Kąpiel dla zapalenia pęcherza

Kąpiel dla zapalenia pęcherza

Jak prawidłowo i efektywnie organizować walki z zapaleniem pęcherza moczowego, jeśli najpierw musiał zmierzyć się z nim?

Przypomina, MD, Urolog Surgery Center "Nowa klinika" w Twerze Igor G. Hakobyan.

Zimno sezonu – Test na cały organizm. Wirusy, infekcje i hipotermia często powodują różne problemy zdrowotne. Zapalenie pęcherza moczowego, w tym przypadku nie jest wyjątkiem.

Jeśli atak złapać z zaskoczenia, można pomóc sobie, wykonując nasze porady.

Pozbądź

zakażenie

Przyczyną zapalenia pęcherza – zakażenie. Najczęściej pojawia się on w Escherichia coli wina. Ona żyje w jelicie grubym, a czas nie przeszkadzają nikomu.

Jeśli jest to sytuacja korzystna, takie jak osłabienie układu odpornościowego z chorobą lub banalnej hipotermii, zaczyna działać. Podróż z jelita i do pęcherza. Jest ona przynosi jego rozkazy, a mianowicie, powoduje stan zapalny błony śluzowej. I rozpoczyna się tą samą zapalenia pęcherza moczowego.

Ostatnio, w uzupełnieniu do E. coli, wystawione dwa kolejne kłopoty – chlamydia i ureaplazma. Są one mniej powszechne, ale problemy nie dostarczają mniej.

Dlatego pierwszym krokiem w walce z zapaleniem pęcherza moczowego – to zniszczenia patogenów. Najbardziej niezawodny i szybki sposób na bieżąco są antybiotyki. Po pierwsze objawy zapalenia pęcherza moczowego jak najszybciej, ważne jest, aby odwiedzić urologa, który przepisze odpowiednie leki do Ciebie.

Muszą mieć jak najwięcej czasu przepisane przez lekarza. A pacjenci częstym błędem – przerwanie leczenia po pierwszym dolegliwości zniknęły. Proces zapalny może odbywać się szybko i pod warunkiem, że nie walce, to nie jest zbyt daleko do przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego. I radzić sobie z nim znacznie trudniejsze.

Więc nie spieszyć rzeczy i dać się leki przed czasem.

Kto sprzedał wiele leków przeciwbakteryjnych, które wykonuje świetną robotę z tym zadaniem. Wśród nich są dobrze sprawdzone nolitsin. To musi przyjmować jedną tabletkę trzy razy dziennie przez 3–5 dni.

Ci, którzy nie mają one 3–5 dni leczenia, można zaproponować innego skutecznego środka – Monural. Lek ten stosuje się tylko jeden raz w dawce 3 g do 2:00 przed lub po posiłku. Jest dobrze tolerowany, dozwolone dla kobiet w ciąży i prawie żadnych skutków ubocznych.

Z preparatów ziołowych należy zauważyć Cystone złożony preparat ziołowy, który ma własność dobrego warzyw uroseptikov i pozbawia zapracowanych ludzi od konieczności spędzać czas na przygotowanie różnych herbat nerek. Ma działanie przeciwzapalne, rozkurczowe i moczopędne i eliminuje większość objawów, pomagając główny leczenia.

Pij więcej

ciecze

Każdorazowo moczu przemytych bakterii spowodowane choroby. Trzeba pić dużo. Idealnie – 1.5–2 litry dziennie.

Zasada brzmi: większa niż płynem, mniej bakterii.

Najlepiej jest pić różnych napojów, ale jeśli nie ma żadnych wątpliwości, wody – zawsze dobry wybór. Wypróbuj już czas porzucić napoje bezalkoholowe, kawę i herbatę. Nie należy przyjmować wodę mineralną. Oni są drażniące pęcherza. I, oczywiście, bez alkoholu.

Napoje takie jak galaretki, kompoty, żurawina i sok żurawinowy, słaba herbata z mlekiem lepiej jest pić ciepłe i niezbyt słodki.

Możesz użyć soku z owoców, nie powodują alergii. To zielone jabłka, gruszki, morele, czarne porzeczki. Sok z owoców cytrusowych lepiej nie pić.

Że pomimo dużej liczby witamin może działać drażniące dla pęcherza moczowego.

Cóż pomoże soki warzywne: marchew, buraki, ogórek, dynia.

