Jak wyprowadzić plam z ubrań

Jak wyprowadzić plam z ubrań

Jak wyprowadzić plam z ubrań – pytanie, które jest mało prawdopodobne, by kiedykolwiek stracić swoje znaczenie. Praktycznie każdy raz w życiu, więc umieścić na plamy farby lub uchylił koszula nad szklanką soku owocowego. Człowiek, który ma bzika na punkcie swojego „konia żelaza”, a nie ze słyszenia wiem, jak trudno jest „odpady” kropli vedchivie oleju do konserwacji maszyn. Młoda mum dokładnie znany szereg blot spożywczych.

A jeśli nadal mają domu zwierzaka, który lubi igraszki na ulicy i starannie wytrzeć na dywanie … Cóż, to po prostu trzeba wiedzieć, co najmniej kilkanaście sposobów, aby pomóc przynieść „irytujące” miejsca.

O ból (smar)

Na pierwszym miejscu oczywiście jest mówić o tłustych plam na ubraniu. Niebezpieczeństwo psuć swoją ulubioną bluzę lub kurtkę i czeka na nas na kolację w domu, w gronie rodzinnym. Wyobraźmy sobie sytuację w gospodarstwie domowym: jemy soczysty stek namoczoną w sosie, i przypadkowo spada jego koszula tłuszczu spadek. Jak wyświetlić takie miejsce? Istnieje kilka opcji.

Na przykład, może być miejscem obficie traktowane rozdrobniony na proszek kreda pozostawiono w tym stanie przez 2-3 godzin, a następnie ostrożnie wycierania odzieży proszek szczotką. Nie kreda rękę? Możesz mielenia soli, tylko to jest bardzo ważne, aby czynność tę należy powtórzyć kilka razy.

Teraz wyobraź sobie, że zamiast nas koszulę aksamitna sukienka. Albo, jako opcja dla mężczyzn – aksamitny płaszcz drogie. W tym przypadku, doprowadzić smar w następujący sposób: weź kawałek chleba, oddzielić miąższ i delikatnie wytrzeć brud.

A teraz wyobraź sobie, że plamy nasze już „ma historię” i został wprowadzony na ubrania, powiedzmy, wczoraj. Lub trzeci dzień, jeśli nie miesiące temu. Wycofaj nieaktualne tłuszczu spot naprawdę, wystarczy tylko trochę benzyny, rozcieńczony terpentyną.

Tkanka wokół zanieczyszczonym miejscu najlepiej leczyć wodą, a na samym miejscu umieścić blotter i powoli wyjmij go chusteczką nasączoną benzyną.

Herbata, kawa – Taniec

W ujęciu szalonej tempo życia miasta często chcą uruchomić w kawiarni i zorganizować małe święto w postaci filiżanki słodkiej herbaty lub silnego espresso. Tak więc, być może, każdy mieszczuch znają te beżowe plamy na klapach i mankiety koszul. Usuwanie plam z kawy – nie jest to łatwe zadanie. Jednak decyzja znowu.

W każdym apteczki ma nadtlenek wodoru, jest absolutnie niezbędne w codziennym życiu. Tak, to przezroczysty płyn – niemal panaceum w tym przypadku. Niezastąpiony, gdy trzeba usunąć uporczywe krople kawy z białym lub jasnoszarym bluzkę.

W rzeczywistości kilka kropli soku cytrynowego daje podobny efekt.

Przy okazji, jest jeszcze daleko od zestawów: dobrą pomoc i amoniaku. Jednak konieczne jest najpierw należy rozcieńczyć wodą i do wyprowadzania miejsce przetrzeć benzyną.

Czasami jednak wystarczy prać w ciepłej wodzie z solą, a następnie spłukać niekoniecznie, ale na zimno i, co ważniejsze, świeże.

Mała Gothic: wino i krew

Przypominają kolor płynu (oczywiście, jeśli mówić o czerwonym winie), a mimo to pojawiają się plamy z nich w zupełnie inny sposób. Jeśli (lub) przeniosły kieliszek Bordeaux lub Chianti, natychmiast zdjąć miskę, wlać go w ciepłej wodzie, dodać trochę płynu do mycia naczyń, tryskać z octem i pozostawić „marynować” przez 15 minut. Wycofania takich miejsc, można użyć mleka wrzenia lub nadmanganian potasu. Trwać kilka minut, aby usunąć cały ten sam nadtlenek wodoru.

Naprawdę niezastąpione narzędzie podczas podejmowania poważnie do usuwania zabrudzeń.

Plamy krwi zupełnie innej bajki. Ważne jest, aby pamiętać, że nie można przemyć gorącą wodą. Tak więc po pierwsze konieczne jest Zabrudzone rzecz zimną wodą zanurzenia w wodzie przez kilka godzin, po czym płucze.

Być może najprostszym sposobem, aby uzyskać jak plamy krwi konsumentów – jej umyć zimną wodę, która została wcześniej rozpuszczoną musujące tabletki aspiryny. Ponownie sugeruje niewątpliwe wszechstronność proste leki z apteczki.

Uwaga Lovelace (Lipstick)

Na koniec nie mogę mieszkać na tak ważnym temacie jak wycofanie niepożądanych plam z szminki. Czas, aby zauważyć ten „niedoboru” kołnierz koszuli nie jest tak źle, trzeba mieć czas, aby pozbyć się dowodów jeszcze nie pojawił się zbędnych pytań o połowę.

Jednym z najlepszych sposobów – wytrzeć plamę z watą nasączoną amoniakiem. Istnieje również opcja „navazelinit” ślad szminki i umyć mydłem i ciepłą wodą. Wreszcie, można hojnie pocierać ją benzyną, a następnie potraktować z wacikiem nasączonym w roztworze sody. Grind to wszystko może być rozcieńczony ocet jedzenie. I, co najważniejsze, zrobić to jak najdokładniej, aby nos komara nie zagrozi.

A jeszcze lepiej – aby uniknąć takich „błędów” w zasadzie.

Brak sytuacje beznadziejne

Zwrot „nie mogę się go na miejscu bluzki powinny być wyrzucone” może również być obiektywne. Ale w większości przypadków przyczyną takiego „rozpaczliwej” sytuacji staje się rzeczywiste ignorancja ludzi badanych przez wieki metod. I zwykle lenistwo. Bądź dobrej myśli, a wkrótce pojęcie „złożonych miejsc” będzie kolejną legendę miejską, ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Share →