Jak zidentyfikować owulacji i zajścia w ciążę szybko

Jak zidentyfikować owulacji i zajścia w ciążę szybko

Jak zidentyfikować owulacji i zajścia w ciążę szybko

Większość par poczęciem dziecka występuje po pierwszej próbie. A niektórzy partnerzy przez długi czas nie można osiągnąć pożądany rezultat, a ciąża nie występuje.

Pytanie jak zajść w ciążę. Jak przyspieszenia początku ciąży, jest obecnie bardzo aktualna.

Wiele przyszli rodzice planują narodziny dziecka do miesiąca, chcą, aby ich dziecko urodziło się w określonej porze roku. Czy jest to możliwe?

Ciąży pojawia się w wyniku zapłodnienia przez plemnik. Ale jaja w ciele kobiety jest dostępna tylko raz w miesiącu. Okres ten jest nazywany jajeczkowanie. Jak szybko zajść w ciążę, co musisz wiedzieć kiedy występuje owulacja. Dokładnego dnia owulacji, można uzyskać za pomocą specjalnego testu.

Ale jest obliczenie teoretycznej.

Jak obliczyć owulację

Owulacja można obliczyć ze wzoru:

Czas trwania cyklu miesiączkowego / 2 (plus lub minus trzy dni)

To znaczy, jeśli cykl menstruacyjny trwa 28 dni, 14 = 28/2 Na dwadzieścia osiem dni cyklu owulacja występuje w dniu 14 plus minus 3 dni. To właśnie w czasie tych sześciu dni w ciągu całego miesiąca kobiety są w stanie zajść w ciążę.

Ale! Nawet u kobiet z regularnych cyklach miesiączkowych, owulacja może wystąpić w różnych dniach, więc będzie najbardziej dokładne określenie owulacji przy użyciu testów owulacji, które są swobodnie sprzedawanych w każdym drogerii.

Jeśli nie można określić dzień owulacji, możliwość ciąży wyobrazić teoretycznie być dowolny dzień cyklu miesiączkowego. Dlatego próby koncepcji powinno występować co drugi dzień w czasie cyklu miesiączkowego.

Pomiar temperatury podstawowej

Inną metodą określania owulacji i definicje korzystne dni do zajścia w ciążę – pomiaru podstawowej temperatury ciała. Wcześnie rano, zanim wstał z łóżka należy zmierzyć temperaturę ciała doodbytniczo. Procedura jest przykre, ale konieczne. Na podstawie wyników pomiarów można wykreślić podstawowej temperatury ciała.

Gdy krzywa na wykresie zaczął się wznosić, a następnie owulacja wystąpiła i korzystne dni dla koncepcji.

Określenie owulacji za pomocą ultradźwięków

Nie ma innego sposobu, aby kontrolować i obliczenie korzystnych dni dla aby mieć możliwość zajścia w ciążę – Diagnostyka USG. USG jest doskonale widoczny wzrost pęcherzyków jajnikowych, powstanie pęcherzyka dominującego i owulacji. Ta metoda jest najbardziej trafna owulacji, i dość drogie.

Rzeczywiście, badania muszą być przeprowadzane kilka razy w ciągu krótkiego okresu czasu.

Ale! Ta metoda diagnozowania owulacji jest stosowany jedynie do tych par, które mają trudności z poczęciem i ciąża nie występuje przez długi czas.

Ważne jest, aby pamiętać, nawet jeśli stosunek występuje podczas owulacji, ciąża nie może wystąpić, ale nie jest to powodem do niepokoju. Zasięgnąć porady lekarza w przypadku nieudanych prób należy kontynuować przez rok regularnego życia seksualnego. W tym przypadku nie jest pytanie o niepłodności.

Share →