Kaszel leczenie. Mokry i suchy kaszel. Kaszel krwi

Kaszel leczenie. Mokry i suchy kaszel. Kaszel krwi

Silne lub słabe kaszel nie wymaga długiego widok, ponieważ każdy z nas przynajmniej raz w życiu cierpiała na tę chorobę. Pomimo dyskomfortu związanego z nim, kaszel jest jednym z najbardziej znaczących refleksów ciała.

Kaszel silny, słaby…co jeszcze?

Kaszel (silne, słabe lub umiarkowane) pozwala oczyścić nasz układ oddechowy przed upadkiem z każdym oddechem i osiedlić najmniejsze cząsteczki kurzu, często zawierają szkodliwe bakterie. Taki mechanizm samooczyszczania górnych drogach oddechowych zapobiega wielu chorób, pozbyć flegmy, ciał obcych itp. D

Kaszle u dorosłych i dziecko mają identyczny mechanizm i jest odpowiedzią na podrażnienia receptorów systematycznych drażniących znajdujących się na błony śluzowe układu oddechowego.

Istnieje ścisła klasyfikacja kaszel. Tak więc w zależności od natężenia wydzielają silny i słaby; Okres — napadowe, ciągłe lub rzadko kaszel, czasem kaszel krwią. Obecność lub nieobecność plwociny sugeruje mokro i suchy kaszel.

Metoda leczenia kaszlu jest inna i zależy od przyczyn jej występowania.

Mokry kaszel: leczenie

Mokry kaszel oznacza infekcję dróg oddechowych.

Mokry kaszel (lub, jak go nazywają lekarze, «produktywny») Charakteryzuje się obfitym plwociny. Ten typ kaszlu może wskazywać na obecność zakaźnego zapalenia dróg oddechowych, ostre infekcje układu oddechowego i przeziębienia, a także zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, itp. Wet kaszel często towarzyszy gorączka, duszność, dolegliwości klatki piersiowej.

Obróbka tego rodzaju kaszlu może być wykonywane przy użyciu odpowiedniego leku. Najczęstsze mukolityczne (ułatwia odkrztuszanie, leki), rozrzedzenie śluzu oznacza. Środki ludowe dla kaszlu mokrym — herbatki ziołowe z korzenia prawoślazu, babki pąków sosny, i tak dalej. d.

Suchy kaszel: definicja i leczenie

Suchy kaszel, w porównaniu z wymienionej wyżej mokrej kaszel psychologicznie i fizycznie tolerowany przez pacjenta trudne. Ponieważ nie przyczyniają się do oczyszczanie dróg oddechowych, ale tylko irytujące i bez bólu gardła, pacjent cierpi na bezsenność, często rozdrażniony i zmęczony.

Suchy kaszel może być objawem zapalenia krtani i tchawicy, przewlekłego zapalenia oskrzeli, astmy, raka i innych chorób, dlatego ważne jest nie tylko do leczenia kaszlu jako choroby, które wywołują to.

Najczęściej w leczeniu suchego kaszlu powołała specjalne przygotowania, aby ułatwić plwociny. Złagodzić stan pacjenta może fizjoterapia, inhalacje, masaże.

Odkrztuszanie krwi? Pilnie do lekarza!

Odkrztuszanie krwi (krwioplucie) występuje najczęściej w ciężkich przypadkach zapalenia oskrzeli i zapalenia płuc w naczyniach płucnych onkologii Powikłania zakrzepowo-zatorowe, i tak dalej. D Gdy krew podczas kaszlu należy natychmiast skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i celu natychmiastowego leczenia. Również specjalisty należy zachęcać długotrwałego kaszlu, który trwa miesiąc lub więcej, duszność, ból w klatce piersiowej podczas kaszlu, itp .. D.

Share →