Jasne kału u dziecka

Jasne kału u dziecka

Temat dzieci kakashek prawie zawsze bardzo szeroki i istotny. A zwłaszcza, młodsze dziecko. Młodzi ludzie mogą i nie pozwól, wiesz, oprócz twoja reakcja będzie już znacznie ciszej. Inną rzeczą jest to, jak tylko dziecko jest jeszcze małe: słuchamy jego oddechu, sprawdzić wszystkie części ciała, snu i apetytu przeanalizować i ocenić obowiązek konsystencję i kolor krzesła.

Dzisiaj, spróbuj dowiedzieć się, z lekkich kału dziecka. Co myśleć, czego się spodziewać i jak się zachować?

Na to, co powinno być krzesło w normalnym stanie, to nie można powiedzieć na pewno. To zależy od wielu czynników, w tym wieku dziecka, oraz zróżnicowane pod względem wyglądu i stanu gówno mają szansę być normalne wariant. Należy zauważyć u niemowląt uważane za normalne papkowate stolce, coś przywołuje wspomnienia z moreli puree. I tylko utworzone po pierwszym tygodniu życia – jest uprawniony do tego krzesła jest prawie to, co chcesz.

Tekstura i kolor między innymi zależy od rodzaju żywienia niemowląt i starszych dzieci, kto by pomyślał, różni się od dzieci.

Ale jeśli światło scat dziecko (lub białawe), to na pewno musi zwrócić na siebie uwagę, ale nie należy stawiać diagnozy «zapalenie wątroby» domyślne.

Znajome brązowe odchody zapewnia ich główne pigment – stercobilin.

Jasne kału u dzieci jest niepokojący znak czasu, ale wyraźne wskazanie jakiegoś naruszenia zwykły sposób narządów wewnętrznych.

Dont BOPP

Jeśli oprócz koloru odchodów Ciebie Nigdy więcej zmartwień, nie panikuj. Natychmiast sprawdzić kolor moczu, a jeśli to nie różni się nasycenie (nie ma możliwości, aby scharakteryzować go jako ciemno), po prostu zacznij oglądać dziecka: on je, jak śpi, nie martwiąc się, czy jego bólu, nie pojawiają się pewne dodatkowe objawy.

Pamiętaj, że dziecko jadł wigilię. Zdarza się, że po otrzymaniu wapnia w organizmie dziecka lekkie krzesło (a tym samym gęstej konsystencji jak gliny) pojawia. Jest prawdopodobne, że posunął się za daleko z witaminami lub byli wczoraj z mojej babci na wsi, gdzie syn jadł dużo twaróg ze śmietaną.

Między innymi jasne kał wynikiem przekarmienia węglowodanów podrzędnych.

Jak wiadomo, kolor naszych odchodów zależy od tego, co jedliśmy. I dość często kał ma wszystkie szanse, aby być malowane z naturalnych barwników, które dostają się do organizmu z pożywieniem. Ale w ten sposób krzesło biały lakier niemożliwe. Inną rzeczą jest to, że jedzenie może reagować trzustkę, ale o tym później. A w tej chwili możemy tylko powiedzieć, że produkty mleczne i roślinne mają jasny kolor stolca.

W związku z tym niemal rufie niemowlę karmione piersią stałym światłem. Jeśli karmisz mieszaniny noworodka, które stanowią podstawę ich stolce mogą różnić się między innymi z szarego na żółty. W niektórych przypadkach, zmiany te związane są z wprowadzeniem pokarmów uzupełniających.

Lekarze mówią, że podczas ząbkowania dziecko również może wystąpić lekkie stolce, często konsystencję. Jeśli by dziecka tortury i inne objawy lękowe nie bardzo prawdopodobne, że to jest to. Ale uważaj na dziecko i nie zatrzymuj się, oczywiście, skonsultować się z lekarzem specjalistą musiał.

Pamiętaj, że możesz zaczęły dać dziecku żadnych leków – to między innymi jest częstą przyczyną nagłego rozjaśnienia kału.

W ogóle, matki często mówią dzieciom, że przestrzegane są światła lub białe stolce u dziecka, ale dlatego, że ich dzieci, absolutnie nic nie przeszkadzał na tym tle, co oznacza, że ​​prawie żadne specjalne środki nie są podejmowane, a krzesło zostało wstała sama.

