Jak zmierzyć temperaturę podstawową

Jak zmierzyć temperaturę podstawową

Wiedząc, co podstawowej temperatury ciała, a także w jakim celu jest on mierzony lekarze nazwany jednym z najbardziej cenne dla kobiety, świadomie nawiązuje do własnego zdrowia i przyszłości macierzyństwa. Tak więc, sposób ustalania harmonogramu temperatury podstawnej – bardzo, bardzo pouczające dla tych pań, które są bardzo ważne, aby uzyskać informacje o wydarzeniach w organizmie zmian hormonalnych, w zależności od fazy cyklu miesiączkowego, a te zmiany, związane z możliwość (lub niemożliwość) ciąży. Fakt, że to spowodować hormonalne zmiany w podstawowej temperatury ciała lub okres cyklu: pierwsza połowa, kiedy przechodzi pod znakiem dominacji estrogenu w organizmie, w drugiej fazie cyklu miesiączkowego trwa dłużej ze wzrostem poziomu progesteronu w organizmie. I to «Punkt zwrotny» – Przejście od «estrogen» w «progesteron» okres – jest moment owulacji, najbardziej korzystny czas dla udanego poczęcia i późniejsze rodzenie dzieci.

Podstawowej temperatury ciała: co i jak

Podstawowej temperatury ciała w specjalistycznej literaturze jak najniższej temperatury ciała w okresie bezpośrednio po śnie. Zmierzona temperatura może podstawnokomórkowy kobieta trzy różne sposoby do wyboru: jamy ustnej, pochwy lub odbytu. Wybór termometru nie ma znaczenia – do pomiaru charakterystyki temperatury może być wykorzystany jako klasyczny termometr i supernowej termometru elektronicznego.

Ale tutaj jest warunkiem przestrzegania wszystkich zasad pomiaru podstawowej temperatury ciała, a następnie sporządzenia wykresu temperatury jest zasada niezmienności termometr: temperatura podstawowa kiedykolwiek rejestrowane wyłącznie przez samego termometru, ponieważ błąd dla każdego termometru nawet jednej dziesiątej stopnia innym. Zgodnie z tym, stosowanie różnych termometrów może być również przyczyną tworzenia nieprawidłową wykres temperatury.

Pomiar temperatury przy pomiarze temperatury podstawowej podczas całego cyklu miesiączkowego różnić i są bezpośrednio związane z zmianami hormonalnymi. Specjaliści z cyklu miesiączkowego jest podzielony na trzy okresy: pęcherzykowych (czas, po owulacji), owulacją (okres, w którym dojrzałe jaja z jajnika) i lutealnej (po owulacji do miesiączki). W podstawowej temperatury ciała wykresy stanowią, w tym samym czasie, zmiany w cyklu menstruacyjnym krzywa podzielona jest na dwa okresy: pęcherzykowe i fazy lutealnej.

Przejście od jednego etapu do drugiego – Okres owulacji – i staje się najbardziej odpowiedni czas na poczęcie, ze względu na które składają się, w większości przypadków wymienionych grafiki.

Okres pęcherzykowy charakteryzuje się przewagą estrogenów w organizmie kobiety, to – podczas niskich temperatur: temperatura podstawowa będzie teraz odbyć na dane w 36,2-36,5 stopni. Po wystąpieniu fazy lutealnej przed wydaniem jajowej z jajnika, temperatura jest zmniejszona o około 0,1 °, po czym następuje gwałtowny wzrost temperatury w górę – aktywna progesteronu powoduje wzrost temperatury w podstawnych 37,2-37,5 ° C. Te odczyty temperatury zostaną zapisane przed następną miesiączką, to należy oczekiwać stopniowego obniżenia podstawowej temperatury ciała.

Share →