Jakie imię dać dziewczynie

Jakie imię dać dziewczynie

11 lutego 2014 00:42

Często ludzie podać nazwę swojej córki, nie wchodząc w jego rozumieniu, prowadzony tylko przez fakt, że nazwa była popularna i pięknie łączy się z drugim imieniem. To nie jest ani dobre, ani złe, ale tylko nasza cecha narodowa. Jednak wiele osób, dla których język rosyjski w zdumieniu, zauważył, że niektórzy rosyjscy nazwy niezgodne (np imię Nadzieja).

Powiedz nam, co zasady muzułmaninem rodzice wybierają imię jego córki.

Jak wybrać nazwę dla dziewczyny?

1. Jedną z głównych zasad – dziecko ma prawo do dobrego imienia. Również wartość nazwy powinna być piękna, aby podkreślić godność jego właściciela. Na przykład, muzułmanie nie można zaliczyć dziewczynę o imieniu o wartości ujemnej, jak naszej Klaudiusza (co tłumaczy się jako „lame”). Bardzo często są muzułmanie żeńskie imiona Alsou („piękna”), Wasima („bardzo piękne”), güzel („cholernie dobry”).

Prorok Muhammad dał nową harmonijną imię żony, zamiast starych, brzydki.

2. Dobry dźwięk imienia dziewczyny. Nawet nie znając znaczenie nazwy, trudno nie czuć, jak melodyjny i przyjemny wysłuchaniu nazwy Naim, Laysan, Aigul.

3. rodzin muzułmańskich dziewcząt często otrzymują nazwy związane z historią islamu: kobiety, które były związane życia Proroka, a nazwy muzułmańskiej pobożności stał się sławny. Możesz dać dziewczynie nazwę jednej z żon Proroka: Zainab Fatimie, Rukaiya, Aisha, Khadijah, Umm Kulsun i Mariam – jedynego imienia mowa w Koranie.

4. Należy podać nazwę dziewczyna oznaczające nazwę kwiatu lub rośliny, takie jak Gulnara (kwiat), granat (bazylia) Rayhan, Ward (róża), aygul (księżyc kwiat) i wielu innych.

5. Czasami rodzice chcą nazwać na cześć córki bliskiego członka rodziny (babcia, ciotka) lub znaczących kobiet w ich życiu. To ma sens, ale nie zapominajmy, że wraz z nazwą dziewczyna mogła odziedziczyć los tego człowieka.

Nowoczesne i piękne muzułmańskie imiona dla dziewczynek

Każdy naród ma siedzibę tradycje z nazwami. Dlatego nie da się sporządzić wspólny wykaz muzułmańskich imion, które są równie dobre i popularne w Tatarstan, Rosja, Egipt, Sudan, Turcja. Na przykład, dwa z najbardziej popularnych kobiet nazwie w kazachskiej – Madina i Amina, Turków – Zainap i Elif.

Atrakcje Muzułmanie wierzą, piękne imiona żeńskie Jasmine (Jaśmin) oraz Alsou, nazwy te stały się tak popularne, ponieważ kultury masowej. Ale nazwy muzułmańskie Wielu rodziców z córką może wybrać to, co odpowiada ich gustom i kultury.

Ale nazwa najbardziej niezwykłe kobiety – jest Fatima. Przynajmniej, to spravdelivo Arabów. Faktem jest, że każdy noworodek dziewczynka o imieniu Fatima, dopóki nie znajdzie właściwą nazwę.

Połączeń córki Gulya, Naila i Camille, że są one dobrze, takie jak kolory, przestrzegane i współczucia.

Lista najpiękniejszych imion żeńskich

Amir – Księżniczka

Share →