Kilka faktów na temat naszego ciała-2

Kilka faktów na temat naszego ciała-2

1. naczyń skóry głowy, a mianowicie owłosione częścią jest uszkodzony nie zawali, to jest ich specyfika. Dlatego, rany głowy krwawią tak dużo, i wymagają nałożenia szwów skórnych.

2. W przypadku gdy osoba płacze, prycha i często wieje nos, a jeśli ryczy dużo (zwłaszcza dzieci), płynącym strumieniu smark. Jest tak, ponieważ nadmiar łzowych odpływów płynu do jamy nosowej przez rozdarcie kanale na wewnętrznym kącie oka. W rzeczywistości to nie jest snot, łzy go.

3. wznoszenia i lądowania, samolot często kładzie uszy, to dlatego, że w jamie ucha środkowego ciśnienie zmienia się wolniej niż w otaczającym środowisku. Czekolady resorpcji lub ziewanie znacznie ułatwia ten stan, ponieważ rura trąbki ujawniono (nie należy mylić z jajowodu) łączący ucho środkowe i gardło, co prowadzi do szybkiego równoważenia ciśnienia w jamie bębenkowej i środowiska zewnętrznego.

4. Podczas postu pierwszy organizm zużywa zapasy glikogenu. Glikogen — (C6H10O5) n, polisacharyd z reszt glukozy tworzy się główny skład węglowodanów ludzi i zwierząt. Glikogenu przechowywane w komórkach wątroby mogą być przetwarzane w celu dostarczenia glukozy w całym organizmie, w którym hepatocyty są w stanie pomieścić do 8 procent ciężaru glikogen, który jest maksymalne stężenie we wszystkich typach komórek. Całkowita masa glikogenu w wątrobie może osiągnąć 100—120 gramów u dorosłych.

5. W organizmie ludzkim jest tak zwany depot – śledziona, wątroba, płuca, podskórne splotu żylnego. Rola depot jest możliwość szybkiego wzrostu masy krążącej krwi potrzebny w tym czasie do potrzeb ciała. Wyrzut krwi z zajezdni powodują stanów emocjonalnych, zwiększone obciążenie fizyczne i psychiczne, głód tlenu w organizmie, a zwłaszcza krovopoteri.6. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego wymyślić sposobu podawania leków, jak per rectum (czyli świecę w odbytnicy)? Wszystko dzieje się w osobliwości dopływu krwi do ciała, ale nie w pomysłowości farmaceutów i farmaceutów.

Żylnego przepływu krwi przez naczynia dwóch systemów w tym samym czasie: przez żyłę wrotną do wątroby, gdzie metabolizm leku i żyły głównej dolnej bezpośrednio niezmienione do krwiobiegu. W ten sposób 50% leku nie ulegają zmianom w wątrobie i działa natychmiastowo. 7. Jedna z funkcji żołądka – synteza czynnika wewnętrznego zamkowy, który bierze udział w metabolizmie witaminy B12. We krwi witaminy B12 w osoczu jest związany z białkami osocza, tworząc kompleks witaminy B12, witaminy, białka, które osadza się w wątrobie. Zwiększa hematopoetycznych funkcji szpiku kostnego i układu nerwowego i przewodu pokarmowego.

Dlatego też, z klęsce raka żołądka po resekcji jest często tworzone z niedoborem witaminy B12 anemii megaloblastycznej. 8. serce człowieka częściowo pokryte dolnej części lewego płuca, więc jeśli masz pojęcia perkusyjne, takie jak badania względne i absolutne otępienia serca. A wcześniej technik wydajności «wstrzyknięcie adrenaliny do jamy serca» trzeba było dostać się do tej części, która jest pokryta świetle lub w inny sposób – witaj odma opłucnowa. 9. Czy wiesz, dlaczego małe dzieci, szczególnie w wieku takim schekastenkie? Jest tak, ponieważ mają one dopoliczkowe tkanki tłuszczowej formacji -inkapsulirovannie tłuszcz, znajdujący się pomiędzy policzkowej mięśni i mięśni twarzy z każdej strony.

Dane edukacyjne są ważne dla żucia i ssania u niemowląt. Na poparcie tej tezy jest fakt, że kule są narażone na znaczący regres w terminie ich wymagalności organizma.10. Strefa Zacharina-Ged – ograniczone obszary skóry (strefy), która w przypadku chorób wewnętrznych, często pojawiają odbitego ból, jak również zmiany w czułości w postaci bólu i nadwrażliwości na temperaturę.

Dlatego też, gdy zawały daje ból w lewym barku i ramienia. A ja, na przykład, między łopatkami z zapaleniem oskrzeli mocno zarysowany. 11.

Grzbiet tworzy się i rośnie szybciej niż w rdzeniu kręgowym, więc dziecko rdzenia kręgowego prawie całkowicie wypełnia cały kanał kręgowy oraz z wzrostu osoby już w wieku dorosłym, stożka rdzenia osiąga się tylko do poziomu 1 lub 2 lędźwiowego. (Tkanka nerwowego nie może utrzymać się na szybki wzrost kości.) Strukturę Atomowej, które wiązki lędźwiowego, sakralnych i ogonowego nerwów rdzeniowych rozciągające się zasadniczo pionowo w lędźwiowego i krzyżowego nazywa koni hvostom.12.

Share →