Kaczka po pekińsku

Kaczka po pekińsku

Składniki na przepis kaczka Peking

Składniki

Aby przygotować kaczka po pekińsku jest wymagane:

1 duża kaczka (2,5-3 kg), 1/4 szklanki wytrawnego sherry lub wina ryżowego, sól morska, cztery łyżki miodu, jedna łyżka oleju sezamowego, pięć łyżek sosu sojowego, jedna łyżeczka imbiru w proszku, jedna łyżka stołowa łyżeczki świeżo zmielony czarny pieprz, 1chashka wody;

Z naczynia, musimy: durszlak, 2 deski do krojenia i 2 ostry nóż (na kaczki i warzyw), duży talerz i ruszt lub butelki (do przygotowania kaczki), 2 łyżki i 1 łyżeczka, folię i pieczenia z barów, długości wideł, Miska do sosu, szczotki; naleśnik ciasto miski, miotełka, łopatka i pan do pieczenia naleśników.

Jak gotować przepis kaczkę po pekińsku?

Przygotowanie

Mrożone kaczki należy rozmrażać. Lepiej zrobić to stopniowo. Najpierw wyjmij ją z zamrażarki i noc moczyć w lodówce na 3. 4 ° C, a następnie przez kolejne 10-12 godzin pozostawić do rozmrożenia w temperaturze pokojowej.

Po całkowitym rozmrożeniu kaczka, wyciąć nożem lub drobiu nożyce górnych Falanga skrzydeł.

Wyjąć kaczkę z całego nadmiaru tłuszczu – to bardziej niż cokolwiek na szyi i ogonie. Tłuszczu, która znajduje się pod skórą, po odpowiednim przetworzeniu stopieniu i odprowadzany podczas pieczenia w piecu.

Kaczka kucharz powinien rozpocząć dzień przed jego porcję. Gotować czajnik z wodą, powiesić na szyi kaczki (lepsze na haku, ale może po prostu zachować w pozycji pionowej) i zalać wrzątkiem, tak aby jej skóra była biała kaczka.

Spuścić wody, osuszyć papierowym ręcznikiem kaczki. Weź suchej sherry lub chińskie wino ryżowe, pocierać im kaczkę wewnątrz i na zewnątrz. Zostaw ją położyć się na 5-10 minut.

Teraz weź dużą soli morskiej i natrzeć kaczkę – również na zewnątrz i wewnątrz. Potem trzeba kaczki 12:00 umieszczone w lodówce, bez zamykania. Najlepsze, jeśli znajduje się w pozycji pionowej, – zawieszone lub wciskane, na przykład w butelce.

Z kaczki krwi będzie płynąć, więc trzeba go umieścić w misce.

Poprzez 12:00 wyjąć kaczkę z lodówki i szczotki na zewnątrz jej dwie łyżki miodu. Med powinny być rozmieszczone na całej powierzchni w postaci jednorodnej warstwy. Ponownie umieścić go w lodówce (znowu głównie w pozycji pionowej) – pozwól wyschnąć nawet 12,00.

Rozgrzać piekarnik do 190 C. Place piersi kaczki się na ruszcie, pod którym stałej patelni. Wlać do szklanki pieczenia zimnej wody i pokrywa folią kaczki, aby był szczelnie ze sobą całą konstrukcję z pieczeniem. Umieścić go w piekarniku rozgrzanym do 01:00.

Zmieszać imbir z olejem sezamowym, pieprzem i sosem sojowym, aby gęstej masy. Wyjąć kaczkę z piekarnika, zdjąć folię i zdjąć patelnię z cieczą. Szczotka równomiernie obmazhte uzyskać wiele kaczki.

Zwiększyć temperaturę piekarnika do 260 ° C Place kaczki z grilla z powrotem do piekarnika na 25 minut. Upewnij się, że nie jest spalony!

Wyjąć kaczkę z piekarnika i pędzlem mieszaniną dwóch łyżek miodu z jedną łyżką sosu sojowego. Wyłączyć grzanie i grill. Miejsce kaczki na siatce w dolnej części pieca przez 5-10 minut. aż ostry. Wyjąć kaczkę z piekarnika, ostudzić.

Starannie wyciąć całe mięso z kości i pokroić na małe kawałki, skórka na każdym.

Przygotować ciasto na naleśniki. Wymieszać mąkę z jajkami i wodą, tak aby bez grudek. Zapobieganie, stopniowo dodawać mleko i dwie łyżki oleju roślinnego. Drobno posiekać dymki i umieścić go do gotowego ciasta.

Piec bardzo cienkie naleśniki (lepiej wziąć patelnia z powłoką nieprzywierającą do smażyć bez oleju).

Pokrój dymki. Skórki ogórek i nasiona, pokroić w cienkie długie paski i pozostawić go na papierowym ręczniku, aby układać się trochę soku. Weź naleśnik posmarować niewielką ilością sosu "Khoi-syn"Włóż farszu – cebula, ogórek i właściwego naleśnik kaczki i rolki – smacznego!

Można śmiało powiedzieć, że do przygotowania klasycznych Peking Duck pożądane rzeczy, do naszej dyspozycji są często brakuje – w piecu opalanym drewnem, urządzenia do dmuchania kaczki i jęczmienia syrop. Dla tych, którzy lubią podążać za nas starożytnych receptur aż do ostatniego znaku, nie ma sensu mieć kaczkę po pekińsku gdzieś poza Wielki Mur Chiński. Mniej bojaźliwe towarzysze, nadzieja, zgadzam się z wersji dostosowanej do nowoczesnej kuchni.

Najważniejsze, że znajdują się w pobliżu porcelany, gdzie można było kupić sos "Khoi-syn", Ponieważ nie mogą być wykonywane pojedynczo lub wymienić. Restauracje kaczki usuwane sprężarka do skóry tłustej oddzielone od mięsa i pieczenia stała cienka i chrupiąca. W niektórych instytucjach służy tylko ten właśnie skórę, dostarcza nie mniej smaczne, w naszej opinii, mięsa do celów służbowych. Podział tuszy i kaczka jest używany jako surowiec do rosołu z kaczki.

Razem nazywa "kaczka na trzy sposoby", O czystki. Oddzielna zdesperowani pasuje do tego przypadku w pompie domu rowerów.

Jeśli można podłączyć wąż szczelnie kaczka szyi, będziemy tylko pozazdrościć.

Share →