Jeśli ryzyko jest nieodpowiednie: prawidłowe leczenie zapalenia płuc u noworodków

Jeśli ryzyko jest nieodpowiednie: prawidłowe leczenie zapalenia płuc u noworodków

Opis chorób

Dzieci w okresie noworodkowym jest bardzo podatne

Dzieci w okresie noworodkowym, niestety, jest często przedmiotem zapalenie płuc. Objawy zależą od różnych aspektów, na przykład od rodzaju infekcji dotyka ciała dziecka; od rodzaju zakażenia (w macicy, podczas porodu, po urodzeniu); dziecko urodziło pełne określenie, czy nie; a także anatomii noworodka.

Przypadki, zapalenie płuc u noworodków występuje przed pojawieniem się światła. Ten rodzaj zapalenia płuc o nazwie wewnątrzmacicznego.

Wewnątrzmaciczne zapalenie płuc u noworodków pojawia się natychmiast po urodzeniu. Przyczyny tego typu choroby może być wywołana chorobą matki w czasie ciąży. W przypadku skażenia Przyszła mama różne infekcje dróg oddechowych wirusami, które znajdują się w jej ciele, w stanie dostać się do owoców w różny sposób (poprzez krew lub poprzez płynu owodniowego), dzięki wrodzonym zapaleniem płuc u noworodków – jest wynikiem niekorzystnego przebiegu ciąży, matki oczekującej.

Przyczyny

Choroba matki w czasie ciąży może wywołać chorobę u noworodka

Czynniki wywołujące zapalenie płuc u noworodków, mogą być różne drobnoustroje (gronkowce, paciorkowce i wiele innych), wirusy, grzyby, pierwotniaki. Anatomiczne i fizjologiczne cechy płuc noworodka i niedojrzałość układu oddechowego, szczególnie u wcześniaków, zwykle prowadzi do powstania zapalenia płuc. Ponadto, czynniki ryzyka obejmują krwawienie podczas ciąży, ostre i przewlekłe choroby matki podczas ciąży, odprowadzanie płynu owodniowego przedwcześnie.

Przyczyny, które dają podstawę do wyglądu wrodzonym zapaleniem płuc, dużo. Często zdarzają się przypadki łącznego płuc u noworodków, gdy choroba rozwija się w wyniku wielu czynników wyzwalających. Naturalnie, występowanie tego typu zapalenia płuc jest poważnym zagrożeniem dla życia noworodka. Współczesna medycyna definiuje dwa sposoby zakażenia dziecka.

  • Bronchogenic sposób. W tym przypadku, mikroflorą patogenną spożycia przez dziecko przez płuca. W większości przypadków, noworodki są zakażone w ten sposób w procesie porodu.
  • Krwiopochodne sposób. W ten sposób infekcji charakteryzuje krwi dziecka – od matki do płodu. Ten sposób nadawania patologiczną mikroflorę obserwuje się o wiele rzadziej. Należy zauważyć, że ten rodzaj infekcji ma swoje pozytywne strony, ponieważ w tym przypadku będzie musiał czuć się źle, więc zwróciła się do specjalisty na konkretnej pomocy, a lekarz, z kolei wybrać leczenie, które pozwoli na stan i przyszłą matkę i dziecko ,

Konieczne jest również wspomnieć przyczyny zapalenia płuc u noworodków:

  • wrodzona chorobotwórcze (penetracja zakażenia przez łożysko);
  • prenatalnej prenatalnej patogen (penetracji płuc płodów z płynu owodniowego);
  • porodu czynnikiem patogennym (penetracji płuc płodów od matki w okresie dziecka przez kanał rodny);
  • poporodowy czynnikiem patogennym (zakażenie po urodzeniu).

Objawy

Chorobie towarzyszy gorączka

Pierwsze objawy zapalenia płuc u noworodków – jest, co do zasady, niedociśnienie, szarym i bladą skórą, niewydolność oddechowa. W trakcie karmienia wydaje wymioty, kilka dni – skurcz jelita. Płuca są słyszalne świsty.

