Język świń

Język świń

Język podrobów wieprzowych należy do kategorii I, uzyskując wartości odżywczej mięsa tylko 1 stopnia. Średnio, jeden język może ważyć 250-400 wieprzowina m Produkt ma konsystencję przetargowej i przyjemny smak. Szczególnie cenione przez smakoszy części mowy, gdzie najgrubszym miejscu, chociaż język jest inny delikatna, miękka konsystencja. Nie zawiera włókien grubych, a tym samym produkt jest dobrze wchłaniany.

W sklepach i sklepach mięsnych można kupić formę świeże lub solone. Język słone moczyć 8-10 godzin, a następnie gotować bez soli.

Przegotowaną języka wieprzowiny przygotowanie różnych zimnych przekąsek. W każdej Tradycyjnie gotowane język, pokroić w plasterki, uważana za jedną z najlepszych i najsmaczniejszych dań. W kuchni rosyjskiej jest tradycyjnie gotowane język wieprzowego z dodatkiem cebuli, selera i pietruszki, liść laurowy i służyć natychmiast chrzan tarty i octu.

Przy okazji, wywary językowe dla zimnych przekąsek i pozostawiając do ostygnięcia w bulionie, musisz nacisnąć lekko w dół obciążenie języka (ciśnienie), że zawiera małe pustki zniknął, a następnie cięcie grube i piękne. Użyj gotowane język w sałatkach (ubranych z kwaśną śmietaną lub majonezem), czynią go galaretki, dodać do pieczarek i szparagów, a także rolki mięsnych. kiełbasa domu. Uważane za przysmak pieczony język.

Skład i właściwości

Język świń zawierają wiele składników odżywczych, witamin E i PP, z grupy B, a także magnez, fosfor, potas, miedź, sód. Wysoka zawartość żelaza i wapnia zalecane języka wieprzowego często zawierają w diecie dzieci, paszy i kobiet w ciąży.

Jak gotować język wieprzowy

Język świń gotować od 1,5 do 3:00 (w zależności od wieku danego języka). Po ugotowaniu, język musi być oczyszczone z filmu (można umieścić tylko przegotowaną język w zimnej wodzie, po czym film będzie łatwiejsze do usunięcia).

Kalorii i wartości odżywczych języka wieprzowiny

Kalorii język świń – 208 kcal.

Wartość odżywcza języka wieprzowego: białka – 15,9 g tłuszczu – 16 g węglowodanów – 2,1 g

Share →