Sok pomidorowy może boleć. Bardzo często sprzedawane jako sok pomidorowy, który zawiera duże ilości soli, przypraw i czasem. Dlatego lepiej jest użyć świeżych soków.

Muszą natychmiast przygotować bezpośrednio przed użyciem. Lub co najmniej 1–02:00 do recepcji. Sok lepiej niż 30–40 minut przed posiłkiem.

Nie zapomnij o ziołolecznictwie. W porządku "myte" wyciągi z mącznicy lekarskiej dróg moczowych, żurawiny liści, pietruszka i skrzypu polnego. Zioła te mają moczopędne i przeciwzapalne działanie.

Możesz także skorzystać z gotowych kombinacji ziół. Na przykład, kupić herbatę nerek lub kolekcji prostaty.

Nie zapomnij

Medycyna Pracy

Ciepły prysznic w czasie ataku na zapalenie pęcherza jest nie tylko doskonałym środkiem higieny, ale także przyczynia się do złagodzenia bólu. Tylko nie myć bardzo długo.

Należy przemyto tylko daleko w kierunku przodu – temu, z ciepłej przegotowanej wody. Możesz użyć mydła lub dziecka specjalne środki higieny intymnej.

Zadbać

ciepła

Mało podejrzenie, zapalenie pęcherza moczowego, ciepło ubrać. I spróbuj jak najmniej wychodzić.

Czy warto wziąć ciepłą kąpiel? Oni nie zaszkodzi, jeśli wiesz dokładnie, że proces zapalny jest ograniczona tylko do pęcherza. Dlatego lepiej jest powstrzymać się od wanien z hydromasażem, zwłaszcza z sauny lub łaźni.

Lepiej jest użyć suchego ciepła. Gumy lub poduszka elektryczna, worek soli lub piasku rzecznego, ogrzewa do 35–38 ° C, przez 20 minut do przymocowania do dolnej części brzucha. Zrób przerwę na 20–30 minut, a następnie powtórz procedurę.

Byłoby dobrze, aby robić to na kilka godzin.

Ładny pomoc w gorącej kąpieli stóp zapalenie pęcherza moczowego. Temperatura nie może być 36–38 ° C. Stopy zanurzono w wodzie o temperaturze 10–15 minut, a następnie wytrzeć do sucha, położył się na łóżku i położył się na podbrzusze ciepłej podkładce ogrzewania.

Weź leki przeciwbólowe

Dobra pomoc Ketonal. Jest on dostępny w tabletkach i czopki i działa bardzo skutecznie. Zazwyczaj jedna tabletka lub pojedyncza świeca dzień jest wystarczające. Równie skuteczny lek – Nurofen.

Jeśli ból nie ustąpi, można dodać przeciwskurczowe. Lepiej, jeśli zostanie on sprawdzony Nospanum. W dzisiejszym rynku Nospanum forte, który może być stosowany raz dziennie. Dobry efekt mają kombinacji leków, takich jak Baralgin, Pentalgin.

Łączą w sobie właściwości przeciwbólowych i przeciwskurczowe leków.

Z leki ziołowe są sprawdzone tabletki Cystone i Cystenalum lub Spazmotsistenal kropli.

Śledzić

Nie może być wszystko. Ograniczenia mają zastosowanie tylko do tych produktów, które mogą podrażniać błony śluzowej akt. Są to czerwony i czarny pieprz, ocet, przyprawy, marynaty mieszanych.

Dlatego konieczne jest, aby wykluczyć z diety pikantne, kwaśne i słone potrawy też. Należy położyć nacisk na gotowanych i duszonych dań z warzyw.

Nie jest źle, aby jeść więcej nabiału, zwłaszcza produkty mleczne, które zawierają bifidobakterii.

Leczenie ostrego zapalenia pęcherza trwa zwykle od 6–10 dni. Po kursu zamknięcia niezbędnych do dodatkowej 2–3 tygodnie diety i pić napary ziołowe.

Zorganizuj się "rozrywka

terapia"

Trzeba spróbować trochę ułatwić ich stan. Możesz zrobić sobie relaksujący masaż, posłuchać muzyki, obejrzeć dobry film. W zasadzie wszystko, co można odpowiednią daje przyjemność. Idź do łóżka na odpoczynek trzeba nie więcej niż 3:00.

To nie powinien być zbyt długi, aby opuścić swoje ciało bez płynów.

Natalia Yepifanova

Share →