Kamienie na zęby - przyczyn

Kamienie na zęby – przyczyn

Kamienie na zęby – Ten zestalony masę, która tworzy się na powierzchni zębów, która jest osadów na zębach. Chociaż sama wapna białego kamienia na zębach – ciemne. Wapna, ponieważ miesza się z resztek jedzenia, bakterii martwych komórek, sole fosforu, wapnia i żelaza.

Kamień zaczyna się rozwijać na zęby z płytki nazębnej, która składa się z resztek pokarmu i bakterii, śluzu, połączonego w jedną masę, występuje potrzeba leczenia zębów.

Kamień nazębny osadza się przede wszystkim w tych dziedzinach, w których gromadzone są mikroby, w których zęby nie oczyszczają się podczas żucia pokarmu. Ślina, depozyty moczenia, cementuje je. Kamień tworzy się na zębach 4,9-6 miesięcy, po czym kamień nazębny osiągnie maksymalny poziom, który jest różny dla każdej osoby. Formacja Stone na zęby – nie jest niczym niezwykłym dla nastolatków, a jest to spowodowane złą higieną jamy ustnej.

Również złogi kamienia nazębnego występuje na szyje zębów i rozciąga się na korzeniu koron i zębów. Tatar zdumiewa nawet protezy.

Kamienie na zębach z następujących powodów:

  • naruszenie metabolizmu soli w organizmie;
  • żucie osoba używa tylko po jednej stronie szczęk;
  • dieta jest głównie miękkie pokarmy;
  • pasty do zębów i szczotka złej jakości;
  • nieprawidłowe lub niewłaściwe mycie zębów;
  • nieprawidłowe położenie zębów, chropowata powierzchnia.

Pierwsze objawy kamienie na zęby są świąd i krwawienie dziąseł, wygląd cuchnący oddech. Tkanka otaczająca uszkodzony ząb, zęby stają się luźne i może wypaść. Około 80% ludzi w zęby ma ciemne plamy na wewnętrznej i zewnętrznej stronie zęba w pobliżu dziąsła.

To jest kamienia nazębnego.

Supra kamienie na zęby, które jest widoczne, znajduje się powyżej krawędzi dziąseł, a nawet mają żółtawy biały, stałe lub glinoobraznuyu spójności. Kamień można łatwo oddzielić za pomocą specjalnego narzędzia w stomatologii. Poddziąsłowego kamień może jedynie udać się do lekarza przy użyciu specjalnych narzędzi.

Ten kamień jest zielonkawy czarny lub ciemny brąz zmieści się na powierzchni korzenia zęba.

Kamienie na zębach może przejść do paradontozy, i powinno się ich pozbyć. I pomóc w tym może być tylko specjalista klinika stomatologiczna. zapobieganie kamieni na zęby jest higiena jamy ustnej wszystkich zasad za pomocą odpowiedniego pędzla, nici, wypłukać.

Share →