Juniperus

Juniperus

W otoczeniu przyrody jałowiec znaleziono w zaroślach liściastych i mieszanych lasów w europejskiej części Rosji, na Syberii i na Kaukazie. W lasach wtórnych to krzew iglasty tylko. Jej wysokość – 1-3 metrów. Ale w północnych regionach często można znaleźć wysokość drzewa jałowca 10-12 metrów, czasami wyższe.

Tak więc, w północno-wschodniej Norwegii opisany przypadek, który w wieku 85-90 lat, osiągnął wysokość 17 metrów, średnica pnia w pierśnicy większej niż 21 centymetrów.

Juniper nie boi się cieni, ale nadal lepiej niż rosnące na brzegach, w lasach, otwartych przestrzeni, obrane las sosnowy. On rośnie obficie w niektórych lasy sosnowe ; może żyć na piasku, gliny i gleb, nawet podmokłych, ale wygląda szczególnie dobrze na wyjściach starożytnych wapieni; odporne na szeroki zakres temperatur od -60 do +40 stopni Celsjusza, ale raczej nie przynosi suche i zimne wiatry, więc nie znajduje się na pustyni.

Przyjrzyj się bliżej to niesamowite mieszkańców rosyjskim lesie. Jej igły są podobne do świerk kształt liniowy szydłowaty, ale różnią się od nich tym, że rosną w spiralami z trzech ucieczki. I najwyraźniej igły Jałowiec szczególna: w górnej części lampy mają dwa paski – miejsce szparki (większość Stomas inne rośliny, jak wiadomo, są na dolnej stronie liści).

Off-białe pasy szparkowych ze względu na fakt, że nie ma wosku powłoka ogranicza utratę wody przez szparki, z widokiem na dzień trzygwiazdkowych. Każdy igły pozostaje na roślinie przez cztery lata.

Juniper zaczyna kwitnąć po pięciu lub nawet 10 lat. Tworzy małe gałki męskie i żeńskie, ale dlatego, że roślina jest dwupienne, że niektóre rzeczy są tylko szyszki męskie, inne – tylko kobiety. Zapylenie występuje w maju, a następnie guzy są utworzone z nasion. Zazwyczaj stożki cyprys składać się z kilku skalach drzewiastych.

W Juniper Wagi mięsiste, spojone. Szyszki mają kształt kulisty i w dojrzałym stanie bardzo podobny do jagody. W życiu codziennym, są one nazywane shishkoyagody lub jagody jałowca.

Są one produkowane tylko żeńskie odpowiedniki i dojrzewają w ciągu dwóch lat. Obfite zbiory wystąpić w jałowca co 3-4 lata.

Shishkoyagody Juniperus chętnie jedzą cietrzew, drozdy, waxwings i innych mieszkańców lasu. Nie przez przypadek jeden z ich popularna nazwa – Tetraonidae jagody. Ptaki i są głównymi dystrybutorami jagody jałowca.

Uzdrowienie jałowca

Każdy shishkoyagody ma trzy nasienie. Przyczepność "potrójny" (Mamy już zauważyć, że jej igły są również znajduje się w zwojach po trzy) w dawnych czasach ludzie wydawać się zaskakujące, gdyż przypisywano właściwości roślin nadprzyrodzone. W niektórych krajach rolnicy pojechaliśmy bydło na pastwisko musi jałowca oddział: mieli nadzieję, że ta gałąź będzie chronić bydło z różnych dolegliwości, zwiększyć mleczność krów.

Wierzę również, że jej nasiona, przygotowanej na ciele, chronić ludzi przed atakami węży.

Może uprzedzenia i obsługiwane przez bardziej praktycznego wykorzystania zakładu. Pamiętam, jak w dzieciństwie, kiedy poszliśmy do lasu, matka zapytała musi przynosić jałowca oddziałów. Położyła je w drewnianych beczkach przeznaczonych do ogórków i kapusty kiszonej i trawiących sparzyć wrzątkiem. W tych beczek ogórków do wiosny pozostało jędrne, chrupiące.

Później dowiedziałem się, że lotny szkodliwy wpływ na mikroorganizmy, w tym gnicia i choroby, bo coś się ogórki i takie doskonałe. Wiedząc nic o lotnych chłopów rosyjskich przetarł im głosu i dym palenie gałązki fumigacji zakwaterowanie podczas rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. I udało się.

W ogóle, muszę powiedzieć, możliwość uzdrowienia jałowca wystarczająco duże. Żywica jest on używany na reumatyzm, "boli członka" i tak dalej. n. To była część świec palących.

Wierzono, jak nalewki, wywary, wyciągi i proszki z jagodami jałowca i nasiona są przydatne z obrzęk, kaszel, astmę, świerzb, dna moczanowa, zarazy i innych chorób, a także zatrucia i "obsesja", Świeże owoce spożywane wrzody żołądka i jelit, do usuwania robaków.

Współczesna medycyna nie zaprzecza walory lecznicze Juniperus. Jego shishkoyagody zalecane jako środki moczopędne obrzęku, a także jako środek dezynfekujący w niektórych chorobach nerek i dróg moczowych. Jednak należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie shishkoyagody bez szkody dla nerek i zapalenie nerek są przeciwwskazane.

