Jeśli dziecko jest zgrzytając zębami?

Jeśli dziecko jest zgrzytając zębami?

Za każdym razem moja mama słyszy łóżeczku zamiast słodkiego chrapania słyszy złe Zaciskając zęby. Zjawisko to może być zarówno pojedyncze i częste powtórzenia. I to nie zawsze może być powiadamiani i powstaje pytanie:

Dlaczego szlifowania dziecko zęby?

Powody, dla wszystkich tak się dzieje?

I jak można sobie z tym poradzić?

W ludziach istnieje wersja, że ​​szlifowanie dziecko zęby, gdy jest on zainfekowany robakami. I ten pogląd jest błędny. Jednak ze względu na to nie właściwy w tej sprawie rodzice zaczynają wpychać swoje leki dziecko przed robakami. Ale nie potwierdzenia diagnozy bez samo-leczenia takich chorób jak zakażenie robakami, jak odrobaczanie lek nie jest tak nieszkodliwe, jak myślimy o tym.

Ale stracić z oczu tego problemu jako skrzypienie zębami podczas snu niedopuszczalne, gdyż problem może stanowić zagrożenie dla zdrowia zębów dziecka.

Filmy z dr Komorowski:

Ale niestety, dokładne powody, szlifowania dziecko zęby, aż lekarze dokładnie określić, nie powiodło się. Zgrzytanie zębów leku zjawisko zwane bruksizm.

Ale oto kilka przyczyn tego zjawiska należy wziąć pod uwagę

Stresujące sytuacje jeden z powodów, dla dzieci we śnie zgrzyta zębami. Umysł dziecka jest bardzo delikatne i wrażliwe, i nie jest to zbyt trudne, aby zranić.

Stan stresu u dziecka mogą być wywołane nawet przez takich prostych sytuacjach, takich jak przenoszenie do nowego miejsca, na wycieczkę do ogrodu, a także pojawienie się nowego członka rodziny. Ale pozytywne emocje, które mogą być na krawędzi, może również powodować stres. I w tym celu powinna być ograniczona do pozytywnego wrażenia dziecka i do minimum, aby zmniejszyć narażenie na negatywnej energii.

Zaburzenia snu jest tak samo ważny powód szlifowania dziecko zęby. Zdarza się, że dziecko myli dzień i noc, lub dziecko zły sen, jak również koszmary i tu prawdopodobieństwo bruksizm jest dość duży.

To jest powód, jak obecność migdałki dziecka może również przyczynić się do powstania takiej patologii. A lekarze często można powiedzieć, że dziecko we śnie zaciska zęby, ponieważ On chore migdałki.

Nie można nie brać pod uwagę czynnik dziedziczny. Jeśli zauważysz, że twój dziecko podczas snu zgrzytając zębami. Może to się dzieje w czasie aktywnej, a następnie być może zadawałeś sobie to pytanie:

Moje dziecko jest zgrzytając zębami, a ja nie miałem tego?

Ta cecha dziedziczna często u chłopców.

Często widzimy, że dzieci mogą być również podatne na tego.

Jeśli nadal się dzieje, możemy wyróżnić tutaj są powody przyczyniają się do tego, że szlifowania dziecko zęby .

Struktura tego zaburzenia, takich jak szczęki, skręconych ukąszenia, a także proces, a gdy zęby są niemowląt. Ponieważ podczas cięcia zęby dziecka oczywiście mocno porysowany, i nie z własnej woli zaczyna je skompresować, a do rozwiązania tego swędzenia. A potem po prostu nie mógł pomóc zgrzytając zębami.

Często zgrzytanie zębów może być przyczyną wad zgryzu lub powstawanie wad wrodzonych zaburzeń szczęki. W celu dokładnego rozpoznania rodziców, którzy mają szlifowania dziecko zęby we śnie, należy skonsultować się ze stomatologiem.

W obecności tych patologii lekarz sugerują poddawane obróbce, ponieważ obecność wad zgryzu może być niebezpieczne komplikacje, takie jak:

  • Odbędzie się w góry usunięciem szkliwa zębów, a to doprowadzi do silnej wrażliwości zębów i ich zniszczenia, tak szybko jak to możliwe.
  • Zwiększa ryzyko próchnicy zębów u dzieci.
  • Mogą być zarówno ostre, jak i przewlekłe zapalenie jamy ustnej.

Jednak zjawisko gdy dziecko jest zgrzytając zębami we śnie nie widać każde dziecko, a około jedna trzecia populacji dziecięcej. Według wielu pediatrów przerywany szlifowania zębów, która nie trwa długo 7 – 10 sekund i nie powinno być żadnego powodu do paniki na części rodziców.

W ponad połowie przypadków bruksizmu że zjawiska nie jest spowodowane przez – lub ciężkich patologii, rozciąga się w zasadzie bez ingerencji z zewnątrz do około siedmiu lat. A kiedy mniej lub bardziej jasne powód dziecko zgrzytając zębami, należy mu pomóc pozbyć się tej choroby. A potem wyznaczył pewne procedury, które mogą przyczynić się do zniknięcia niedoboru.

I często, lekarze mogą powołać witaminy – leczenie mineralną. Według licznych badań, brak magnezu, wapnia i witamin z grupy B „B” wzrost nie normalne drgawkowe Ŝwaczy podczas snu dziecka.

Dobre wyniki można osiągnąć, wykonując specjalne ćwiczenia pomagają zmniejszyć aktywność napadu Ŝwaczy. Przyjmowania produktów cukierniczych do żucia mogą być skuteczne trener mięśni. Oto dziecko, może to już zrozumieć informacje, które można pokazać, że jest prezentowany i wyjaśniła, jak wszystko jest prawidłowo zrelaksować mięśnie żucia, aby zapobiec interdigitation.

Musimy starać się znormalizować swoje stresu fizycznego i psychicznego, a także sprawiają, że jest ciszej tempo życia.

To jest maksymalna w godzinach wieczornych do ochrony dziecka przed wyświetlacza i grozy gier na PC.

Należy unikać argumentów w godzinach wieczornych i umieścić dziecko do snu jest również zalecane.

Spróbuj dowiedzieć się od dziecka, niż może być jedno i przestraszony i ewentualnie uspokoić go w swobodnej rozmowie.

Share →