Jak zaparzyć zieloną i czarną herbatę w domu?

Jak zaparzyć zieloną i czarną herbatę w domu?

Przed pójściem spać herbaty czajniczek ciepłe, jak gorąca herbata wzrost wydobycia czajnik. Najczęściej jest czajniczek płucze się kilkakrotnie z wrzącą wodą. Zaleca się, aby ogrzewać czajnika 60°C. Korzystne jest stosowanie porcelany czajniczek, ponieważ nagrzewa się szybciej niż wyrobów ceramicznych. Jakości herbaty poprawie, jeżeli do przenoszenia tych liści herbaty w suchej herbaty, więc czasem ogrzać czajniczek innej metody: to zanurza się we wrzącej wodzie przez 1-2 minuty, umieszczonych w piecu.

Lepiej nie postawić czajnik bezpośrednio na ogniu, ponieważ znacznie się nagrzewa dno silniejszy niż ściany i herbata może wybuchnąć.

Po ogrzaniu czajniczek sen liści herbaty i zalać wrzątkiem. Woda wlewa się do pierwszego napełnienia nie więcej niż połowa objętości. Herbata powinna szybko zamknąć pokrywę i przykryć ściereczką na górze do pułapki lotnych olejków aromatycznych. Metoda ta jest dobra w wysokiej jakości spawania. Dokonując niskiej jakości herbata należy działać inaczej. Suche liście herbaty wrzącą zwilżoną wodą, a następnie metalową łyżką masę funtów na ścianie kotła i nalał wrzątku, a potem tylko do połowy czajniczek.

Po wlewie herbata, gorąca woda wylewa się do góry, pozostawiając wolne w przybliżeniu 1 cm, pokrywę.

System za pomocą wielu wypełnień stabilnie utrzymywać wysokie temperatury wody podczas parzenia. Duże znaczenie ma temperatura powietrza w pomieszczeniu, w którym parzona herbata. Temperatura wody w kotle powoli spada w ciepłym pomieszczeniu.

Optymalna temperatura warzenia 22-25 uważa się za°C, ponieważ w tej temperaturze może parzyć herbatę jeden uzupełnianie.

Oznaki dobrej warzenia – Wygląd piany. Musi być metalową łyżką mieszanie, że mieści się wywar z herbaty. Jeśli pianka nieprzyjemnego zapachu, nie jest on usuwany. Napój można wlać do filiżanek. Lepiej po prostu przygotować wywar z pożądanym twierdzy, więc nie rozcieńczyć go wrzątkiem.

Jeśli mały czajnik, zalać wrzącą wodą co możliwe, w trakcie imprezy herbaty, ale trzeba upewnić się, że woda nie była mniejsza niż połowa liści herbaty i odciąć, inaczej herbata nie będzie silna i pachnące.

Gotowy napój, zwłaszcza jeśli jest to czarna herbata powinna być wypita natychmiast po zaparzeniu. Według narodów Wschodu, «Świeża herbata jest jak balsam, herbaty i lewo na noc, jak wąż»,

Warunki parzenia zielonej herbaty.

Wszystkie potrawy dla ciepłej herbaty z góry. W ogrzewanym czajniczek herbaty, aby wypełnić i przykryć pokrywką, owinąć ręcznikiem na 1-2 minut. W żadnym przypadku nie można zaparzyć zieloną herbatę wrzątkiem, woda powinna zostać schłodzone do 90-80 stopni, wysokiej temperatury zniszczone taniny i innych przydatnych substancji tonik.

Wlać do wody herbaty przez kilka sekund i pierwszy wywar muszą łączyć, konieczne jest, aby zmyć arkusz pyłu. Ponownie napełnić wodą. Nie możesz zaparzyć zieloną herbatę zbyt długo, to będzie zbyt gorzki, większość taniny z listu zostanie wyciągnięty, a stracisz możliwość ponownego wprowadzenia herbatę, zostaną przeznaczone na ciele szkodliwych alkaloidów.

Optymalny czas do pierwszego zgrzewania od 20 do 40 sekund. Jak Chińczycy mówią – trzy oddechy, wydech trzy. Czas po napary wzrosła o 10-20 sekund.

Niższa jakość lub stare zielonej herbaty na pierwszym spawania może trzymać trochę dłużej – w ciągu 1 minuty.

Zielona herbata może zaparzyć dwa lub trzy razy, chociaż niektórzy fani twierdzą, że ceremonii herbaty jest szczelnie list do dziewięciu razy. Najbardziej spawania – drugi i trzeci.

Smakosze warzone nas tak. Zalać wrzącą wodę prawidłowo nawilżyć i oczyścić nas, dokładnie pięć minut to pierwszy napar wylewa, wlać drugi list, nalegać 15 minut, wlewa się do filiżanki. Procedurę powtarza się jeden lub dwa razy.

Zależy od jakości i rodzaju arkusza.

Innym sposobem, aby poprawić ten parzenia zielonej herbaty. Musimy podjąć 0,5 łyżeczki liści na szklankę wody. Jego temperatura powinna być wyższa niż 70 stopni. Herbata wlać wodę w trzech etapach.

Po pierwsze, na trzeciej puli, po 1 – 2 minuty – połowę puli, a po kolejnych dwóch minutach – trzech czwartych objętości.

Optymalna temperatura do zaparzania zielonej herbaty – o około 90 stopni, jeszcze dokładniej od 85 do 90. Następnie unikały herbaty (green tea warzy się w przybliżeniu dwa razy dłuższa od czarnej herbaty, która jest o około 10 – 15 minut). wlać płyty. Cukier i mleko z zielonej herbaty są niezgodne, to lepiej, aby pić z miodem.

Czarna herbata może być parzona ciepłej przegotowanej wody 90 – 100 °C. Czas parzenia do siedmiu minut dłużej niż zielona herbata. Kolor jest parzona herbata może być różne: jasny brąz, złoty, ciemny, czerwono-brązowy, to wszystko zależy od rodzaju czarnej herbaty.

Aromatu czarnej herbaty jest bardzo mocne, z lekkim goryczy.

Aby prawidłowo zaparzyć herbatę, trzeba pamiętać, żądaną temperaturę wody.

Zgrzewania białej herbaty wymaga wody wynosi około 60 stopni.

Herbata zielona – od 65 do 80 stopni.

Czerwony, niebieski i żółty herbaty – od 70 do 90 stopni.

Czarna herbata – 90 ° i powyżej.

Herbata może być parzona w specjalnym czajnika. Przed parzeniem herbaty czajnik nalewania wrzątku. Potem czajnik jest wypełniony liści herbaty do smaku i trzeci czajnik wypełniony gorącą przegotowaną wodą.

W czasie dodaje się wodę, a herbata jest parzona.

Czarna herbata może być parzona ponownie więcej niż jeden raz. Zielona herbata i inne gatunki – 3-4, a ich walory smakowe stają się gorzej.

Aby odpowiedzieć Fiore dodać: liczba spawania zpvisit liczbę uczestników herbaty. Obliczenia: 1 łyżeczka liści herbaty na wielki kubek herbaty. Na Wschodzie, kiedy parzonej czarnej herbaty trzy razy zawsze wylewa zaparzania herbaty w filiżance, a stamtąd z powrotem do czajnika.

Następnie szybko parzonej herbaty i osiada na dno reaktora. Jak picia herbaty powinny być uzupełniane w czajnik wrzącej wody chłodzie.

Share →