Kaktusy i opieki nad nimi

Kaktusy i opieki nad nimi

Kaktus – bardzo dziwne rośliny, które wpływają na ich kwitnienie i zachwyci i różnorodności. Teraz jest ich ponad trzy tysiące gatunków kaktusów, ale nadal znaleźć nowe i nowe. Przestrzeń w mieszkaniu zajmują one mało, często małe i kompaktowe rozmiary. Istnieje niewielka typu kaktus, zwany blossfeldiana, rośnie tylko od wielkości monety dvuhkopeechnoy.

W związku z tym, te miniaturowe kaktus, jeśli chcesz, możesz zrobić kilkadziesiąt gatunków.

Mnożenie kolce kaktusa, rozbite się od dorosłej rośliny, są one nazywane dzieci lub sadzonki – odciąć górną część kaktusa. Możesz kupić i roślin dorosłych, nawet kwitnienia.

Roślin kaktus łatwiej pogodzić garnki wykonane z polistyrenu, a kilka garnków może wygodnie się blisko siebie – okazuje oszczędność miejsca na parapecie. Najlepsze garnki kwadratowych z chowane dnem, ponieważ po kliknięciu na kaktus zawsze może być łatwo usunięte do przeszczepu. Na dole każdej puli koniecznie wlać materiału drenażowego, a na górze to jest pożądane, aby wylać warstwę żwiru lub keramzytu do zagęszczania przeszkody wierzchniej warstwy gleby. Grunt na kaktusy sadzenia mogą używać żadnej z dodatkiem piasku, liści i torfu próchnicy.

Wskazane jest, aby wybrać przy zakupie mieszankę gleby na kaktus z dobrych właściwości przepuszczalności powietrza i wody, a gleba powinna być lekko kwaśny odczyn. Jeśli robisz mieszanki jest lekko kwaśny, aby zapewnić w potrzebie, aby dodać połowę torfu niż piasku. Do ukorzenienia sadzonki dzieci i wyciąć je, należy najpierw kilka dni do wyschnięcia – wyeliminuje gnicie, a następnie zasadzone w wilgotnej ziemi, aby zagłębić się w dolnej części roślin do sadzenia ziemi.

Podlewania kaktusy pożądany miękkiej wodzie w temperaturze pokojowej. Podlewanie jest najlepszym kaktus wieczorem lub w pochmurny dzień. Ziemnych pokój powinien wszystko zwilżyć wodą.

Należy również zauważyć, że niektóre gatunki kaktusów w okresie letnim często wpadają w stan odrętwienia pewnym, zwanej stagnacji, gdy nie jest wymagane podlewanie i wzrost roślin w czasie upału zatrzymuje. Ta właściwość ma, na przykład, klasy Notocactus.

Okres aktywnego wzrostu, kwitnienia i rozmnażania dla większości gatunków kaktusów, hodowane w domu, zaczyna się wiosną, w marcu i kwietniu, a kończy się jesienią, we wrześniu i październiku. Ogłoszenie aktywny wzrost kaktus na wiosnę jest łatwe – są końcówka zieleni kaktusów i nowych kolców. Podlewanie rano i potrzebują ciepłej wody – to pomoże się obudzić szybsze roślin.

Start małych ilości wody do nawadniania i tylko krawędzie garnka każdorazowo stopniowo zwiększając ilość wody podczas zalewania. Gleby w przerwach między podlewaniem powinien całkowicie wyschnąć. Postaraj się obronić po kaktus zimą ze zbyt ciepłego ogrzewania słońcu na parapecie, w tym wykorzystania kalka, papier lub inne.

Dla aktywnego wzrostu i kwitnienia kaktusów bardzo przydatne świeżego powietrza i światła słonecznego, więc jeśli w ogóle możliwe – najlepiej ponosi kaktus na balkonie lub wiszące półki na zewnątrz. Ale niektóre gatunki kaktusów nie lubią bezpośredniego światła słonecznego, na przykład, niektóre rodzaje Gymnocalycium. I oczywiście trzeba się upewnić, że kaktus nie poparzenie słoneczne. W lecie, gdy ciepła pogoda jest ustanowiony podlewanie kaktusa najlepiej wykonać w godzinach wieczornych.

Duże kaktusy podlewa się rzadziej niż w mniejszych. Podstawowa zasada – gleba powinna wyschnąć całkowicie. Wrzesień podlewania mniej i uzupełnić do końca października można całkowicie zatrzymać aż do wiosny. Dla doskonałej zimowania kaktusów i następnie aktywnego rozkwitu, to najlepiej, aby zapewnić kaktusy od listopada do lutego temperatury 5. 15 stopni.

Dla młodego temperatury kaktusy musi być powyżej – około 20 stopni. A młoda kaktusy zimą należy podlewać co 1 1-1,5 miesięcy, ponieważ nadal nie może się poruszać przez długi czas bez podlewania na ich niewielkie rozmiary.

Pożądane jest, aby znać nazwę każdego gatunku kaktusów dostępnych w celu zapewnienia jak najlepszej opieki dla każdego gatunku, a nazwy kaktusy mogą być zapisywane na garnki. Zapewnienie potrzebnej opieki: zimowy i podlewanie – masz doskonały wzrost i rozwój swojej kaktusy i pracy zostanie nagrodzony wspaniałego rozkwitu roślin doniczkowych.

kaktus mix opieki, rodzaje kaktusów i opieki, opieki domowej kaktusy, kaktus opieki przeszczepu, kryty roślin opieki Kaktus, Kaktus opieki Euphorbia, kaktus opieki mammilyariya, opiekujących doniczkowe kaktus, kaktus z czerwonym opieki igły, pielęgnacji kwiatów kaktus, kaktus leśnej opieki, obchodzi kwitnienia Kaktus, Kaktus, Kaktus opieki Grusonia dekabrystów Pielęgnacja, kaktusy w zimie, szczególnie opieki kaktusów, właściwa pielęgnacja kaktusy, kaktus opieki zasady, pielęgnacja kaktusów na wiosnę

Share →