Jakie produkty spożywcze zawierają żelazo. Rola produktów zawierających ...

Jakie produkty spożywcze zawierają żelazo. Rola żywności zawierających żelazo w naszej diecie

Żelazko – Element niezbędne do utrzymania zdrowia i normalne funkcje organizmu ludzkiego. Jeśli poziom żelaza jest zbyt niski, a stan lekarze oceniają jako niedokrwistości z niedoboru żelaza i ostrzegają, że może to prowadzić do poważnych naruszeń i patologii.

Co do zasady, brak żelaza we krwi, rozwija się u osób, które spożywają małe wyroby z żeliwa szarego. Bardzo często obserwowano hematologiczne syndrome u kobiet, ze względu na wiele określonych powodów. Tak więc, IDA u kobiet może rozwinąć się w sytuacjach:

  • Kiedy kobieta nosi dziecko: w tym okresie, ciało przeżywa podwójny ciężar, a pochodzi z żywności żelaza jest rozdzielone między matką a dzieckiem. W związku z powyższym, w przypadku produktów, które zawierają żelazo, nie zajmują godne miejsce w diecie – Niedokrwistość z niedoboru żelaza pojawia się szybko i nieodwracalnie; bo lekarz prowadzący zawsze zalecamy ciąży ściśle monitorować dietę.
  • Jeśli kobiety są obficie miesięczne, lub krwawienie z macicy są.

    W tym przypadku, IDA jest wynikiem utraty krwi; kobiety z podobnymi problemami koniecznie skonsultować się z profesjonalnym specjalistą.

  • Jeśli kobieta jest zainteresowany w diecie: oczywiście, marzyć o idealnej figurze i okresowo «siedzieć» on z powszechnych diety nie jest wykluczone, ale wiele programów dietetyczne są zaprojektowane tak, że żelazo w produktach spożywczych, trudno wchodzi korpus.

    W związku z tym, aby uniknąć problemów, postanowiła schudnąć kobieta powinna regularnie preparaty multiwitaminowe zawierające pić wystarczającą dawkę żelaza.

Jakie produkty spożywcze zawierają żelazo?

Innym ważnym aspektem, który należy uwzględnić w celu uniknięcia IDA – Jest to szczególnie wchłaniania żelaza w organizmie człowieka, na przykład, niedobór witaminy C sprawia, że ​​proces ten jest po prostu niemożliwe.

W stałej diety, należy pamiętać o dania rybne i mięsne, wątroba, drób. Takie pokarmy o wysokiej zawartości zarówno żelaza i białek, które przyczynia się do jej lepszego trawienia i umożliwiają ciała w celu maksymalnego wykorzystania tego elementu. Ale należy pamiętać: mięso i ryby jedzenie nie powinno być zbyt gruby, lub z nadmiernego obciążenia mogą ponieść wątrobę.

Kolejna odpowiedź na pytanie, jakie pokarmy zawierają ziarna żelaza, groch i inne warzywa strączkowe; w tych kultur, wiele przydatnych białka roślinnego. Jednak eksperci ostrzegają przed nadużywaniem rośliny strączkowe: są wystarczająco «ciężki» pokarmowego, nie każdy jest w stanie wchłonąć duże ilości tych produktów, a także skutki uboczne mogą wystąpić uczucie ciężkości w żołądku i wzdęcia.

Hojny dostawcą żelaza ma zwykle kiełki pszenicy. 30g kiełkujących na schodach, było 4 mg żelaza! Plus, z kiełków pszenicy jest bardzo przydatne dla poprawy pracę układu pokarmowego (GI).

Lider w dziedzinie produktów, które zawierają żelazo, jest kasza gryczana. Proste owsianka z gryki czasie pozwala poradzić sobie z niedokrwistością z niedoboru żelaza szybsze i bardziej niezawodne niż podjęcie skutecznych leków zawierających żelazo. Ale należy pamiętać: na zawartość żelaza we krwi, została ustalona na odpowiednim poziomie, konieczne jest włączenie gryki w menu co najmniej 30 dni bez przerwy.

Masz informację o poziomie żelaza w różnych produktów niezbędnych do przygotowania odpowiedniej diety.

Jest to bardzo przydatne dla utrzymania zdrowia wątroby, zwłaszcza krów, jeśli zawartość żelaza w wątroby wołowej około 7 mg na 100 g produktu, wątroby wołowej – więcej niż 12 mg na 100g.

Wśród uzupełnienia ilości żelaza w produktach krwi warto soli kamiennej: 1 kg soli w użyciu osobę otrzymuje 450 mg tego niezbędnego pierwiastka śladowego.

O właściwościach zdrowotnych cebuli wiedzieć wszystko; ale nie wiesz, że oprócz szerokiego zestawu witamin, świeżej cebuli są bardzo bogate w żelazo?

Mówiąc, że w jakie pokarmy zawierają żelazo, należy wspomnieć, pestki dyni i słonecznika, śliwki (świeże), a sok z nich, różne orzechy, suszone morele i rodzynki i otręby chleb i czarne odmiany. Wystarczy pamiętać, że z produktów z pochodzenia zwierzęcego, nasz przyswajanie żelaza lepiej niż mąki żywności: w pierwszym przypadku «korzyść» trwa około 20% żelaza, a drugi – nie więcej niż 5%.

Specjaliści, dietetycy, doradztwo w zakresie tworzenia menu, zaleca się, aby wytrzymać stosunku do produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, o 12:57: równowaga ta jest najbliżej «Idealna dieta» i ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Zapisz się do lekarza, a lekarz opieki zdrowotnej właściwa pomoże Ci zorganizować jedzenie, a jeśli są problemy przepisze odpowiednie leki.

Share →