Jak wybrać tonometru, wybór tonometru

Jak wybrać tonometru, wybór tonometru

Sprzęt medyczny w domu Jak wybrać tonometru, wybór tonometru

Przed zakupem tonometr Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, jaki model lepiej kupić. Dokładność pomiaru nie zależy od tego, czy jest to mechaniczne lub automatycznego monitorowania ciśnienia krwi, jak długo urządzenie było wysokiej jakości. Nie zapomnij, że automatyczne ciśnieniomierze są bardzo wrażliwe, nieregularne tętno może prowadzić do niedokładnych pomiarów.

Dlatego też, jeżeli impuls spazmatyczne, trzeba kupić specjalną modelu tonometr dla osób cierpiących na zaburzenia rytmu serca.

Jeśli jesteś chory miażdżyca, ściany naczyń krwionośnych stają się gęstsze ci, z tego powodu nie jest pulsujący tętnice słabsza. Często prowadzi do małych błędów pomiaru.

Osoby w podeszłym wieku zalecana jest tonometr ramiennej mankiet. Naręczne ciśnieniomierze są odpowiednie dla osób poniżej czterdziestki. Zbiorników ramiona większe od nadgarstka, w związku z którym ciśnienie tętna i naczynia krwionośne są lepiej widoczne.

Pożądane jest, aby stosować w pełni automatyczne ciśnienie krwi, jak ciśnienie krwi mierzono za pomocą tonometru półautomatycznego ciśnienia krwi mogą wzrastać z powodu obciążenia mocy.

Istnieją specjalne przyrządy do pomiaru ciśnienia u kobiet w ciąży. Te ciśnieniomierze pomóc na wczesnym etapie określić skłonność do stan przedrzucawkowy, tj. Komplikacje E późnego zatrucia w czasie ciąży.

Nie zapomnij o dzieci. Niektóre modele monitorów ciśnienia krwi są przeznaczone dla dzieci w wieku. Są one wyposażone w specjalny mankiet dla dzieci.

Osoby cierpiące na tachykardię. tonometr może wydać nie jest dość dokładne wyniki pomiarów. Zatem w tym przypadku pożądane jest, aby zakupić specjalną modelu tonometru. W takich tonometrów Pomiar przeprowadza się trzykrotnie, po czym urządzenie prawidłowo obliczyć średnie.

Ale to nie jest dla każdego, niektóre starsze osoby muszą wielokrotnie przeprowadzić ponowny pomiar i samodzielnie obliczyć wynik. W takich przypadkach przerwy między pomiarami impulsu musi być co najmniej 20 minut, aby upewnić się, że zbiorniki miały czasu na odzyskanie z poprzedniego pomiaru.

Istnieją modele monitorów ciśnienia krwi z wyświetlaczem arytmii. Jeśli masz arytmię, gdy mierzy się ikoną ciekłokrystalicznym tonometru wydaje sygnał arytmię. W tym przypadku, konieczne jest ponowne pomiary ciśnienia.

Osób ze słabym impulsu, to pożądane jest stosowanie mechanicznych lub tonometrii lub automatycznie z logiką intelektualnej wybiera optymalnego wzoru obliczeniowego, który umożliwia pomiar w niskiej i nieregularne tętna średnich obliczających.

Dla sportowców, najlepszego monitora ciśnienia krwi pasuje na nadgarstek. Tonometr na nadgarstku pozwoli sportowców kontrolować tętno i ciśnienie krwi podczas ćwiczeń fizycznych.

Jeśli masz dużą obwodu ramienia, przy wyborze instrument nacisku prowadzony przez tych, którzy pod specjalny kołnierz, mankiety zapinane na lub nadgarstka pomiaru.

Osoby starsze powinny polecam automatyczne sfigmomanometry. Ciśnieniomierz mechaniczny, chociaż charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru, nie nadaje się dla osób starszych, ponieważ z wiekiem słuch się pogarsza, i odróżnić sygnały tonometr nie zawsze jest możliwe. Automatyczne ciśnienie krwi nie reagują na czynniki zewnętrzne i bardzo wygodny w użyciu.

Jeśli to możliwe, wyniki automatyczne urządzenie do pomiaru ciśnienia krwi czasem lepiej porównać z wynikami, które przypadają do lekarza przy użyciu klasycznego manometr medyczne.

Kupując tonometr należy dostarczyć gwarancję. W karcie gwarancyjnej należy podać numer modelu, numer seryjny oraz datę sprzedaży. A sprzedawca, i trzeba umieścić w sprawie podpisania kartą gwarancyjną. Czy zgadzasz się, że Twoja obecność została sprawdzona.

W obecności wypełnionej karty gwarancyjnej autoryzowanym centrum zobowiązuje się do jego gwarancją. Jeśli manometr jest uszkodzona i Podziel wymienić lub nabyć jakiś szczegół, na przykład, dodatkowy pokrowiec, możesz skontaktować się z serwisem. Jego adres znajduje się na liście na karcie gwarancyjnej.

Jeśli masz zamiar użyć tonometr z bateriami, jakości baterie obzavedites. Zazwyczaj baterii producenci są stosowane do ciśnieniomierze, brakuje sporo czasu. W przypadku korzystania z baterii pamiętać, że podobne ciśnieniomierzach pokazują nieprawidłowe wyniki, jeśli bateria jest rozładowana.

Bateria może być wyznaczany z zastosowaniem wskaźnika umieszczonego na jednostce wyświetlacza do pomiaru ciśnienia.

Redaktor: Julia Rodionova, lekarz z zawodu "Medyczne, profilaktyczne biznesu", Specjalizacja: zapobieganie chorobom, higieny, zdrowy tryb życia.

Autor. Nina Rumiancew

Zamieszczone w dniu 10.12.2009

Data: 03.11.2011

Share →