Jak zrobić sushi w domu

 

Jak zrobić sushi w domu: gotowanie ryżu

Najtrudniej dokonywania sushi – jest gotowania ryżu. Powinien on być nieco lepka, ale nie wodniste i łączą się w grudki. Nasz pierwszy kawałek porad: nauczyć się gotować ryż, aż do wrzenia więcej niż jeden procent, więc staram się małymi porcjami ryżu aż nabete strony.

Oczywiście, w sklepach sushi można kupić gotowy ryż do sushi, ale warto próbować osiągnąć doskonałość risovareniya na sushi!

Niektórym udaje się nauczyć gotować ryż w podwójnej kotła lub Multivarki, na drodze, a niektóre firmy do przygotowania sushi rolek i dostawy, naprawdę gotowane w Multivarki tego składnika.

Nawiasem mówiąc, ludzie, którzy nauczyli się sztuki gotowania ryżu na sushi i rolkach, już rozumiem to tak, że w restauracji i barów sushi natychmiast odróżnić dobro od zła i ryżu po prostu niedbały, nieprofesjonalne!

Źle gotowane ryż sushi / psuje rolek, tak naprawdę, warto uzbroić się w cierpliwość i nauczyć się gotować prawidłowo (patrz kursach mistrzowskich poniżej)

Więc ryż okrągły (japoński, wietnamski, Kubańska, lub jakiekolwiek kruglozernovoy) Istnieje na przykład specjalny ryż na sushi, marki SUSHI RYŻ SAINT SDI.

 • Rice – 250g.
 • wody – pół litra
 • Jeśli nie znalazłeś gotowego octu ryżowego, następnie 9% octu (jabłkowy może być) – 3stol.lozhki 30 ml lub. + cukru – 2 + stol.lozhki Sól 1ch.lozhka
 • Fig przepłukano dużą ilością wody przed aż woda jest jasne, ważne jest!
 • wlać do rondla z grubym dnem, dodać wody i umieścić na silnym ogniu.

  Mieszać, doprowadzić do wrzenia. Fire zmniejszona do słabych, że szczelnie przykrywa się pokrywką i gotować przez 10 minut. Upewnij się, że ryż gotuje!

 • Zdejmować z ognia i odstawić na 15—30 minut. W żadnym wypadku nie wolno otwierać pokrywy podczas całego procesu!
 • Jeśli nie ma ocet ryż, aż ryż słaby, aby nadzienie. Ocet rozcieńczono wodą (stosunek 1: 1). Od ocet ryżowy jest o wiele ciszej niż zwykle, to ocet, aby zmiękczyć nasze potrzeby, aby go ogrzać i rozpuścić ją w soli + cukier.
 • Teraz przetłumaczyć ryż w misce, wlać sos i wymieszać delikatnie płaską łopatką. Podczas mieszania zgniatać wszystkie grudki ryż.

  Ale nie bardzo uważnie risinki Nie można zgniatać lub złamać.

 • Gdy ryż ostygnie – Pierwsze sushi!

  u siebie w domu. Zobacz je tutaj.

Share →