Dlatego nie powinno samoleczenia.

Ogólnie shishkoyagody, być może, jego największej świetności jałowiec. W XVII wieku, to w dużych ilościach zebranych na terytorium obecnych regionów jarosławskim, Kostroma i Kalinin. Zawierają do 42 procent cukru, Olejek jałowcowy. Żywica, kwasy organiczne, pektyny, woski i inne substancje.

Określa zestaw ich powszechnego stosowania w produkcji likierów, win i koniaków. w branży cukierniczej, do konserwowania ryb i mięsa.

Shishkoyagody jałowca – świetna przyprawa do mięsa pieczonego niedźwiedzia, łosia, zająca i sarny. Od starożytnej sławy ich przyprawione potrawy pachnące leśnego. Jednak w przypadku są nie tylko jagody, lecz także inne części roślin.

W produkcji wędlin wysokiej jakości dotyczy również igieł jałowca.

Jałowca bark zawiera znaczne ilości tanin i dlatego jest stosowane jako garbnika. Stosuje się olejek eteryczny i żywicy rośliny. Żywice wykonane z białym nalotem i oleju uzyskanego przez destylację służy do przygotowania orzeźwiającego esencje, a także systemu mikroskopu zanurzenia.

Drewno Juniperus

Ale drewna – trwałe, piękne, czerwone – w przypadku trudno działa. Pierwszy z nich produkowane doskonałe produkty, małe produkty tokarki stołowe, sklejkę do dekoracji mebli, które również nabyte przyjemne i bardzo odporna "cyprys" zapach. Teraz, jego zastosowanie jest bardzo ograniczony ze względu na fakt, że prawie nie jałowca.

Niestety, "Północna Cypress" w ostatnich dziesięcioleciach, bardzo szybko znikają z naszych lasów.

Ostatnio często złapany na przedmieściach. Obecnie spotkanie z nim – to rzadkość. Powodów jest wiele: i antropogeniczny i zbieranie i shishkoyagody slamivanie wynika dla potrzeb gospodarstwa domowego, i pożarów lasów.

Dlatego też, jak się wydaje, nie mają innego wyboru, jak i przedstawić je szerzej w kulturze roślin iglastych – zakład Juniper na ulicach . na placach iw parkach, ogrodach prywatnych na terenie szkoły. Jałowca może służyć jako tło dla innych dekoracyjnych, kępy drzew i krzewów. Szczególnie imponujące wygląda jałowca zimę, kiedy drzewa liściaste są pozbawione zielonych strojach. Fryzura może być utworzony z zielonej rzeźby, kompozycji malarskich.

Wartość takich roślin i że emitują duże ilości lotnych produkcji – około 6 razy więcej niż inni Drzewa i krzewy iglaste. i 15 razy więcej niż liściastych.

Ponadto rośliny skutecznie zatrzymuje pył pochłania substancje toksyczne, które są bogate w powietrzu ośrodkach przemysłowych. W kulturze jałowca bezpretensjonalny, odporne na patogeny i szkodniki, szybko rośnie. Propagował swoje sadzonki, które z powodzeniem nawet bez korzenia stosowania stymulatorów wzrostu.

W swoich kolczastych zarośli szybko rozstrzygnąć ptaków, niszczenie szkodników z wszystkich rodzajów ogrodów i parków.

Niektórzy hodowcy z powodzeniem uprawiana jałowiec pospolity i warunki w pomieszczeniu. W naszym kraju rośnie szesnaście gatunków jałowca, z których cztery są wymienione jako zagrożone. Ten jałowiec, twarde, śmierdzący i Sargent.

Wysoka Juniper – relikt ciepłolubne rośliny okresu trzeciorzędu – rośnie na Krymie i Kaukazie, gdzie w niektórych miejscach tworzy jasne lasy i lasy w mieszaninie z innymi rasami. W gorące letnie dni lub jesienne powietrze w tych lasach splecione dziwny zapach. Drzewa, górując 10-15 metrów, zrobić wrażenie na shirokopiramidalnaya lub owalnym korony.

Jałowca Rodzina śmierdzący – Grecja i Azji Mniejszej. Żyje głównie na Kaukazie i na niewielkim obszarze na Krymie. Pozostałe dwa gatunki – mieszkańcy Dalekiego Wschodu.

Juniper liściastego – małe drzewo do 9 metrów. W zależności od warunków wzrostu jest piramidalna, shirokopiramidalnaya czy źle ażurowej korony. W niekorzystnych warunkach może mieć postać bawełnę.

I wreszcie, w Sachalin, Wyspy Kurylskie i Maritime znaleźć Sargent jałowca . Ten rozprzestrzeniania krzew z długich pędów są karmione, wyposażone w podobny igieł skalę.

Ale trzeba działać, aby zapisać nie tylko to, ale również wszystkie inne rodzaje jałowca – i piękne, i bardzo przydatnego drzewa.

Kandydat Nauk Biologicznych Artamonova

Share →