Jak zrobić ogród własnymi rękami małe projektowania ogrodu

Jak zrobić ogród własnymi rękami małe projektowania ogrodu

Niestety, nie każdy właściciel gruntu, oferuje jej dużych rozmiarów, gdzie mógł, jak to się mówi się i stworzyć oryginalny i stylowy wygląd. W tej sytuacji pojawia się pytanie, jak urządzić ogród z swoje ręce i stworzyć mały projektowanie ogrodów, które będą wyglądać stylowe, piękne i praktyczne.

Oczywiście, aby stworzyć projektowania krajobrazu mały ogród trudne, ale bardzo zdolny. Jednym z głównych warunków tworzenia architektury krajobrazu w małym ogrodzie, styl w którym to przypadku cały obraz będzie wyglądać harmonijna. Nie jest konieczne, aby utworzyć ogrodem, który był w oczach, to znaczy wszystkie narożniki ogrodzie nie powinno być widoczne w jednym punkcie.

Osiągnięcie tego efektu nie jest trudne. Oto, na przykład, wziąć do użytku nową technikę: podzielić ogród na kilka stref i mieć je na różnych poziomach jednej części pogłębia stóp, jego mury wzmocnione gabionów lub dokonać mury oporowe, które następnie mogą być wykonane w wygodnych sklepów.

Nie zaleca się w małym ogrodzie do tworzenia slajdów i wzgórza, które są wizualnie zmniejszyć obszar, hamują całą przestrzeń. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób zorganizować ogród, można zrobić małe pokładów i platform na różnych wysokościach Dodaje pionowe dynamikę w całym ogrodzie. Możesz po prostu podzielić ogrodowi niskie partycji z drewna, kute elementy żelazne lub roślin ozdobnych i ziół.

Małe projektowanie ogrodu: wybór roślin

Lepiej jest wybrać takie rośliny, które są dekoracyjne wiosną późnej jesieni. To może być wiecznie zielone krzewy, róże i drzewa. Użyj szerokie rośliny do ogrodu, dzięki której można tworzyć pionowe ogrodnictwo: za wsparcie, łuk, gra wiszą doniczki z kwiatów petunii wylądował bluszcz, pelargonia, Fortune, Bacopa, Clematis.

Idealnie nadające i roczne rośliny do ogrodu: morning glory, nasturcja wspinacz, Thunberga, słodki groszek.

Jeśli masz ogród zacienione miejsca wylądował cieniu roślin tolerujących do ogrodu: MRiRW, werbena, guz, stonecrop, zawilec, ciemiernik, geranium, Astilbe, Chistousov, pierwiosnka.

Aby umówić się na piękny ogród akcenty, tworzenie kompozycji kwiatowych: można zrobić kwiaty z delikatnymi cieniami pąków niebieski, liliowy i różowe, które wizualnie zwiększyć przestrzeń. Nie zaleca się jasne i krzykliwe, czerwone i pomarańczowe. Spróbuj w różnych częściach ogrodu powtarzając kompozycję kwiatów i kolorów, tworząc ogólną harmonię.

Co do zasady, metody takie jak powielanie roślin jest jednym z najbardziej powszechnych metod dekoracji ogrodu. Inną oryginalną odbioru dekoracje ogrodowe powtarza elementy

Każde centrum ogrodnicze i miejscu znajduje się taras, który może być ozdobione praktyczne meble, kamieni ozdobnych i oczywiście, krajobrazu. W małym ogrodzie i mały taras, rośliny lepiej nie umieszczać na podłodze i powiesił w doniczkach lub odporność na zbudować mur, na którym rośliny będą się znajdować wygodnie.

Architektura krajobrazu mały ogród będzie bardziej korzystne w przypadku stosowania roślin w różnym kształcie kwiatów i liści. Na przykład, rozładunku okno, wyciąć kulę i połączyć je z oryginalnych roślin ozdobnych.

Idealne na mały ogród i rośliny, jak bambus, więc polecamy zapoznanie się z artykułem Jak rośnie bambus w okolicy

Udział w społecznych. sieci

Share →