Choroba trwa około miesiąca. Ma wysoki procent śmiertelności.

Dla nich charakteryzują się obecnością ospałość i senność, zadyszka, kaszel. Najczęściej zidentyfikowane objawy choroby układu krążenia, nie jest wzdęcia. Zapalenie płuc u noworodków występuje dość trudne, ponieważ dzieci nie mają odporności na różne choroby, zwłaszcza dzieciak oddechowego promować silne ich porażka w procesie zapalnym, więc dzieci są narażone na ryzyko rozwoju procesów patologicznych w płucach.

Jeśli jest wewnątrzmaciczne zapalenie płuc, a to nie jest trudne do wykrycia w pierwszych godzinach życia dziecka, w czasie pierwszych trzydziestu dni w domu przyjdzie regularnie lekarza z pielęgniarką w celu kontroli nad dzieckiem. Mama konieczności informowania ich o wszystkie objawy, takie jak zmęczenie lub odrzucenia piersi, częste odbijanie i luźne stolce.

Wraz ze wzrostem temperatury, nie trzeba czekać do lekarza należy natychmiast wezwać pogotowie do domu. Warto zwrócić uwagę na kaszel i płynnych z nosa.

Nie bój się tego, czego nie widać na zapalenie płuc w swoim dzieckiem, ponieważ objawy są zwykle towarzyszy gorączka. Doktorze, co przychodzi do domu, łatwe do wykrycia zapalenia płuc.

Diagnostyka

Podstawą diagnozy płuc u niemowląt objawów klinicznych, objawy kliniczne i badania radiologicznego. Diagnostyka różnicowa zapalenia płuc u niemowląt wykonywane pneumopathy, wrodzoną serca i płuc, aspiracji.

Leczenie

Dziecko kąpiele lecznicze odzyskuje promowania

W identyfikacji noworodków zapalenie płuc należy pilnie hospitalizowany. Ze względu na fakt, że chore dziecko jest bardzo słaba, że ​​jest w stanie aktywnie ssać, więc jest podawana częściej niż normalnie. Dziecko często wracają z boku na bok, aby w płucach nie powstać stagnację.

Usunięto z śluzu w drogach oddechowych.

Ogromną rolę w leczeniu zapalenia płuc u niemowląt odgrywają antybiotyki, jak również stymulowanie i witaminę terapii. Znacząco przyczynia się do odzyskania dziecka miejscowego leczenia, takie jak musztarda, kąpiele lecznicze, inhalacje, masaże, promieniowania ultrafioletowego.

Leczenie zapalenia płuc u noworodków przeprowadza się przede wszystkim w odniesieniu do kształtu i ciężkości choroby, stanu dziecka i jego cech anatomicznych. Zatem antybiotyki przedstawiono w dowolnej postaci zapalenia płuc. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wystąpienia progresji choroby, mimo stosowania antybiotyków należy wymienić lek.

Po normalizacji apetytu temperatury dzieci przywraca również zwykle szybko, obawiają się, że dziecko utracone w stosunku do masy ciała, to nie jest konieczne.

Leczenie środków ludowej

Miód jest środek ludowej do leczenia choroby

Dzieci, niedawno wyszło na jaw, że jest trudno wybrać rodzaj leczenia z powodu cech anatomicznych, ale nadal ma wiele tradycyjnej medycyny skuteczne środki do leczenia zapalenia płuc u noworodków.

Profilaktyka

Jeśli rodzina mieszka małe dziecko, zapobieganie wychodzi na szczycie. Dorośli nie muszą odwiedzić dziecko. jeśli mają objawy przeziębienia. Jeśli rodzina, która jest chora, należy podjąć natychmiastowe działania zmierzające do odzyskania oraz w celu ograniczenia kontaktu z dzieckiem, a matka w takich przypadkach należy zastosować opatrunek z gazy.

Share →