Jak zrobić zastrzyk w pośladki

Jak zrobić zastrzyk w pośladki

W życiu każdego człowieka nie może być sytuacja, w której konieczne staje się wprowadzić swoich krewnych, przyjaciół lub nawet siebie. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jak to zrobić zastrzyki w pośladki, aby uniknąć komplikacji, jak również do wstrzykiwań sam korzystał i nie szkodliwe dla zdrowia. Dla przeciętnego człowieka, który nie ma specjalnego wykształcenia medycznego, potrzeba strzał może wydawać się nieco trudne, może nawet procedurę straszny.

Jednak w rzeczywistości, z odpowiedniego doświadczenia, techniką podawania nie jest skomplikowana, ponieważ może to czasem wydawać. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo i bezpiecznie robić zastrzyki w pośladki, skontaktować się z lekarzem, który przepisał lek, jednak po co ukłucie w przyszłości, ta procedura nie będzie wyglądać tak ekscytujące.

Nawiasem mówiąc, domięśniowo kutas można zrobić, niekoniecznie w pośladek – umieścić go w udo lub ramię. Jednak najbardziej proste, bezbolesne, a najlepszym rozwiązaniem będzie wtryskowego «słabość», Dlatego będziemy rozważać, jak prawidłowo i skutecznie wstrzyknięć w pośladki. Zazwyczaj, w celu prawidłowego złożenia takiego strzału, będziesz potrzebować pomocy innej osoby, najlepiej, powinna poprosić o pomoc w klinice. Ale jeśli nie masz czasu, można umieścić do wstrzyknięcia domięśniowego w domu.

Jeśli masz zrobić zastrzyk bez pomocy, to lepiej, aby wdrożyć go w udo, w przypadkach, w których istnieje asystent przygotuje tyłek.

Co potrzebujemy w procesie wtrysku? Konieczne jest, aby przygotować z wyprzedzeniem wszystko, czego potrzebujesz, aby nie spieszyć się z jednego rogu. Więc przygotuj:

) Wystarczy zrobić leku przepisanego przez lekarza.

B) Wata medyczna.

B) Alkoholem.

D) Strzykawki z igłą. Jej wielkość zależy od ilości leku, który jest przeznaczony do wprowadzenia.

Ważne. Aby skutecznie dokonać iniekcji, konieczne jest, aby wybrać odpowiednią strzykawki. To narzędzie może być wyposażone w długim igłą krótszych igieł są używane wyłącznie do wstrzyknięć dożylnych lub podskórnych. Jeśli igła jest zbyt krótki, nie mogą dotrzeć do mięśni, w celu wykonania zastrzyku, w wyniku wprowadzania leku pod skórę.

Tak więc, może to wywołać stan zapalny.

Następne, co musisz zrobić, Przygotowanie przed kutas. Aby to zrobić:

1. Dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.

2. Przy fiolkę leku do podawania, konieczne jest odpowiednio wstrząsnąć wycierania z alkoholem. W opakowaniach leków do iniekcji, co do zasady, osadzony specjalnego ostrza, przy czym ampułka otwiera łatwo. Jeśli z jakiegoś powodu nie było w paczce, w tym celu można użyć noża.

Należy dokładnie przepiłowany wierzchołek ampułki, następnie owinąć go z bawełną i zerwać.

3. Tarcza do leków strzykawki.

4. Aby zebrać pęcherzyków powietrza w najwyższym miejscu strzykawki można wykorzystać zstąpił go, a następnie naciskając tłok wypchnąć przez igłę wszystkie powstały w powietrze. W celu ostatecznego potwierdzenia braku powietrza w strzykawkę, można uwalniania leków 1-2 krople igły.

Technika wtrysku w pośladki.

1. Istnieje prosta zasada, do jakościowego wykonania zastrzyku w pośladek, po którym można zapobiec jej igły do ​​nerwu kulszowego. Musi być psychicznie podzielić na 4 części pośladków wyimaginowany krzyż. Do wstrzykiwań wybrane górnym zewnętrznym placu – są dokładnie nerwu kulszowego jest uszkodzony i nie będzie ponosić ukłucie jak bezboleśnie, jak to możliwe.

2. Konieczne, zwilżyć alkoholem wata, miejsce przetwarzane kolejny zastrzyk.

3. Weź strzykawkę w dłoni. Jeśli dziecko wtryskowego konieczne jest zebranie i składają się na skórę wprowadzić do niego w przypadku wtrysku zrobić dorosłych przeciwnie skóry ludzkiej niezbędne nieznacznie opóźnić.

4. Umieszczenie strzykawkę pod kątem 90 stopni do powierzchni skóry, wyjąć i najsilniejszy szybki ruch wprowadzić igłę niemal całkowicie. Nie wolno pozostawiać na zewnątrz ¼ igły.

5. Podawać leki, powoli przesuwając tłok kciukiem. Konieczne jest, aby pamiętać, że niektóre leki należy podawać jak najwolniej: wymóg ten z pewnością być napisane w instrukcji do leków.

6. Włóż lek, należy nacisnąć miejsce wstrzyknięcia wacikiem zamoczonym w alkoholu, a następnie wyjąć igłę szybki ruch. To zmniejsza ryzyko infekcji i krwawienia przystanków.

7. Trzeba delikatnie masować mięśnie, aby zakończyć i szybkie wchłanianie leku.

Niektóre zasady bezpieczeństwa dla zastrzyku w pośladek.

1. Najczęściej konieczność jednoczesnego wykonania nie jedną, ale kilka wstrzyknięć. Pożądane alternatywne pośladki, przez wstrzykiwanie pierwszy jedną potem drugą.

2. Podczas częstych zastrzyków do pośladków może być utworzona małe krwiaki (siniaki), miejsca iniekcji może się równać. W celu podjęcia próby uniknięcia tego, że użyteczne jest okresowe jodu grid. Aby to zrobić, należy zwilżyć wacika z jodem i spędzić kilka zespołów «poprzecznie» na pośladkach.

3. Igły, strzykawki używane bawełna, puste szkło ampułki z lekiem – to wszystko jest natychmiast przesyłane do kosza. Znowu nie można używać jednorazowych strzykawek!

Tak, dokładnie zapoznać się z instrukcją, jak zrobić bezbolesne zastrzyki w pośladki, mogą być szybkie, aby pomóc komuś, kogo znasz, gdy jest to naprawdę konieczne. W miejscu wstrzyknięcia nie powinno boleć źle, to nie powinno być guz, rozległe siniaki, silne krwawienie.

Share →