Kłącze w walce z chorobą

Kłącze w walce z chorobą

Air – to roślina wieloletnia, która ma wiele właściwości leczniczych. To jest dość powszechne w europejskiej części kraju, przede wszystkim – w strefie stepowej. Od Syberii do wybrzeża Pacyfiku ludzi wykorzystuje korzeń tataraku do celów leczniczych. Rzeczywiście, użycie tej rośliny daje wspaniały efekt.

Calamus i może być uprawiana na parapecie. Stworzenie tego skromny, więc dbać o niego łatwo. On potrzebuje umiarkowanej temperaturze nie wyższej niż 24 ° C, to przynosi wielkie projekty zamieszkania, kocha natrysku i obfitego podlewania, propagowane przez podział kłączy.

Rozwija się razem z innymi urządzeniami, takimi jak Chamedora. palma daktylowa, pierwiosnka.

Jakie choroby można wyleczyć?

Pokój powietrza

Muszę powiedzieć, że jest dość popularny i bardzo skuteczne środki pochodzenia roślinnego, która pozwala pozbyć się wielu dolegliwości.

Właściwości lecznicze tataraku, a także wiele innych roślin, znane wewnętrzne na długo, i naukowców jedynie potwierdzić jego skuteczność. Zawarte w kłącza glikozydu akorin znacznie zwiększa wydzielanie soku żołądkowego, mają zdolność do zwiększania wrażliwości na bodźce smak. Dlatego infuzji i wywar wytworzono z korzeni, są często wykorzystywane jako doskonałe narzędzie do przywrócenia apetytu.

Rzeczywiste wykorzystanie leku w chorobach zapalnych układu pokarmowego, wrzód żołądka, 12 wrzód dwunastnicy. Można stosować rośliny lecznicze oraz w przypadku zaburzeń żołądka i innych problemów trawiennych.

Korzystanie z tej cudowny lekarz jest rzeczywiście bardzo szeroki. Dość powszechne jest zastosowanie w chorobach wątroby. Skuteczne leki oparte na nim kamicy układu moczowego.

Nalewka wykonane z roślin leczniczych, pomaga tonizują układ nerwowy i stres.

Jak przygotować kłącza?

Jeśli zastosujemy się do zasad, kłącza podlegają zbiorów w miesiącach jesiennych. Korzenie są myte, dobrze oczyszczone, pokrojone na kawałki 15-20 cm długości, a następnie ostrożnie provyalivayut zewnątrz. Były następnie suszone w piecu.

Uwaga: temperatura w procesie suszenia nie powinna przekraczać 30 stopni.

Możesz umieścić kłącza na strychu lub w jakimkolwiek innym pomieszczeniu dobrze wentylowanym. Sprawdź wystarczająco suszone kłącza zbierane przez Ciebie. Jeśli są suszone przez dobrze, to mają przerwę w cieniu różowy i biały, czasem zielony lub żółtawy.

Dobrze wysuszone koreshochki nie zginać i zerwania z hukiem. Jeśli odpowiednio je przygotować, a następnie będą one mają przyjemny zapach i smak – daje gorycz. W postaci suchej, można skorzystać z przygotowanego korzenia przez długi czas – co najmniej dwa lata.

Jak gotować lek?

Calamus aplikacji root jest dość szeroka. Bulion zwykle wytwarza się w sposób następujący. Musimy wziąć 15 g sproszkowanych korzeni i wypełnij je 3 szklankach wody, a następnie gotować.

Następnie, mała część podawanego i może być stosowany jako środek leczniczy.

Osobiście przygotowany wywar leczniczy pić 3-4 razy dziennie po pół szklanki. Ale infuzji wytwarza się zgodnie z tradycyjnymi metodami. Weź powinno być trzy razy dziennie i tylko do celów leczniczych.

Jeśli masz wysoką kwasowość soku żołądkowego, nieustannie dręczony zgaga, kłącze tataraku może być prawdziwym zbawieniem. Często zalecany w celu zmniejszenia kwasowości proszku od rdzenia. Zgłosił się trzy lub cztery razy dziennie w małych ilościach – do personelu łyżeczką lub celowniku.

Warto zauważyć, że jest to zakład leczniczy i gotowane z proszku nim, nie tylko w medycynie, ale także w przemyśle. Na przykład, jest ważnym składnikiem do wytwarzania leku raczej niezwykłą przeciwwrzodowy nazwie „Vikalin”. Ale rozdrobnione korzenie stały się podstawą dla wielu herbat ziołowych i poprawić trawienie i apetyt.

Podobne leki pomocy i zapalnych chorób skóry. Na przykład, wrzody i rany dobrej nalewki prania lub wywaru. Równie skuteczne jest eutanazja w dotkniętych obszarach proszku skóry, wykonane z roślin leczniczych.

Suszone kłącze

Skuteczność tej rośliny owrzodzeń i ran (zwłaszcza tych zakażonych) ze względu na fakt, że w Aire zawiera lotny, ma wyraźny naturalne właściwości antyseptyczne. Sok z Kalanchoe może również pochwalić się taką właściwość, więc te zwierzęta mogą być uprawiane na kilka.

Dość często używane to piękno w rolnictwie, a mianowicie w branży hodowli zwierząt. Daj go do bydła w celu poprawy trawienia.

Air – asystent w walce z paleniem

Przeciwskurczowe, znieczulenie miejscowe, kopertowanie, rozszerzający naczynia krwionośne, uspokajające, antybakteryjne, ściągający … Pewnie, że to wspaniała roślina jest prawdziwym naturalnym uzdrowicielem. Przywraca siłę i ma niezwykły wpływ wzmacniający.

Jednak nie możemy ignorować kolejny ważny pozytywny roślin – Air bagno.

W przeszłości był on stosowany do oczyszczania jakość wody, nienadające się do spożycia przez ludzi (używane razem z węglem). Często używane przez obecnie tataraku osób prowadzących aktywny tryb zwalczania szkodliwych że spożywanie zdrowych nawyków – palenia. Naturalny środek oczyszcza organizm, usuwa toksyny i poprawia zdrowie.

Proste stosowanie kłączy w walce z paleniem – wystarczy wziąć kawałek rośliny i żuć na nim w czasie, gdy po raz kolejny chciał sięgnąć po papierosa. Podczas żucia początkowe uwalniane środków czynnych, które są następnie absorbowane przez błony śluzowe jamy ustnej i pragnienie palić się znika.

Według innej receptury, można połączyć korzystanie z tataraku i mięty pieprzowej. Przepis jest w następujący sposób: wziąć 1 łyżeczka proszku z korzeni, wymieszać dwie łyżeczki mięty pieprzowej, a potem zasnąć tej mieszaniny do garnka (można użyć termos) i wlać jedną filiżankę wrzącej wody..

Zaparzenia mieszaninę leczenie powinno mieścić się w ciągu jednej godziny. Następnie wszystkie procedury odkształcenia i stosowania w odniesieniu do płukania jamy ustnej.

Przeciwwskazania

Niestety, nie każdy może korzystać z tych napary i wywary do leczenia. Są przeciwwskazane u kobiet w ciąży, szczególną ostrożność należy podjąć w pierwszym trymestrze. To było w tym czasie, wiele kobiet w ciąży decyduje się rzucić palenie na zawsze.

Fakt, że w tym czasie i tak zaostrzony zastosowanie calamus Zatrucie może spowodować ciężkie wymioty i złe samopoczucie.

Share →