Jak wybrać tapetę

Jak wybrać tapetę

Głównymi kryteriami przy wyborze tapety są: stosunek jakości do ceny, materiału i koloru tapety.

Aby wybór tapet było prawidłowe, ważne jest, aby uwzględnić wymagania poszczególnych pokoju w mieszkaniu. Co do zasady, tapet na ściany i sufity w sypialniach, pokojach dziennych, pokój dla dzieci, salę, a czasem w kuchni.

Na przykład, dzisiaj bardzo popularne tapety winylu ze względu na jego uniwersalność. Podczas gdy niektórzy wolą trzymać w pokojach dziecięcych, tapety papieru, które są uznawane za bardziej przyjazne dla środowiska. Ale to jest jedyny plus za tapet papierowych, aw innym, winyl część świadczeń: asortyment, jakość, itp

Wybór tapety na kolor i wzór

Duże znaczenie ma wybór tapet, nie tylko od jakości i fakturze, ale także w kolorze i wzorze. Dlaczego jest to tak ważne? Fakt, że pomieszczenia mieszkalne lub niemieszkalne może wyglądać zupełnie inaczej, gdyby z odpowiednim kolorem.

Warianty koloru może wizualnie tapeta odwrotnie poszerzyć lub zmniejszyć przestrzeń.

Istnieje kilka prostych zaleceń dotyczących wyboru określonego rodzaju tapety, które pomogą zaprezentować lokal w pozytywnym świetle:

Najlepszą radą — Mały pokój odebrać tapety w jasnych kolorach, a dla dużych pomieszczeń — Natomiast w rozjaśniony lub.

pomieszczenia, które ma dużo światła słonecznego, może być traktowane z tapety fajne kolory: niebieski, srebrny, ciemny zielony, Burgundii, purpurowe. Ważne jest również, aby wybrać światłotrwała tapety pokojach wychodzących na południe, które nie znikną wzór. Odwrotnie, w pokojach z widokiem na północną stronę, lepiej jest wybrać tapety cieplejsze kolory: brzoskwinia, żółty, pomarańczowy.

małe wzór na tapecie lub zwykły tapetę będzie wyglądać lepiej w małych pomieszczeniach, ale przestronne pokoje są idealnym tapety z dużym wzorem.

jeśli pionowe linie na tapecie, to będą wizualnie zwiększyć pokoju i niskie sufity, pojawi się większa. Pionowy wzór na tapecie pomoże pozbyć się uczucia ucisku w przestrzeni. Ale tapety z poziomych pasów będzie pokój poniżej, ale będą one optycznie wydłużyć pokój.

Do każdego pokoju – tapeta

Przy wyborze tapety dla każdego pomieszczenia, należy wziąć pod uwagę wszystkie niuanse. Najlepiej, oczywiście, lepiej jest szukać profesjonalnej pomocy wykwalifikowanego projektanta wnętrz.

Ale jeśli nie jest to możliwe, i tu jest kilka wskazówek, które pomogą wybrać tapetę dla każdego pomieszczenia w mieszkaniu, w którym planowane jest wklejanie tapety.

Jak wybrać tapetę do pokoju (uroczy)

Hall jest tradycyjnie uważany za pokój, często określane jako salon. Dlatego też, w tym pokoju bardziej odpowiednie tapety, które wyglądają luksusowe, ale dyskretny.

Po wklejeniu oryginalnym holu jest połączenie kilku kolorów. Zwykły tapety będzie wyglądać rustykalne, więc najlepiej jest zmieniać kolory i odcienie. Niezwykłe decyzja może być włókniny tapety lub tapety wykonane z plecionych pasm papirusu.

Prostszy sposób — to odebrać stylowy bambusa wzór tapety. Po pierwsze, takie bardzo proste tapety przyklejona i defekty powierzchni kamuflażu, a po drugie, włókniny tapety nie jest szkodliwe w stosunku winylu.

Pokój, w którym mieści się ciemne lub jasne meble dzienny, konsultuje się wybrać tapetę subtelnych, jasnych kolorów z minimum. Wręcz przeciwnie, na tle jasnego i jednorodnego meble będą wyglądać korzystnie tapety w jasnych kolorach z dużym wzorem, co znacznie ożywić pokój.

