Jak zrobić cukierki w domu

Jak zrobić cukierki w domu

Lizaki – wspaniałe wspomnienia z dzieciństwa. Ta słodycz, która zawiera tylko cukier, wodę i trochę kwasu cytrynowego można łatwo przygotować w domu.

Aby przygotować 250 g cukierków cukru potrzebują cukru, 100 g wody, ½ łyżeczki kwasu cytrynowego.

Oprócz produktów trzeba matę silikonową lub pergamin, smarowane przez które wlać karmel i drewniane kije (można użyć meczu lub wykałaczki).

Aby przygotować syrop należy zmieszać cukier z wodą i gotować na małym ogniu, stale mieszając, pamiętając, że syrop nie przywiera do dna naczynia. Unikać przywieraniu syrop lub lizaki będzie gorzki smak! Gdy syrop będzie jasnobrązowy kolor i przejrzystość, konieczne jest, aby dodać kwas cytrynowy i wymieszać.

Teraz możesz ostrożnie wlać łyżkę syropu na matę silikonową lub papierem do pieczenia. Może ktoś ma do dziś pozostał formy cukierki żywności aluminium, nadszedł czas, aby z nich korzystać. Następnie należy dołączyć do każdego kija cukierki i delikatnie obracać go o 360 stopni wokół własnej osi – więc będzie trzymać w środku cukierki.

Wskazówka! Jeśli chcesz dostać cukierki kolorowe, dodać syrop, barwnik spożywczy żądany kolor. Więcej wody można zastąpić oryginalnego soku smaku, sok w tym przypadku jest naturalnym barwnikiem i aromatyczna.

Share →