają obecności różnych dodatkowych źródeł energii (baterie). Te okulary są przeznaczone do budowania „biernej” trójwymiarowy obraz i działa na zasadzie polaryzacji światła, jest bardzo podobna do tej stosowanej w tradycyjnych okularach. Różnica jest taka, że ​​obraz z prawej i lewej oczy na ekranie jest stosowana z przesunięciem odległości.

W ten uzyskać całościowy obraz trójwymiarowy bez migotania.

Zaletą 3D-okulary również ich koszt, który jest znacznie niższy niż w okularach SG-konkurencyjnych. Powodem jest to, że FPR-stereoskopowej technologii typu przeprowadzane z wykorzystaniem tanich folii, nie drogie podłoży szklanych. Inną zaletą tego rozwiązania jest brak szkodliwych efektów fal elektromagnetycznych dla organizmu ludzkiego, jako że nie ma źródła promieniowania.

Ponadto, nie trzeba martwić się o zasilanie bateryjne. Masa tego urządzenia wynosi nie więcej niż 10 gramów, co sprawia, że ​​jest bardzo wygodny i komórkowego.

3D-okulary technologii SG

Technologia SG-produkcja 3D-okulary polega na wykorzystaniu migawki, gdy na ekranie podawane jest na przemian obrazy dla lewego i prawego oka. Umożliwia to bardzo jasne Trójwymiarowy obraz przedmiotem. Okulary są zsynchronizowane z monitora złożyła wniosek o personelu i dlatego niejasne oku konkretnego widza.

Takie działania nie są możliwe bez źródła energii, więc SG technologia 3D-okulary obejmować obecność baterii.

Inna ważna różnica między dwóch rozpatrywanych technologii do tworzenia 3D okulary to że SG-punkty mogące zapewniać wysokiej jakości trójwymiarowy obraz tylko pod określonym kątem inspekcji. Przeprowadzka widza ze sobą, tak miejsc prowadzić do pogorszenia wyświetlanego obrazu.

W przeciwieństwie do jego „rywal”, technologia FPR szklanki zapewnia ruch widza. Można zmienić kąt widzenia w ciągu 180 stopni. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz obejrzeć film w tym samym czasie kilka osób.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu pytanie „jak wybrać okulary 3D?” Wygasła i opanował podstawowe różnice między technologii SG FPR i. Szczęśliwi = sprawdzające).

Share →