Jak zrobić zastrzyk

Jak zrobić zastrzyk

Boi się zastrzyków? Nadszedł czas, aby wziąć strzykawkę w swoje ręce i spotkać się z ich obawy twarzą w twarz, nauka zrobić iniekcje domięśniowe i dożylne i podskórne iniekcje w domu sam. Nigdy nie wiesz, gdzie przydatna umiejętność dostać zastrzyk własnymi rękami.

To będzie Twój wtrysku zwierzęta lub Allergy zastrzyk adrenaliny jednego prawa w sercu, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić siebie, nie muszą się narkomana, musisz przeczytać tę instrukcję – instrukcję do końca.

Ostrzeżenie! Przed zastrzyki i zastrzyki przeszywający się, należy skonsultować się z lekarzem!

Jak dostać strzał domięśniowo

Domięśniowe zastrzyki wykonywane są z długimi igłami, bo za krótkie igły może nie przejść do pożądanej długości, bez uzyskiwania do mięśni i pozostawiając lek pod skórę, co prowadzi do stanu zapalnego. Kutas do zrobienia w zwiotczeniu dla tych celów pasuje udo, ramię, pośladków lub lepiej. Do wstrzykiwań domięśniowych w pośladki, więc uspokoiła, pacjent powinien leżeć na brzuchu.

Miejsce, gdzie chcesz być strzał na poniższym rysunku – program.

Dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, wytrzeć fiolkę leku z alkoholem i wstrząsnąć, aby lek był jednorodny. Spiłować końcówkę ampułki specjalne piły, która powinna być zakończona przed zerwania końcówki ampułki, zawiń go w coś jałowego, aby uniknąć obrażeń spowodowanych odłamkami. Wybierz leku do strzykawki i dotknij go, aby wszystkie pęcherzyki powietrza łączą. Następnie naciśnij tłok strzykawki do nakłucia z niego przed domięśniowym ishel powietrze, a na końcu wydawało się, spaść leków.

Jest to niezwykle ważne, aby zrobić dla domięśniowych, podskórnych i dożylne podanie zwłaszcza, inaczej powietrze dostaje się do naczynia krwionośnego może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, takich jak skrzepy krwi, a nawet zatrzymania akcji serca.

Im dokonywania strzał w domu w tłuszczu pośladków właściwe miejsce prospirtovannoy polaru, rozciągnąć skórę w miejscu wstrzyknięcia (w obecności dzieci, aby wziąć na gniecenie) i nie zawaha się wprowadzić igłę pod kątem 90 stopni do powierzchni skóry na 3/4 długości igły. Przed wprowadzeniem leku lekko unieść tłok, gdy strzykawki krwawienia, to jesteś dotknięte naczynia i warto trochę podnieść strzykawkę z igłą wyszedł z naczynia krwionośnego, po którym lek może być podawany przez naciśnięcie tłoka strzykawki. Prospirtovannye polar dołączyć do miejsca iniekcji domięśniowych i szybko usunąć igłę w tych samych 90 stopni.

Masować pośladki na lek rozwiązany.

Jeśli obiekty Boda Pole leki mogą nakłuć nie jest ograniczona. Zmień swoje pośladki i nie próbuje wprowadzić w tym samym miejscu przez więcej niż dwie kolejne kadencje. Nie zapomnij, że strzykawki jednorazowej rzeczy!

Jak zrobić zastrzyk podskórny

Sprawia, że ​​małe ukłucie igłą, aby określić reakcje alergiczne lub dostarczyć znieczulenia miejscowego. Podobnie jak w przypadku wstrzyknięć dożylnych i domięśniowych z Twoich rękach, to jest bardzo ważne, aby upewnić się, że strzykawka jest wolny od powietrza. Miejsce wstrzyknięcia należy najpierw zdezynfekować. Igła powinna przejść do skóry pod kątem ostrym tak, że cięte na koniec igły jest skierowana do góry.

Po wstrzyknięciu podskórnym w domu na miejscu wstrzyknięcia może pozostać bańki, które wkrótce znikną.

Wiem jak zrobić strzał, aby nie dostać się do takiej sytuacji:

Podoba się? Wspomóż nas, kliknij na przycisk społecznych!

Share →