Kaczka po pekińsku

Kaczka po pekińsku

To tutaj znajduje się prosty przepis na kaczkę po pekińsku dał mi kolegi z pracy. Dania z drobiu (gęsi. Hen. Indyki, itp) Zazwyczaj, kiedyś kucharz nadziewane lub po prostu pieczone w piecu.

Ten sam przepis Peking Duck ma kilka różnic z naszych zwykłych potraw, najprawdopodobniej z marynaty, który wciera ptaka.

Każdy rozumie, że ten przepis kaczka po pekińsku, nie mogą być odtwarzane w domu, potrzebuje co najmniej specjalnym piecu. Ale wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy miłość do jedzenia, ale nie każdy ma okazję odwiedzić chińskiej restauracji i zamówić bezpośrednio w nim kaczki.

Dlatego też użyć innego, bardziej „dostosowany” do naszych warunków receptury kaczkę po pekińsku i pieczemy je w domu w tradycyjnym piecu.

Składniki na Peking Duck:

  • Ptak kaczki – 1,5-2 kg;
  • miód – 2-3 łyżki;.
  • sos sojowy – 3 łyżki;.
  • skórka z jednej pomarańczy;
  • Brandy – 2 łyżki;.
  • sok pomarańczowy – 1 łyżka;
  • mielonego imbiru – 0,5 łyżeczki;.
  • zmielony czarny pieprz – 1 łyżeczka;.
  • sól.

Przepis kaczka po pekińsku:

1. Traktuj kaczkę dobrze umyte, osuszone ręcznikiem papierowym, odciąć końcówki skrzydła.

2. ściera soli na wierzchu i wewnątrz, wlać koniak.

3. Umieść kaczki w lodówce w rondlu lub dużej misce w nocy.

4. Następnie otrzymujemy, pomazał go z mieszaniną miodu i skórki pomarańczowej i usunąć ponownie w chłodnym miejscu na 3-4 godziny.

5. Wprowadza kaczkę na arkuszu folii i owinąć go przełożyć do miski.

6. Włożyć w rozgrzanym piekarniku 200 ° C przez około 1,5 godziny (nadmiar tłuszczu do smażenia łączą się w oddzielnym pojemniku).

7. Umieszczenie w filiżance soku pomarańczowego, imbir, pieprz, sos sojowy i dodać trochę kaczki stopiony tłuszcz (2-3 łyżki). Wszystko wymieszać i poszaleć w blenderze.

8. Wyjąć kaczkę, usunąć folię (zamknąć jej nogi i tylko krawędzi skrzydła nie palone), wlać przygotowane marynaty całą kaczkę, w tym brzuch i plecy w piekarniku przez 40 minut w temperaturze 220-240 ° C, aż yanitsya zarum ‚ ,

9. Chęć sprawdzenia to: zatrzymany w tym samym miejscu mięsa (np, udo) ostry nóż, jeśli sok płynęła przejrzysta bez krwi, oznacza to, że ptak jest gotowy.

10. Tniemy gotowe Peking plasterki kaczka i podawać na talerzu z pikantne naleśniki z ryżu i mąki pszennej, cienkiej ormiańskiego lavash.

Oddzielnie, położyć na stole miskę z sosem słodko (na przykład mieszanina soi i miodu), ogórek, pokroić w paski, cebula.

Przed użyciem plastry mięsa kaczki po pekińsku Kaczka, ogórków i cebuli umieszczone w naleśników lub chleba pita, sosem naoliwione, a następnie przewrócił.

Share →