Joga dla kobiet w ciąży

Joga dla kobiet w ciąży

Dziś wybór kursów dla przyszłych matek opuścić ogromny, ale wiele osób woli jogi. I to nie dlatego, że jest modna technika. Joga dla ciężarnych pozwala upiec dwie pieczenie na raz: przygotowanie do porodu fizycznie i psychicznie. Kobiety, którzy praktykują jogę podczas ciąży bezpiecznie i uniknąć depresji poporodowej i krocza.

Dla dzieci nienarodzonych skorzystać żadnych przewroty to pomoże lepiej dostosowana do płodu.

Dlaczego warto angażować się w

Wielu lekarzy uznają, że przyszłe matki, praktyków jogi mają dobre zdrowie fizyczne i promieniuje optymizmem. Ich ciała są elastyczne i przygotowane do zapewnienia, że ​​podczas porodu mogą podejmować żadnych wygodną pozycję. Z pomocą ćwiczeń jogi (asany) nazywane, można pozbyć się różnych rodzajów bólu związanego z ciążą i zmniejszyć ból spowodowany przez bezpośrednie dostawy.

Czym jest joga daje przyszłe matki? W skrócie, że joga to nie tylko zestaw ćwiczeń rozciągających, ale również metody oczyszczania organizmu, relaks i prawidłowe oddychanie. Znaczenie ćwiczeń jogi żadnej nie, jak mówią mity ludowe, krawat trzy węzły w ciągu miesiąca lub bez.

Joga uczy nas, aby znaleźć pocieszenie w nietypowych lub niewygodnej sytuacji fizycznie i psychicznie. I, oczywiście, wzmacnia ciało i ducha.

Kiedy zacząć

Komentarz specjalisty

W Indiach wiele kobiet do jogi spodziewa się dziecka. Niektóre rozpocząć tylko wtedy, gdy dowiadują się, że są w ciąży, że uczestniczyć w specjalnych zajęciach, w których znacznie niższe obciążenia niż te, które praktykowane przez długi czas. Ale wiele kobiet w Indiach, którzy nie chodzą do klas specjalnych, oni sami wykonywać codziennie ćwiczenia grupowe domu małe, że będą uczyć się w rodzinie. Ich matki, babki, prababki nie te ćwiczenia w czasie ciąży.

W przyszłych młodych matek w Indiach nie ma wątpliwości co do konieczności i możliwości takich badań, jak Indyjskie kobiety specjalne przygotowanie fizyczne i moralne do porodu to wielowiekowa tradycja.

Instruktor jogi mówią, że zajęcia mogą rozpocząć na każdym etapie ciąży, powołując się na przykład kobiet, którzy przyszli do niego w zespole na 2-3 tygodnie przed porodem i czasu, aby nauczyć się czegoś. Jednak zaczął robić jogi w ciekawej sytuacji, należy zawsze brać pod uwagę dwa czynniki: czas i swój poziom sprawności fizycznej. Jeśli praktykował jogę jeszcze sens, aby przejść do specjalnej grupy w ciąży. Instruktor, który, nawiasem mówiąc, musi posiadać certyfikat, który jest przygotowany do pracy z przyszłych matek.

W porządku?

Oczywiste jest, że program badań przeznaczony dla kobiet w ciąży w odniesieniu do ich położenia interesujący. Ćwiczenia jogi są dobrze wzmocnić całe ciało, delikatnie pracy z kręgosłupa i stawów, które prowadzą do zwiększonego obciążenia w czasie ciąży. Statyczne postawy poprawić krążenie krwi w miednicy, kręgosłupa i wzmocnienie mięśni, które są bezpośrednio zaangażowane w akcie urodzenia.

Wszystkie asany powinno odbywać się powoli i płynnie, bez jakichkolwiek prób na aerobik.

Dla dzieci nienarodzonych skorzystać żadnych przewroty to pomoże lepiej dostosowana do płodu. Ćwiczenia rozciągające będzie tkaniny bardziej elastyczne, i to daje jej możliwość uniknięcia w czasie porodu krocza.

Szczególnie niezbędne dla kobiet w ciąży ćwiczenia oddechowe: polecili kilka razy dziennie. One dodatkowo dostarczać tlen dla matki i dziecka, a najważniejsze praktyki jogi oddychania oraz przydatne podczas pracy ułatwiają one ból, pomóc uniknąć słabego w pracy i niedotlenienie dziecka. Ci, którzy praktykowali jogę podczas ciąży, twierdzą, że metoda oczyszczania organizmu pomogą zmniejszyć poranne mdłości lub pozbyć się go całkowicie.

I, co może najważniejsze, joga może pomóc przyszła mama do radzenia sobie z huśtawki nastroju i uczynić ją bardziej pewny siebie. Ponieważ dla każdej praktyki jogi podstawowym zadaniem jest znalezienie równowagi między ciałem i umysłem.

Co jest źle?

Jeśli nie angażują się w sprzed ciąży jogi, nie spiesz się tuż nietoperza: obciążenie musi być bardzo, bardzo powoli zwiększać. A jeśli, wykonując kilka asan, czujesz silny dyskomfort lub ból, należy natychmiast przerwać. Prawidłowo wykonywane ćwiczenia nie powodują bólu, nudności i zawroty głowy.

Ciąża jest przeciwwskazane żadnych asan związane z pozycji leżącej lub dla którego chcesz przecedzić ściany brzucha. Jeśli wykonujesz ćwiczenia na równowagę, konieczne jest zabezpieczenie polegać na krześle lub na ścianie.

I na koniec, dla niektórych patologii ciąży wszelkie ćwiczenia są zakazane. Dlatego też, jeśli ciąża przebiega z niepełnosprawnością, o jodze najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Rodzaje jogi

Fakt, że tendencja jogi mody świadczy ogromna liczba ośrodków szkoleniowych, jak również specjalnych magazynów poświęconych tej ekscytującej temat. Tymczasem nowi przybysze oczy odbiegają od nazw szkół: Kundalini Jogi, Hatha Joga, Ashtanga Yoga, etc.

Podział na rodzaje jogi oznacza spojrzeć na praktykę nacisk w szkole.

Hatha Joga skupić się na pracy z ciałem. W tabeli Rang jogi dyscyplin za najbardziej odpowiednie dla początkujących. Koncepcja hatha jogi wiele technik odmładzających i rewitalizacji.

Krija Joga nacisk na czyste, to może być i joga oczyszczenie ciała fizycznego, i oczyszczanie umysłu i medytacji mantr.

Kundalini joga Praktyka Kundalini budzi się energii wewnętrznej, która leży u podstaw narodzin i rozwoju ludzi i świata.

Ale są też współczesne szkoły jogi. Mogą one być w porównaniu z techniką autora, ale jeden kawałek ich autorów osiągnęła znaczne szczyty we wszystkich innych rodzajów jogi, i po prostu udało się znaleźć i odebrać swój styl.

Ashtanga Yoga bardzo dynamiczny styl związany z aktywnym oddychaniu. Jest zaangażowany w Ashtanga Madonna i Tom Cruise. Jednakże, kobiety w ciąży i nie jest zalecane dla początkujących tylko uprawiających ten styl, bo to wymaga dobrego przygotowania fizycznego.

Sivananda Joga. łączy statyczne i dynamiczne pozy. Szkoła nie jest tak dobrze znany na Zachodzie, ale w Indiach wielkim prestiżu.

Joga Iyengara Odwrotnie, statyczne praktyki, które mogą być zaangażowane w najbardziej niewprawnego osoby. Dużo uwagi poświęca się starannej renowacji asan.

Share →