Kiła u kobiet i mężczyzn

Kiła u kobiet i mężczyzn

Kiła jest uważana za niebezpieczną chorobę, która może rozwijać się nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Wynika to z faktu, że jest transmitowana jedynie poprzez kontakt płciowy.

Czym jest kiła?

Kiła jest chorobą, która jest przesyłana poprzez sposób seksualnej i jest czynnikiem sprawczym patogenu Treponema pallidum, które nie mogą występować w środowisku o więcej niż 3 minuty. To z tego powodu, że są one próbuje przeniknąć do organizmu człowieka i osiedlić tam. Gdy to nastąpi, osoby zakażonej przekazuje zdrowe osoby drobnoustrojów podczas kontaktów seksualnych.

Ale są przypadki, w których kiły mogą przejść zdrowego człowieka za pomocą igły lub nie sterylnych narzędzi. Ale jeśli matka zarażona kiłą w czasie ciąży, a następnie choroba może być przenoszona, a dziecko, które jest w jej łonie.

Jeśli mówimy o etapach, że ma chorobę, że kobiety i mężczyźni są równi i mają trzy etapy.

Rozwój choroby u kobiet i mężczyzn

Jeśli mówimy o mężczyzn, częściej nie są nawet świadomi, że mają syfilis. Wynika to z faktu, że większość ludzi nie ma zauważyć, wysypki na ciele, ponieważ po na korpusie pojawia wysypka, szybko znika, ale kontynuowany jest postęp choroby. Jeśli osoba wie coś o syfilis, to z pewnością zwrócić uwagę na takie oczywiste cechy takich chorób, jak syfilis.

Pierwszą rzeczą, która musi wydawać dziwny człowiek, jest fakt, że będzie miał niewielki obrzęk napletka. Ponadto w tym czasie, może być jeszcze wrzodów, które są położone w sąsiedztwie cewki na genitalia, w otwór wentylacyjny. Jako takie rany mogą występować w innych obszarach organizmu. Jeśli dokładnie przeanalizować je rano, a następnie pojawi się mały chancre, który jest pierwszym znakiem, że człowiek ma syfilis.

Takie chancre często ma zaokrąglony kształt, który ma średnicę w zakresie od 1 mm do 4 mm średnicy, ma czerwoną barwę. Krawędzie tych wrzodów są ciężkie, mało, ale jeśli ich dotknąć, ludzie nie czują bólu. Ale najstraszniejsze oszustwa takich wrzodów jest to, że są one bardzo zaraźliwa i może się w nich zdrowy człowiek.

Tydzień później, choroba rozprzestrzenia się do węzłów chłonnych, jak człowiek może włączyć się ciepło, ale ogólny stan pacjenta będzie zadowalająca, ponieważ nie złe uczucia ludzi doświadczenia nie będzie.

Po kolejnym krótki okres kiły rozwija się w drugim etapie, gdy organizm jest pod wielkim zniszczeniem. To właśnie w tym momencie, jeśli nic nie zostanie zrobione, to po 1-2 latach organizm ludzki zaczyna być stopniowo wycofywane i porozmawiać o korzystne traktowanie nie jest konieczne. Dlatego mężczyźni powinni zwracać szczególną uwagę na swoje ciało, a przy pierwszych wybuchów skonsultować się z lekarzem, który przepisze testów podaje do określenia obecności lub braku takich chorób jak syfilis.

Jeśli mówimy o kobiety mają choroby takie jak kiła, zaczyna się pojawiać po 2-3 tygodniach po infekcji. Pierwsze objawy choroby u kobiet wygląd chancre na błonie śluzowej pochwy, jak również w ustach sromowymi. Ponadto kobiety można również zauważyć, że rany może wystąpić w innych częściach ciała. Ale nadal istnieją również przypadki, gdy choroba jest w stanie utajonym. W takich przypadkach, kobiety powinny zwracać szczególną uwagę na stan układu limfatycznego, a także ogólnego stanu zdrowia.

Jeśli syfilis zakażenia, w pierwszym etapie, a następnie może być kobieta zapalny tylko niektóre części układu limfatycznego, ale będą odczuwane złe samopoczucie, osłabienie w całym ciele. To właśnie w tym okresie konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem.

Po drugie stadium choroby występuje powiększenie węzłów chłonnych w całym organizmie, jest ból stawów, wysypkę skórną, jak również wzrost temperatury ciała. Na tym etapie choroby, kobieta powinna zwracać uwagę na jego stan, jako objawy syfilis w drugim etapie są bardzo podobne do przeziębienia, która jest poważnym zagrożeniem zdrowia. Tak szybko, jak choroba postępuje, może wypaść brwi i rzęs, jak również będą nieodwracalne uszkodzenia wszystkich narządów wewnętrznych, a także cały system reprodukcyjnego.

Dlatego najbardziej drobne dolegliwości i wysypka, należy szukać pomocy u lekarzy. Kiła jest szczególnie niebezpieczne w czasie ciąży, ponieważ może to być ryzyko, że kobieta może urodzić martwe dziecko, jak syfilis dla dzieci w łonie matki, często kończy się śmiercią.

Badania diagnostyczne w kierunku kiły

Przeczytaj także:

Share →