Jeśli Twoje dziecko ma skazy

Jeśli Twoje dziecko ma skazy

SL Polchanova, PhD

Dlaczego jest skaza dziecko?

Kontynuuj, aby porozmawiać o zbyt częstych chorób dziecięcych skazy, uruchomionej w artykule "O skazą",

Skaza nie jest chorobą, a nadwrażliwość na niektóre produkty i wpływy zewnętrzne (kurz, sierść zwierząt, proszków do prania, paznokci piętro, kosmetyki, itp). Skaza zwykle objawia się reakcji zapalnych skóry i błon śluzowych: zaczerwienione, błyszczące policzki, sucha, łuszcząca się skórka na brwi i głowy, świąd, wysypka, uporczywego, pomimo doskonałej opieki, pieluszkowe, w ciężkich przypadkach – egzemy. Po 3-4 latach skazą zazwyczaj znika bez śladu, ale w niektórych przypadkach, jeśli reakcja alergiczna jest cięższy, długo i nie wymaga leczenia, choroba może Astma oskrzelowa, astmatyczne zapalenie oskrzeli.

Produkty z kakao często powodują skazy?

Tak zwane alergeny tyle mleka, żółtko jaj, niektóre gatunki ryb (głównie jesiotra), kakao, kawy, jajek, miodu, skrobi, ziaren, niektóre zboża (kasza, pszenica), kiełbasa, jagnięce, silny bulion, masło , olej rybny, a także warzywa, owoce, jagody, pomarańczowy i czerwony (pomidory, marchew, truskawki, truskawki, mandarynki, pomarańcze, granaty, ananasa, jabłka i czerwone skórki, maliny, morele, suszone morele, itp). Oczywiście, nie oznacza to, że każdy z tych produktów z pewnością daje dziecku reakcję alergiczną. Na przykład, nie może tolerować truskawki, ale „przyjaciele” z marchwi, aby nie przenosić surowe jajko, ale reakcja na dżem.

Reakcja na to czy dany produkt jest bardzo selektywne, indywidualne.

Jak karmić dziecko z skaza?

Najpierw musisz dowiedzieć się, co on nie toleruje. Pomóc dziennik żywności (notebook), odnotowuje odpowiedź do konkretnego produktu (swędzenie, zaczerwienienie, wysypka, katar, kaszel, itp ..).

Spróbuj utrzymać dłuższą mleka: Skaza jest często prowadzą innowacji w żywieniu. Jeśli Twoje dziecko ma skazy, karmi piersią należy ograniczyć słodycze do minimum, odmówić cytrusy, kakao, czekolada, orzechy i twaróg ser.

Z czterema miesięcy do wprowadzenia pokarmów stałych, zastępując jedną z puree z warzyw piersią. Lepiej zacząć z kapustą. Jeśli wszystko jest w porządku, można dodać ziemniaki.

Drobno posiekać i moczyć w zimnej wodzie przez 10-12 godzin (do „przejść” skrobi), a następnie gotować we wrzącej wodzie. Jeśli nie występuje skaza stopniowo, jeden po drugim, dodać ugotowany Marchew, rzepa, buraki, kalafior. Więcej różnych warzyw, lepiej. Następnie powoli wprowadzić owsiankę menu, ale nie semoliny i pszenicy, i ryż, kasza gryczana, płatki owsiane. Jeśli dziecko nie toleruje mleka – używać do owsianka warzyw Congee lub owoców.

Ze sztucznym lub mieszanym zegarek karmienia od rodzaju niemowląt wzorze dziecko źle reaguje. Niektóre dzieci, na przykład, nie posiadają Detolakt. Skonsultuj się z lekarzem, lepiej go wymienić. Spróbuj zrobić bez cukru (w skrajnych przypadkach, użyć syropu cukrowego) i bez soli.

Czy objadać: może to również prowadzić do alergii.

Jak karmić pełne nietolerancji mleka krowiego?

Struktura mleka krowiego zawiera około 20 różnych białek, ale alergii spowodowanych głównie trzy rodzaje nich. Po przedłużonym gotowanie, suszenie, fermentację mleka są one zniszczone. Zatem, w szczególnych przypadkach, zwykłe mleko można zastąpić suchych mieszanek lub sfermentowanego mleka.

Jeśli dziecko nie toleruje mleka w jakiejkolwiek formie, jest bardzo ważne tak długo, jak to możliwe, aby zachować piersi, a nawet zwabić go przygotować.

Czy prewencyjne szczepienia dziecko skaza?

Czy jednak w późniejszym terminie iw pełnej stihanii reakcji zapalnych. Kiedy decyduje się obserwować dziecko do lekarza.

Jak dbać o skórę w przypadku skazy?

Nie ma panaceum i nie może być. Co sprawia, że ​​dobry sąsiad dziecko, może spowodować uszkodzenie. Wybierz najbardziej odpowiedni można tylko po prostu staramy i obserwując reakcję dziecka. Do mycia twarzy z przegotowaną wodą, lub wyciąg z rumianku. Kąpiel, że: zmniejsza swędzenie, łagodzi.

Zazwyczaj higieniczne kąpieli (przegotowaną wodą) powinien posiadać co najmniej raz w tygodniu, z dziećmi lub mydła kosmetycznego, a następnie wlać bulion dziecku żadnych medycznych zioła (rumianek, sukcesja, ziele dziurawca, kora dębu), przygotowany według przepisu podanego na Pakiet. W innym czasie, dziecko musi mieć kąpiele błotne. Jeśli skóra jest stan zapalny, ale suche, można kąpać codziennie, dodając, przegotowanej wody z rumianku wywaru z dziurawca lub gałązek brzozowych i pąków (1-2 łyżki ziół świateł w torbie z gazy w wannie). Jeśli skóra staje się mokry, to 1-2 dni z szeregu kąpieli lub kory dębu, nadmanganianu potasu (woda blado różowym). Temperatura wody wynosi 35-36 stopni, nie kąpać niż 12-15 minut.

Następnie delikatnie „pat” skóry gazą lub ściereczką i przegotowanej smaru gotowane oleju roślinnego. Na jaskółcze ziele pokrzywy bulion i nie liczą: wiele dzieci, które powodują alergii. Często lekarz przepisze mleczka, zacier, maści.

Nie należy stosować żadnych środków bez konsultacji z lekarzem.

Chroń skórę z rozliczenia pomoże mocno przyszyte rękaw kamizelki, kurtki i rękawiczki.

Pieluszki i bielizna, cierpienia skazy, zalecamy umyć tylko dziecko lub mydła kosmetycznego, gotowane w roztworze mydła dla dzieci, dokładnie spłukać i żelaza.

Może być hartowane cierpiącego dziecka skaza?

Wymagane. On jest szczególnie podatny na przeziębienie! Ale trzeba być ostrożnym.

Stopniowo zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu i wody podczas kąpieli. Wykonanie ćwiczenia, powolne przejście od jednego ćwiczenia do drugiego. Ale spacer w każdą pogodę.

Share →