Powinny być traktowane

Jednakże, sytuacja kończy się również. Najczęściej zdarza się, że lekkie krzesła w dziecku jest sygnał o awarii w organizmie. Zwykle jest to spowodowane przerwaniem narządów wewnętrznych – Wątroby, woreczka żółciowego, trzustki, jelita grubego.

Jasny krzesło dziecko może podpisać takich chorób:

  Dysbacteriosis. W obecności choroby stolec Twojego dziecka jest płynny, często z zielonym szlamem, może spienić i nieuchronnie wydziela nieprzyjemny zapach kwaśny zgniły. Cal dziecka w disbakterioze niemal stałym oświetleniu tsveta.pri wszystko zaniepokojony konkretnego pacjenta do znaków państwowych: ból brzucha, wzdęcia nagle, wysypka i inne.

  Wirusowe zapalenie wątroby typu. Przede wszystkim jest to zapalenie wątroby rodzice obawiają się najbardziej i to jest myśl o nim na początku, jak tylko zwrócić uwagę na dziecka jasnym cal. Jednakże, w celu potwierdzenia, czy nie potwierdzić rozpoznanie powinno lekarz po przeprowadzeniu badania i badania dziecka. Trzeba było przejść testy, ale w tej chwili mają Państwo możliwość sprawdzenia co najmniej moczu: zapalenie wątroby, to prawie zawsze ciemne.

  Stołek jest nieaktywna. Kto by pomyślał, naprawdę nie trzeba skóry się żółty od pierwszych dni – objaw ten jest dołączony później. Zapalenie trzustki. Mimo powagi i widoczności «wiek dojrzały» problemy, dzieci mogą czuć się dobrze cierpienie podobne dolegliwości. Również od urodzenia. I to jest między innymi może być wiele powodów. 1st objawów dziecka trzustki nie spowoduje jego zadania, może światła fotela, a ponadto w dużych ilościach.

  Problemow dotyczy bólu pacjenta w pępka nadbrzuszu, głównie na lewo. Między innymi, mają okazję obejrzeć wszystkie inne objawy: nadmierne pragnienie, nudności lub wymioty, wzdęcia, podwyższona temperatura ciała. Przy okazji, chłopaki trzustki często rozbija po jadłem czekoladę lub inne słodycze w dużych ilościach.

  Zakręt pęcherzyka żółciowego. Jeśli podejrzewasz, że ten problem powinien zrobić USG pęcherzyka żółciowego. W takich rąk, krzesło staje się lekkie, tylko dlatego, wydziela żółć (złe który stanowi zwykle kolor kału) na postoju.

  Rotawirus. Wszystko zaczyna się zwykle z gorączką lub oczywistymi objawami zatrucia – wymioty lub biegunka (lub wszystkie na raz) .Jeżeli wszystko to krzesło jest często jasny. W pierwszym dniu roku i żółty płyn z drugiego lub trzeciego staje się szaro (biały i szary), a bardziej jak spójność z gliny. Jednocześnie istnieją inne objawy podobne do SARS: katar, ból gardła, zaczerwienienie gardła.

  Dziecko nie chce jeść, wygląda na zmęczoną i mizerny, mogą uskarżać się na bóle brzucha, i bóle głowy. Choroba Whipple’a. Rzadkie choroby, których pochodzenie jest wciąż niezbadane do końca. Zgodnie z innych objawów (gorączka, zapalenie stawów, niedokrwistość, powiększenie węzłów chłonnych – na podstawie stopnia i zaawansowania choroby te mogą się różnić) pacjent jest opróżniona z 5-10 razy dziennie, fekalia lub szarym odcieniem śluzem lub krwią. Krzesło z tym wszystkim ma ostry nieprzyjemny zapach.

Małe ciała rzadko radzą sobie z podobnymi problemami na własną rękę – potrzebował pomocy. I od czasu do czasu o tym, jak szybko i dokładnie zaczniesz to robić, wiele zależy.

I trzeba zacząć od badania fizykalnego, diagnozowania i badania docelowego. Więc nie wahaj się z tym – zadzwonić do pracownika służby zdrowia lub udać się do samych recepcji.

Artykuł ten nie może być stosowany jako diagnostyki. Ustalenie przyczyny światła stolca u dzieci może być tylko lekarz i dopiero po niezbędnych analiz. My po prostu założyć, że jest to możliwe. I chce, aby w stosunku do was wszystkich, jak się okazało, dobrze!

Share →