Kanzashi - japońskie dekoracje kwiatowe

Kanzashi – Japońskie dekoracje kwiatowe

Kanzashi tradycyjne japońskie ozdoby do włosów, który jest używany przez kobiety do włosów w misterne fryzury, i naprawić je szpilkami Kanzashi, herby Kanzashi.

Combs, barrettes, a teraz coraz szpilki ozdobione kwiatami, ręcznie wykonane, Kanzashi można przypisać do rzadkiego rodzaju robótek ręcznych.

Kanzashi pojawiła się około 400 lat temu, to kiedy japońskie kobiety zmieniły swoje fryzury płynącej styl włosów taregami, do stylu Nihongi, gdzie długie włosy zebrane w wyrafinowany updo.

Według tradycji japońskiej, strój ludowy kobiet nie zawiera na sobie ozdoby na szyi i ramion, a tym nawrocie Kanzashi stał się ich jedynym akcesorium. Kanzashi we włosach japońskich kobiet mówić o swojej rodzinie

stanu, wieku, statusu społecznego Obecność samych dzieci. Powstała na sobie, lokalizacji i liczby Kanzashi włosów kobiet regulacje nie są małżeństwem, a młodzi ludzie mogą nosić wiele bardziej Kanzashi włosy. Kolorystyka i liczba Kanzashi zmieniać się w zależności od pór roku i świąt.

Obecnie Kanzashi jest integralną częścią japońskiej kultury, mody i statusu społecznego. Dziś Kanzashi można zobaczyć w tradycyjnych narzeczonych ślubu fryzury Shinto, święta, i kobiet, którzy ubierają się w kimono na charakter pracy: gejsza, mistrza ceremonii herbaty, mistrzów ikebany.

Ale nowoczesne fashionistka sobie Kanzashi wrócił do mas, a teraz Kanzashi są nie tylko jako spinki do włosów, Kanzashi to szpilki i grzebienie metalowe i plastikowe, ozdobione kolorowymi kwiatami.

Kanzashi kwiaty są produkowane techniką tsumami, czyli dodawanie. Weź plac jedwabiu lub satynową tasiemką i pęsetą jest pewien sposób rozwinąć się w kwiat, a raczej w Płatek. Następnie płatki są zbierane razem za pomocą igły i nici, więc uformowany kwiat.

Skład kilku kwiatów przymocowane do podstawy – Herb, szpilki, Kanzashi gotowy. Kanzashi kwiaty mozhnoukrasit nie tylko kołki i ozdobić ubranie i

wnętrze. Każdy z nas może mieć unikalny PIN Kanzashi, wystarczy tylko chcieć.

Share →