Kiedy do lekarza

Kiedy do lekarza

«Nie mam pojęcia, co się dzieje, wiele w czasie ataku, nawet po nieudanych próbach łagodzenia bólu siebie, nie szukać pomocy medycznej, — powiedział szef departamentu zawał ukraiński Instytut Kardiologii. Strazhesko Valentin Shumakov. — Tymczasem, liczy się każda minuta — Podawanie leku może zapobiec obszaru martwicy do którego dostarczana jest krew. Najlepiej jest, jeśli pomoc będzie udzielana, nie później niż w ciągu sześciu godzin od wystąpienia objawów»,

Heart Attack — jest wynikiem prowadzenia choroby wieńcowej serca (niedokrwienie — lokalne niedokrwistość spowodowana zablokowaniem lub zwężeniem tętnic karmienia organizm).

Uznają, choroba niedokrwienna serca jest dość łatwo być badane na kardiologa. Wybierze leki, które zmniejszają prawdopodobieństwo ataków, albo oferują na przykład chirurgii pomostów szczepienia, podczas której chirurg tworzy obejście krew do serca od zdrowych żyłach.

Inna metoda interwencji chirurgicznej — protezowanie. Zwężeniem tętnicy w miejscu sondy jest dostarczane z balonem, który jest następnie nadmuchanym, rozszerzając tym samym statku. W tym miejscu stentu — jak urządzenia sprężynowego.

Dzień po zabiegu, pacjent może już obejść się bez leków.

Niestety, nawet po operacji istnieje ryzyko zawału powtarzania. Po tym wszystkim, główną przyczyną zawału serca — miażdżyca tętnic, co może prowadzić do powstawania nowej tablicy. Jednak, zmieniając swoje gusta i zwyczaje, można zapobiec ataku serca.

Pierwsza pomoc na atak serca

1. Weź nitroglicerynę i położyć. Jeśli leki nie pomagają w ciągu 10 minut, zadzwoń «szybko»,

2. Nawet jeśli serce jest chwycić za pierwszym razem, a ból odszedł szybko, w ciągu 3-5 minut, nie schlebia sobie. Tego samego dnia, skontaktuj się z lekarzem. Jeśli nie podjęcia środków zapobiegawczych, ból może wrócić.

Konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, które pomogą zrozumieć, co się stało lekarza.

4. Aktywność fizyczna nie powinny zwiększyć. Chociaż najbardziej odpowiednia spaceru. Lepiej zacząć z 70-80 kroków na minutę, stopniowo przyspieszając tempo.

Share →