Kasztanowca w medycynie ludowej

Kasztanowca w medycynie ludowej

Leczenie kasztanowca

Kasztanowca w medycynie ludowej

Kasztan Aesculus hippocastanumKonskokashtanovie

Kasztan Pochodzi z Azji Mniejszej, jest drzewo do 30 m, ma palchatoslozhnye liście, które tworzą się na ostatnich 5 lub 7 zubchatokraynih cząstek. Kwiaty z żółtym odcieniem czerwonawy lub białych płatków i 5. Owoce – kłujące pudełka, które zawierają duże ciemnobrązowe nasiona.

Kasztanowca kwiaty mają duży kwiatostan koniuszka, który podczas kwitnienia wydzielają przyjemny słodki zapach. Świnie i kozy szczęśliwy jeść nasiona kasztanowiec względu na ich gorycz. A imię "kasztan" pochodziło z Turkami, którzy w czasie długich podróży dało mu nasiona wycieńczonych koni, a następnie zmusić zwierzęta do odzyskania.

W Europie, roślin pochodzi z Azji Mniejszej, a teraz można je znaleźć na ulicach, placach iw parkach: ludność używa do krajobrazu.

Ogólne informacje o kasztanowca

Część Używane: Nasiona. Zazwyczaj nasiona powinny być zbierane we wrześniu i październiku w czasie, gdy są one zwolnione z ich kolczastej osłonie. W medycynie ludowej, nasiona kasztanowiec stosowane jako świeże jak i ekstraktu alkoholowego. Uzdrawianie i kory kasztanowca. Chcesz usunąć korę na wiosnę, jest używany do ekstrakcji eskulozida farmaceutycznego – substancji czynnej, z którego są wykonane leki.

Nasion i Pharmaceuticals kora wytwarza infuzji, proszki rozpuszczalne i ekstrakty suche, które są stosowane w połączeniu z innymi lekami w niewydolności żylnej. Do stosowania miejscowego wykonane maści, żeli lub kremów zawierających substancję czynną, takich jak escyna, eskulozid i ich pochodne.

Substancje czynne. Saponozidy zawarte w nasionach kasztanowca, mają działanie przeciwzapalne i decongestant, właściwości zwężające naczynia. Leki stosowane w postaci mieszanin o nazwie Escyna. Bogate ciasto zawiera kumaryny, szczególnie eskulozid posiadające właściwości witaminy P.

Właściwości lecznicze. Dzięki bogatej zawartości substancji aktywnych leczniczych kory i nasion kasztanowiec. Jest wykonana z wielu leków w naczyń kapilarnych i niewydolności żylnej. Najnowsze badania naukowe wykazały, że te substancje czynne, w szczególności escyna, obkurczających naczynia i właściwości przeciwzapalne, poprawy napięcia żylnego.

Eskulozid zawarte w korze, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i zwiększa ich wytrzymałość.

Wskazania. Ze względu na właściwości kasztanowiec . wspomniano powyżej, jest stosowany w niewydolności żył i naczyń włosowatych hemoroidy. Jego działanie jest zwiększona, gdy stosuje się w połączeniu z takich roślin jak oczaru.

cyprys evergreen, goldenseal i kaliny.

UWAGA. Jeśli spożycie nasion kasztan ewentualnego zatrucia u małych dzieci, kobiet w ciąży i matek karmiących. Zatrucie takie objawia się w postaci nudności i zaburzeń trawienia. A gdy stosowane miejscowo w ciągu jednostek szczególnie wrażliwych skórnych reakcji alergicznych.

Dlatego też, leczenie nie może być zbyt długi.

Przemysł farmaceutyczny z kasztanowca produkuje wiele leków do leczenia:

– infuzji: Brew jeden standard opakowania 200 ml. wrzącej wody, pozostawić na 15 minut, pić trzy razy dziennie po posiłkach;

– Żelatynowe kapsułki zawierające 75 mg. suchy ekstrakt: trzy kapsułki trzy razy dziennie z posiłkami;

– Stabilizowane rozpuszczalny ekstrakt mix 50 kropli wody w zlewce i napojów trzy razy dziennie.

2. Zewnętrzne Hemoroidy Leczenie:

– hemoroidy smarowane trzy razy dziennie, maści, kremy i żele.

Aplikacja kasztanowca w medycynie ludowej :

1. Aby wyświetlić radionuklidy i soli z organizmu BV Bolotov zaleca:

– 15-20 kasztany, obrane i pokrojone na pół (nie plastry, ponieważ napój jest zbyt gorzkie), zalać 3 litrami wody, dodać szklankę cukru i pół szklanki serwatki fermentować (zamiast ostatniego, można użyć śmietany lub drożdży). Nalegać potrzebujemy dwóch tygodni w wyniku fermentacji otrzymujemy bardzo smaczny napój, który dość szybko usuwa z radionuklidów ciała, ponieważ wzbogaca ciało z miedzi, kobaltu, wapnia – tej samej substancji, które są tracone, gdy narażenia na promieniowanie. Napój zawiera także usztywniającą wpływ na ciało człowieka, przyczynia się do gromadzenia jodu, która jest niezbędna, w niedoczynności tarczycy (zaburzenia tarczycy).

2. Leczenie żylaków, owrzodzeń żylaków:

– przygotować nalewkę z owoców lub kwiatów kasztanowiec – 50 uncji kwiaty lub owoce zalać pół litra wódki gatunkowej, nalegać dwa tygodnie w ciepłym i ciemnym miejscu, potrząsając codziennie. Zastosowanie: 40 kropli 3-4 razy dziennie przez 2-3 tygodnie codziennego. Skuteczność kasztanowca leki koni jest wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i naczyń włosowatych, zapobiega powstawaniu zakrzepów i resorpcję istniejących zakrzepów;

– przygotować nalewkę: 50 g. suszone owoce mountain ash i 50 g. kruszone owoce kasztan wlać pół litra wódki gatunkowej i nalegać dwa tygodnie, potrząsając od czasu do czasu, a następnie odcedzić. Zastosowanie: 15 kropli trzy razy dziennie;

– świeżo przygotowane Miąższ owocu kasztanowca i górskie popiołu może być wykorzystany do przygotowania kompresów i balsamów do żylaków.

3. Leczenie przewlekłego zapalenia zatok:

– Zanurzyć Buckeye (owoców) w nocy, aż zmiękcza, a następnie wyciąć z niego w postaci pasków i świeckich turunduchek oba nozdrza; Gdy wypłynie ropa, dobrze cios nos, a następnie położyć paski, a więc 5-6 razy; tak szybko, jak zatok szczękowych wyczyszczone ból minie. Po zabiegu błony śluzowej nosa należy smarować olejem rycynowym.

[Youtube] oMbWYQ27ajc [/ youtube]

Share →