Jak wybrać tapetę do sypialni

Sypialnia – to pomieszczenie, w którym możemy odpocząć, zrelaksować się, mieć marzenia. W związku z tym, że możemy wybrać tapety do tego pomieszczenie musi spełniać atmosferę przytulności i ciepła.

Pokój nadaje się papier, włóknina, winyl i ściany tekstylnych.

Jak na rysunku na tapetę, możesz wybrać duży lub mały element (figura geometryczna, kwiat), drukowanie jasne skalę, wytłoczonym abstrakcyjne wystrój (kamienie, przędzy bambus, juta). Paski tapety są mało prawdopodobne, aby stanowić sypialnię w korzystnym świetle, ponieważ zwiększają one pokój i mała powtarzający się wzór czyni go bardziej. Nie zaniedbuj kolorowe tapety do sypialni, bo zawsze mogą ozdobić zdjęcia, obrazy, kompozycje kwiatowe.

Jeśli jesteś romantykiem, należy zwrócić uwagę, aby uspokoić pastelowe kolory: niebieski, beżowy, brzoskwinia, jasno-zielona.

A jeśli jesteś aktywną osobą z silnymi emocjami, najprawdopodobniej, będzie kochać bogate czerwone, ciemne odcienie zielonym i fioletowym.

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecka

Żłobek — jest to miejsce, w którym dziecko spędza większość czasu. To jest sala gier, i sypialnia i edukacyjnej i rekreacyjnej. Dlatego wybór tapet w tym pokoju musi pochodzić od jej głównego przeznaczenia: wszechstronność, w atmosferze ciepła i komfortu, pozytywnych emocji, osobowości.

Przy wyborze tapety dzieci ważne jest, aby wykonać kilka prostych, ale bardzo ważnych zasad:

– tapety muszą być zgodne z ochroną środowiska. Najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla dzieci tapety — ten papier tapety, ponieważ nie zawierają dodatków syntetycznych. Przyciąga ich dostępności.

– Tapety powinny być praktyczne i dobrej jakości. W tym przypadku, wielu rodziców zdecydować się umyć tapety.

– Wybór koloru i wzoru tapety w przedszkolu powinny rozważyć zalety dziecka. Tapety może być przedstawiona znaki ulubione bajki, bajki, opowiadania na różne tematy: dżungli, styl morski futbolu.

Jednak ważne jest, aby nie zapominać, że pokój dziecięcy powinien być lekki i bez jasnych, nasyconych kolorów, gdyż może to negatywnie wpłynąć na stan psychiczny dziecka. Na przykład, można wybrać beżowy tapety i zielone odcienie, gładkie lub z neutralnym wzór.

Jak wybrać tapetę do przedpokoju, korytarzu i kuchni

Od tych pokoi jako wejście, przedpokoju i kuchni obiektów są uważane za wysoki stopień skażenia, najlepszym rozwiązaniem będzie malować tapety, sitodruku lub gruba kuchnia winylu. Łatwość z tych rodzajów tapet, które mogą być czyszczone wilgotną gąbką lub szczotką do mycia.

Jeśli mówimy o kolorze, zapomnieć o tapetach białe i jasne kolory w przedpokoju, w przeciwnym razie zabrudzenia bardzo szybko. Ale zbyt ciemne kolory na ścianach stworzą wrażenie, że jesteś w piwnicy.

Idealnym rozwiązaniem dla hali będą kolorowe tapety – na jasnym tle ciemnych plam.

Po wybraniu koloru tapety do kuchni, należy wziąć pod uwagę kuchnię i kierunek, gdzie okna. Nadaje się do małej kuchni, oczywiście, jasne kolory, a dla dużych – ciemny. Ponieważ dane na tapecie w kuchni wyglądają dobrych krajobrazów wiejskich, imitacja kamienia tekstury, filiżanki, owoce, itp wyśmienity włożyć antyczne

Tak więc, wybierając tapetę dla każdego pokoju, spróbuj stosować się do zaleceń wymienionych powyżej, uniknąć monotonii kolorów i jeśli kochasz swoje mieszkanie.

Share →