Kiła. Diagnostyka i leczenie kiły

Kiła. Diagnostyka i leczenie kiły

Czym jest kiła?

Jest to choroba zakaźna, głównie przekazywane przez kontakt seksualny, bez leczenia wydaje się mieć wpływ na wszystkie narządy człowieka, który ma długoterminowy przebieg przewlekły, który wpływa na dzieci w łonie matki.

Mikrob powoduje kiłę?

Kiła w Rosji jest spowodowana przez jednego drobnoustroju – Pallidum Treponema (Treponema pallidum), ale w wielu krajach afrykańskich, istnieją również inne czynniki tej choroby. Charakterystyczną cechą Treponema pallidum jest jego suszenia wysoka czułość, substancje zawierające chlor przetwarzania, mydło i woda. W związku z tym, konsument może tylko transmisja w rodzinie z długotrwałego bliskiego kontaktu.

Jak masz syfilis?

Najczęstszym sposobem zarażenia jest kontakt seksualny (narządów płciowych, odbytu, jamy ustnej), prezerwatywa nie gwarantuje przed syfilisem, zwłaszcza jeśli wysypka nie tylko na narządach płciowych.

Drugim najczęstszym sposobem zakażenia jest «kontakt z krwią» – Transfuzja krwi, dzieląc ich zażywania w gabinetach dentystycznych, salony paznokci i tatuażu, przy użyciu golenie pacjenta czy szczoteczki.

Ta druga metoda transmisji kiły – domu. Co do zasady, to zakażenie występuje w rodzinie, w kontakcie z wydzielinami syfilitycznych zmian (wspólne naczynia, toaleta, łazienka, artykuły gospodarstwa domowego).

Jakie jest prawdopodobieństwo zarażenia podczas kontaktu seksualnego z kiłą?

Uważany prawdopodobnie zainfekowany pojedynczego kontaktu wynosi około 50%.

Jak jest rozpoznanie kiły?

· Badanie kliniczne i rozpoznanie objawów (klucz kontroli na fotelu ginekologicznym dla kobiet)

· Zbadanie wybranych zmian (jeśli są dostępne)

· Dodatkowe badania krwi (RW, RPR, TPHA, FTA, RIBT, ELISA, etc.)

Po pierwsze objawy kiły?

Synchronizacja z pierwszych objawów kiły różnić się od 10 do 90 dni. Zależy od liczby złowionych w organizmie drobnoustrojów, cechy organizmu, odbiór po zarażeniu różnymi lekami. Średni inkubacji (bezobjawowe) okres trwa 20-40 dni.

Co wyróżnić okresy kiły?

· Podstawowe – objawy tylko na skóry i błon śluzowych

· Liceum – skóra, śluzu i narządów wewnętrznych

· Szkolnictwo – charakteryzuje się nieodwracalne zmiany w układzie nerwowym, narządów wewnętrznych i mogą być śmiertelne.

Jak Okres podstawowej?

W miejscu wprowadzenia patogenu (zwykle w obszarze genitaliów) utworzone ulcer grube krawędzie (chancre). Większość przypadków bezbolesne i towarzyszy wzrost sąsiednich węzłów chłonnych. Ból często mogą pojawić się w jamie ustnej, na wargach, w odbytnicy, piersi oraz wszelkich innych powierzchni skóry i błon śluzowych.

Jak się okazuje, ten drugi okres?

W drugim okresie choroby blado Treponema rozprzestrzenia naczyń całego ciała. W rezultacie istnieje wysypka na każdej części skóry i błon śluzowych. Najczęściej to miejsce różowe plamy na brzuchu i szyi guzki na stopach i dłoniach.

Może być również obserwowany utrata włosów i brwi, obrzęk węzłów chłonnych, wzrost temperatury.

Jak się okazuje trzeciorzędowej okres choroby?

Najczęściej pory skóry i śluzu zaobserwowane zakłócać brzydkie rany, owrzodzenia w nosie. Od organów wewnętrznych wpływa na serce i wielkie statki, rozwijania poważne uszkodzenie układu nerwowego. Dlatego też, tacy pacjenci są często leczone przez kardiologów przez długi czas i neurologii.

Jak to jest leczenie kiły?

W zależności od

· Okres choroby

· Reakcje ilościowe krwi

· choroby współistniejące

· wcześniej leczenie

· możliwość hospitalizacji w szpitalu

Zwykle jest to kompleksowy zabieg łączy w sobie zastrzyki dropper tabletek w terminach i dawkach są określone wyżej wymienione warunki. Definiowanie leczenie jest właśnie zastrzyki i kroplówki z różnych antybiotyków i tabletek są komplementarne. Czas obróbki wynosi zazwyczaj od 14 do 40 dni, średnio 3-4 tygodni.

Po zabiegu pacjent powinien być pod kontrolą lekarza, który obejmuje badania kontrolne i badania. Zazwyczaj konieczne jest obserwowanie od 1 do 3 lat, zależnie od danych laboratoryjnych.

Jakie działania zapobiegawcze syfilis?

Najpewniejszym sposobem zapobiegania syfilis – być wiernym swoim partnerem seksualnym. W przypadkowych stosunków seksualnych z użyciem prezerwatywy. Jeśli podejrzewasz, że zostały zakażone kiłą musi przejść szereg konkretnych reakcji i przechodzą leczenie zapobiegawcze, które składa się z dwóch pojedynczych wstrzyknięć w czasie lokalnych i mycia genitalia ze specjalnych rozwiązań.

Pod żadnym pozorem nie można stosować samoleczenie. Zazwyczaj pacjenci są ograniczone i wykorzystanie tabletek «jazdy infekcji wewnątrz»Że dalsze próby, aby leczenie nieskuteczne.

Nasi specjaliści będą w stanie prawidłowo zdiagnozować, przeprowadzić badania i indywidualnie wybrać leczenie dla każdego pacjenta, biorąc pod uwagę okres, komplikacji i indywidualnej tolerancji. Lata doświadczenia lekarzy kliniki daje 100% wynik leczenia we wczesnych stadiach choroby.

Możesz zarezerwować wizytę u lekarza lub zadać pytania na temat telefonu.

Share →