Jakie choroby są Hepatologii Dziecięcej

Jakie choroby są Hepatologii Dziecięcej

– Ostre i przewlekłe zapalenie wątroby;

– Alkoholowa choroba wątroby;

– Marskość wątroby;

– Choroba legionistów;

– Zapalenie wątroby wywołane przez bakterie Gram-ujemne;

– Bakteryjne zapalenie wątroby wywołane przez bakterie Gram-dodatnie ziarniaki;

– Cytomegalic zapalenie wątroby;

Co organów zaangażowanych w hepatologii dziecięcej

Kiedy należy udać się do Hepatologii Dziecięcej

Okres inkubacji trwa od około tydzień, czasami nawet do 10 dni. W typowych przypadkach choroba przechodzi przez kilka kolejnych etapach.

Przekrwienie fazę. Ostry początek choroby objawia się szybkim wzrostem temperatury ciała powyżej 38 ° C, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśni, bóle mięśni pleców, nudności i wymioty, pobudzenie i delirium. W dynamice tej fazie choroby objawy te utrzymują się i wzmocnić. W badaniu, pacjenci przekrwienie i obrzęk zauważyć na twarzy, szyi, ramion, jasne przekrwienia spojówki i twardówki naczyniowego, światłowstręt, łzawienie. Język charakterystyczne i zaczerwienienie błony śluzowej jamy ustnej.

Utrzymuje się wyraźna tachykardia ciężką chorobą lub szybko zastąpiony bradykardia, pierwotne nadciśnienie – niedociśnienie.

Nieznacznie zwiększa rozmiar śledziona mniej. Tam skąpomocz, albuminuria, leukopenia. Pojawia się sinica, wybroczyny, krwawienie objawy rozwijają.

Na koniec fazy można zauważyć ikterichnost twardówki. Czas przekrwienia fazę – w 3-4 dni.

Krótkoterminowe remisji. Trwa od kilku godzin do 1-2 dni. W tym czasie, temperaturę ciała zwykle zmniejsza się (do normalnej wartości), zdrowia i stanu pacjenta poprawiła nieco.

W niektórych przypadkach do płuc i nieudane formy dalszego odzyskiwania zachodzi stopniowo. Jednak coraz częściej po krótkotrwałej remisji znowu jest wysoka gorączka, która może pomieścić do 8-10 dni, licząc od początku choroby.

W ciężkich przypadkach remisji zmian z epoki zastoju żylnego. W tym okresie nie zanotowano wiremii, ale wciąż jest gorączka, bladość i sinica skóry, zabarwienia, twardówki icteric spojówki i podniebienia miękkiego. Stan pacjenta pogarsza, sinicę, a także żółtaczka, szybko postępuje. Istnieje powszechne wybroczyny, plamica, wybroczyny. Wyrażone zespół gepatolienalny.

Typowe wymioty krwi, smoliste stolce, krwawienie z dziąseł, krwawienie z narządów. Skąpomocz lub bezmocz rozwijać, azotemią. Możliwe wstrząsu toksycznego, zapalenie mózgu. Wstrząsu toksycznego, nerek i niewydolność wątroby prowadzi do śmierci pacjentów w chorobie 7-9 dni.

W przypadkach, w których odzyskanie jest rozwijanie długiego okresu rekonwalescencji. Postinfectious dożywotniej odporności.

Kiedy i jakie badania powinny być wykonane

– morfologia krwi;

– Badania biochemiczne krwi (ALT, AST, GGTP, LF, oh białka, albuminy, cholinesterazy, glukoza, bilirubina całkowita i bezpośrednia, potas, sód.);

– krzepnięcia (PTI, fibrynogen);

– Badanie markerów zapalenia wątroby typu B i C za pomocą testu ELISA (HBsAg, HBeAg, HBsAb, HB cor Ab (kwoty), HB cor AB (Ig M), HBeAb, HCV…);

– Badanie krwi metodą PCR HCVRNA (analiza jakościowa i ilościowa), określenie genotypu, HBVDNA HCVRNA (analiza jakościowa i ilościowa), HDVRNA (analiza jakościowa);

– Badanie metabolizmu żelaza (żelaza, ferrytyny, transferyny, LZHSS);

– Badania metabolizmu miedzi (krew i mocz miedzi, ceruloplazminy, we krwi);

– badania autoprzeciwciał (ANA czynnikiem przeciwjądrowe , ASMA przeciwciała do mięśni gładkich / ARR / mitochondrialne Przeciwciała anty-LKM / – Typ 1 (przeciwciała dla wątroby i nerek mikrosomach , p-ANCA okołojądrową przeciwciała antineutrophil /;

– Badanie α- fetoproteiny (AFP) (markerem chorób nowotworowych w wątrobie).

Jakie są główne rodzaje diagnozy zwykle spędza Pediatric Hepatologii

– esophagoscopy (endoskopia) z badania odźwiernika (H. pylori Helicobacter);

– kolonoskopia.

Lekarz radzi Hepatologii Dziecięcej

Toksoplazmoza jest powszechną chorobą pasożytniczą, która charakteryzuje się różnorodnych objawów klinicznych, a także przy braku wyraźnych objawów. Choroba jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Dlatego konieczne jest, aby znać i przestrzegać pewnych środków bezpieczeństwa.

Gospodarzami Toxoplasma to zwierzęta, które wytwarzają toksoplazmozę patogenów kału, która może być przechowywana przez dłuższy czas w warunkach i zakażenia, w tym ludzi.

Wrodzoną toksoplazmozę – choroby wynikające z zakażenia dzieci w okresie rozwoju płodu.

Infekcja płodu od matki, występuje tylko w przypadku pierwotnej infekcji kobiet w okresie ciąży, gdy patogen krew przechodzi przez łożysko. W łożysku jest utworzona przez główny miejscu zakażenia Toxoplasma krwiopochodną, ​​gdzie droga do uzyskania dla płodu. Kobiety zakażone toksoplazmozą przed ciążą (przewlekłe lub utajonego zakażenia), transmisji patogenu dla płodu nie zostało udowodnione.

Około 30% dzieci zakażonych w macicy, po urodzeniu, są symptomatyczne toksoplazmoza. W innych przypadkach – jest bezobjawowe formy wrodzonej toksoplazmozy, które mają tendencję, aby dać późne objawy kliniczne miesięcy lub lat.

Nasilenie objawów klinicznych zależy od czasu wewnątrzmacicznego zakażenia płodów. Najbardziej ciężkie zakażenie OUN i oczu występuje, gdy matka w I trymestrze ciąży. Toksoplazmoza jest niebezpieczne, głównie do 16 tygodnia ciąży.

Do formy wrodzonej toksoplazmozy charakteryzuje triada objawów: wodogłowie, zwapnienia wewnątrzczaszkowe, zapalenie naczyniówki i siatkówki.

Do zapobiegania wrodzonej toksoplazmozy aktywnie identyfikować kobiety zarażone podczas obecnej ciąży.

Na przyszłej ciąży poprzedniej infekcji nie ma żadnego wpływu.

Kobiety w ciąży powinny przestrzegać osobiste środki zapobiegawcze:

– unikać kontaktu ze zwierzętami;

– nie posprzątać po tych zwierząt odchodami;

– dokładnie umyć ręce po kontakcie ze zwierzętami;

– dokładnie umyć ręce po pracy z ziemi;

– nie spróbować surowego mielona wołowina.

Share →