Jakie są objawy mogą wskazywać na raka żołądka?

Jakie są objawy mogą wskazywać na raka żołądka?

Rak żołądka. Objawy których będziemy obecnie uwagę, jest jedną z najczęstszych chorób w onkologii. Ale jego głównym niebezpieczeństwem nie jest w wielu przypadkach, i trudności terminowej diagnozy. W początkowej fazie jest ukryte, skasowane objawy, które większość ludzi nie zwraca uwagi, a później nie jest zbyt dobrze na leczenie.

Zazwyczaj pacjent idzie do lekarza, w późniejszych etapach, co znacznie zmniejsza średnią pięcioletnią przeżywalność. Wszystko to sprawiło, że drugi raka żołądka wśród wszystkich nowotworów pod względem śmiertelności, tyle tylko raka płuc.

W tym samym czasie we wczesnych etapach prawdopodobieństwo całkowitego wyleczenia jest na tyle wysoka, wskaźnik przeżycia pięcioletniego wynosi 80-90%. Dlatego ważne jest, aby znać objawy raka żołądka, dbałością o nich i, jeśli to konieczne, w celu przeprowadzenia bardziej szczegółowej analizy.

Co decyduje objawy raka żołądka?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów raka, rak żołądka, objawy mogą się znacznie różnić w zależności od rodzaju guza i histologiczną. Istnieje kilka typowych zależności:

 1. Jeśli guz pierwotny znajduje się w dziale serca (część żołądka, która przylega do przełyku), pacjent może najpierw zwrócić uwagę na trudności w połykaniu pogorszeniu lub duże kawałki jedzenia, a także zwiększone wydzielanie śliny. Co Kupno nowotwór staje się bardziej oczywiste objawy. Stopniowo pojawiają się i nowe cechy raka żołądka: wymioty, ból, uczucie ciężkości w klatce piersiowej, serca, lub między łopatkami.
 2. W przypadku, gdy guz pierwotny powstałego w antrum (dolna część żołądka), objawów i będzie się znacząco różnić. Wysuwa się uczucie ciężkości, wymioty, złe, zgniłe zapach wymiocin i usta.
 3. Z klęsce ciała żołądka (część środkowa), na wczesnych etapach ma specyficzne objawy, jak w poprzednich przypadkach.

  Zamiast tego, pacjenci zauważyć objawy obscheonkologicheskie: osłabienie, utrata wagi, brak apetytu, niedokrwistość, i tak dalej.

Tak więc, w zależności od lekarza objawy choroby mogą prowadzić do bardziej szczegółowej kontroli. Mimo to istnieje wiele więcej objawów raka żołądka.

Pierwsze objawy raka żołądka

Jeśli mówimy o pierwszych objawów raka żołądka, leczenie nich zaczynają rzadkich i często nie danej choroby. Przyczyna leży w anonimowości, ponieważ takie objawy jak wielu chorób w przewodzie pokarmowym.

Jednak, można określić najbardziej prawdopodobne wczesnych objawów raka żołądka:

1. Pojawienie się dyskomfortu w klatce piersiowej. Może to być ból, uczucie ciężkości, wzdęcia lub wiele innych objawów dyskomfortu.

2. Naruszenie trawienia. Są to częste odbijanie, zgaga, uczucie ciężkości w żołądku, wzdęcia, wzdęcia i tak dalej. Interesujące jest to, że podobne objawy raka żołądka w leczeniu zauważyć wielu pacjentów.

Niektóre z nich ponieśli lat, nie zwracając uwagi, i spadł do onkologa tylko wtedy, gdy bardziej oczywistych znaków.

3. Trudności w połykaniu. Jak już wspomniano, to objaw występuje tylko w pierwotnym guzie w górnej części. W tym przypadku, może on częściowo blokować przechodzenie pożywienia.

Na wczesnym etapie, trudności powstają tylko z dużymi gruboziarnistych grudek żywności, ale ze wzrostem nowotworu i miękkie także produkty ciekłe mogą występować problemy z połykaniem.

4. Nudności. Uczucie nudności mogą wystąpić po jedzeniu i przez długi czas nie przeszła.

5. wymioty. Jeśli mówimy o raka żołądka, objawy „nudności i wymioty” często powoduje osobę, aby przyjść do badania. Może on być jedno- lub okresowy występujący po posiłku, albo może być z nim.

Jeden z najstraszniejszych objawów – hematemesis gdy masa igneous zawiera czerwony lub brązowe krwi. Z małej, ale regularne krwawienia mogą wystąpić niedokrwistość z wszystkich charakterystycznych objawów: blada skóra, duszność, zmęczenie i tak dalej.

6. Zawartość krwi w stolcu. Innym objawem krwawienia żołądka – obecność krwi w stolcu. Można go wykryć metody laboratoryjne lub wizualnie, przez tar-czarny stolec umysłu.

7. Ból. Zwykle, jest ona zlokalizowana w klatce piersiowej, ale może również dać w rejonie łopatkowym lub w sercu.

8. Typowe objawy. Wraz z rozwojem nowotworów i rozwoju przerzutów poza żołądka, i nie są typowe objawy raka: anemia, osłabienie, utrata wagi, zmęczenie, senność, i tak dalej.

9. objawy wtórne. Pojawienie nowotworów wtórnych określa wygląd nowych objawów. Mogą być bardzo różne w zależności od kierunku przerzutów.

Oczywiście powyższa lista nie wszystkie objawy raka żołądka, ale mogą być podejrzenia i leczenia tej choroby.

Niestrawność – jeden z charakterystycznych objawów raka żołądka

Często pierwszym pacjentem dostaje się do lekarza z zupełnie niewinnego objaw – dyspepsja (dyskomfort w żołądku). A zadaniem lekarza – objawy rozdrobnionych i nietypowej zobaczyć przyczynę.

Objawy niestrawności należą:

 1. Jasne, zmniejszenie lub utrata apetytu.
 2. Zmniejszenie wielkości porcji.
 3. Niechęć do ulubionych przed jedzeniem, zwłaszcza białka (mięso, ryby).
 4. Jedzenie nie powoduje fizjologiczne poczucie satysfakcji.
 5. Nudności i wymioty.
 6. Uczucie pełności.

Osobno, te objawy mogą być powodem do niepokoju, ale jeśli obserwowane kilka znaków w tym samym czasie, należy skonsultować się z lekarzem w celu dokładnego zbadania i więcej diagnozy.

Mamy nadzieję, że masz lepsze zrozumienie tego, jak manifestuje się raka żołądka, objawy, leczenie i profilaktyka jest obecnie coraz bardziej zajęte uwagę onkologów na całym świecie. A to z kolei pozwala nam mieć nadzieję, że wkrótce choroba przestanie być tak niebezpieczne.

Podobne artykuły na ten temat raka:

Share →