Jak zrobić origami modułowego?

Jak zrobić origami modułowego?

Origami — ten wspaniały sztuką tworzenia różnorodnych figur z papieru. Rzemieślników w stanie zamienić zwykły kawałek papieru w piękną dźwigu, tygrysa czy słonia origami. Osobny kierunek w sztuce origami stoi origami modułowego.

Jak zrobić origami modułowe siebie?

Modułowa origami jest specjalna technika tworzenia trójwymiarowych kształtów papieru. W celu uzyskania techniki origami modułowego łabędzia rysunku lub, powiedzmy, choinki, konieczne jest, z małym kawałku papieru się wiele małych modułów. a następnie zebrać tych modułów takich jak konstruktora.

Aby origami modułowego musisz zaopatrzyć się w papier i cierpliwości. jak dane na sztuki origami modułowego jest zwykle wykonywane na wystarczająco dużą skalę, może to potrwać wiele modułów. Do produkcji modułów nie trzeba kleju, wystarczająco dużo, aby mieć papier, biały lub kolorowy i nożyczki lub nóż papeterii.

Gotowe moduły do ​​origami mają trójkątny kształt. Dodać do modułów z kwadratowego kawałka papieru wielkości 53h74 mm lub 37h53 mm. Na prostokąty musi wielkość 53h74 mm musi być standardowy arkusz papieru A4 podzielone na 4 części na długim boku i 4 części — dla krótkich (razem 16 części).

Jeśli cięcia arkusza A4 na 8 sztuk na dłuższym boku i 4 części — Krótko mówiąc, masz 32 prostokątna wielkości kęsów 37h53 mm.

Aby origami modułowego przygotowanych prostokątów potrzebujesz, aby moduły. Pierwszy prostokąt musi być złożona na pół — wzdłuż długiego boku. Następnie należy narysować prostokąt na pół i na krótkim boku.

Następnie należy rozwinąć prostokąt odebrać, jest drugi krotnie do niego.

Krawędź narysowana na długim boku prostokąta są wygięte w połowie — trójkąt. Trójkąt ten powinien być włączony. Krawędź podnieść, a rogi na zginania «powrót» bok trójkąta. Następnie należy odkręcić narożniki i złożyć ponownie, aby otrzymać linie gięcia, ale nie «opakowanie» ich «na» trójkąt, następnie unieś.

Trójkąt krotnie w połowie.

Uzyskany moduł posiada dwie kieszenie — Z ich pomocą, moduły są ze sobą połączone. Aby moduły origami jednostki mogą być ułożone razem na różne sposoby. Według jednej z najbardziej powszechnych sposobów tworzenia wielu modułów konieczne dwa moduły włożone do kieszeni trzeciej.

Jak zrobić origami modułowego? Rainbow Swan

Łabędź — jeden z najbardziej popularnych postaci w origami modułowego sztuki. Prace nad tym produktem wymaga dużo czasu, ale efekt jest tego wart. Cygnus mogą być wykonane w jednym kolorze lub wielokolorowe modułów origami. Podobnie jak to, do «tęcza» Swan potrzeba.

60 żółtych modułów, 90 pomarańczowe, różowe 136 szt, 1 czerwony, 78 zielonych, 36 niebieskie, 39 niebieskie, 10 fioletowy moduły origami.

Collection Swan rozpoczyna podstawy. Trzy różowe origami moduły są połączone tak, że rogi dwóch pierwszych modułów były w kieszeniach trzeciej. Ponadto, pierwsze dwa moduły na każdym boku łączy się z jedną więcej modułów, które za pomocą dwóch modułów dołączone do pierwszej grupy.

Podobnie, wszystkie będą pierwszego łańcucha «teren» łabędź w ostatnim module w zamkniętym kręgu. Łącznie 30 modułów muszą «wewnętrzny» koło, a 30 – w «zewnętrzny»,

Dalej modułu pomarańczowego sprawia, że ​​trzeciej bazy wiersza. Moduły te należy umieścić 30 modułów w szachownicę.

Wykonywać po 4 i 5 wierszy, z których każdy składa się z 30 modułów pomarańczowy. Preformę Następnie należy skręcić w ruchu wzrostowego, przypominając cofania pierścień wewnątrz.

Następnie należy dokonać na 6. wiersz — jest wykonany z żółtych modułów origami. Po ukończeniu szóstego rzędu, powinien zacząć tworzyć papieru łabędzie skrzydła. Aby to zrobić, w przygotowaniu siódmej serii żółtych modułów należy określić lokalizację dla przyszłości szyi łabędzia: kilka zakątków z dwóch sąsiednich żółtych modułów należy pozostawić wolny.

Na lewej i prawej strony wolnej pary muszą być wykonane w wielu modułów 12, m. 24 EG Wszystko liści modułu.

Kolejny wiersz, ósmy, wykonane z zielonych modułów origami. W ósmym rzędu moduł 2 jest mniejsza niż w siódmym (TE 22 lub 11 z każdej strony). Dziewiąte wiersz zawiera również zielone moduły nim przez moduł 2 jest mniejsza niż osiem (lub 20, 10 po każdej stronie).

Kolejna seria dziesiąty ponownie wykonany z zielonych modułów nim przez moduł 2 jest mniejsza niż dziewięć.

Kolejna seria — niebieski z 16 modułów. Następnie kolejna seria składa się z 14 modułów niebieski origami. Obok zrobić łabędzia origami modułowe. muszą być w 12 niebieskie, 10 moduły moduły, niebieski 8 niebieski moduły. XVI, XVII i XVIII serii zawierają, odpowiednio, 6,4 i 2 fioletowy moduł.

Swan skrzydła gotowe. Ogon łabędź jest podobny do skrzydła.

Swan szyi obejmuje sposób, który różni się od podstawy. Do produkcji szyi musi być w kieszeni jednego modułu wstawić drugi narożnik. Aby rozpocząć z czerwonym — będzie dziób łabędzia. Następnie należy podłączyć do czerwonego 7 purpurowe modułów origami, 6 niebieski, 6, 6 zielony kolor niebieski i 6 żółtych modułów. Szyjka jak wytwarzanie żądanego kształtu. na przykład w formie znaku zapytania.

Szyjka jest przymocowana do pozostałych części wolnych szóstego rzędu. Swan gotowy. Może być urządzone w razie potrzeby.

Share →