Kłębuszkowe zapalenie nerek u dzieci

Kłębuszkowe zapalenie nerek u dzieci

Nerki odgrywają kluczową rolę w naszym życiu. Spełniają one szereg unikalnych cech, bez których po prostu nie może istnieć. Ale, niestety, nie przechodzą chorobę i są niezbędne organy.

Tutaj skupimy się na kłębuszkowe zapalenie nerek choroby zapalne nerek, co wpływa na jednego z ich elementów konstrukcyjnych, kłębuszków nerkowych, a następnie całą nerkę.

Nerki mogą być uznane za główny korpus układu moczowego, ponieważ to, co produkuje moczu. Moczowodów, pęcherza moczowego i dróg kanał wykorzystywany do gromadzenia i wydalania moczu.

Dzieci w chwili narodzin nerki zostały utworzone, choć istnieją pewne cechy strukturalne i funkcjonalne. Masy nerek jest stosunkowo większa u dzieci niż u dorosłych, są one początkowo okrągły kształt, ale z wiekiem coraz typowe fasoli kształt. Ponadto, dzieci są poniżej nerki, są bardziej ruchliwe.

Urządzenie blokujące poprzez brak sensowności powoduje nerkę, że dzieci łatwo wypadają i jest często obniżenie Nerka ruchoma jeden lub dwa pąki. Ich wzrost był nierówny szczególnie intensywne występuje w pierwszym roku życia, a w okresie dojrzewania.

Wiadomym jest, że główny składnik strukturalny nerek jest Nephron. Każda ludzka nerka jest około miliona. W narząd istnieją podstawowe procesy, które definiują różne czynności nerek.

Każdy składnik strukturalny obejmuje piłkę z układu naczyniowego w kanalikach nerkowych. Z kłębuszkach występuje początkowy etap filtrowania moczu z osocza krwi do wnętrza kapsułki z kłębuszkach nerkowych bezbiałkowym ciekłego moczu pierwotnego. Drugi etap jest związane z faktem, że ciecz porusza się wzdłuż kanalików, gdzie woda i rozpuszczone substancje testowano przy różnych prędkościach resorpcji. Trzeci proces wydzielania rurowego jest to, że komórki nabłonkowe narząd uchwycić niektórych substancji z krwi i przeniesiono do światła kanalików przez narząd. I tylko w kształcie nerki ostatecznej moczu.

Zmiany patologiczne w kłębuszków nerek, przy jednoczesnym stopniowym udziału w procesie i innych elementów strukturalnych w nerkach, występują w kłębuszkowe zapalenie nerek.

Cierpią z powodu tej choroby są dzieci w różnym wieku, ale najczęściej są też pacjenci w wieku 3-12 lat. Ponadto, wiek, w którym pierwsze objawy choroby, w znacznym stopniu wpływa bezpośrednio na rokowanie. Na przykład, 10-latkowie i starsze dzieci ostre zapalenie kłębuszków nerkowych często staje się przewlekłe.

Choroba rozpoczyna się 2-3 tygodnie po przejściu szkarlatynę, ból gardła, przewlekłe zapalenie migdałków. U tych pacjentów w części nosowej gardła i skóry często paciorkowce. Ważną rolę w powstawaniu choroby odgrywają takie dziecko ponosi chorób, takich jak zapalenie płuc, grypy i innych infekcji dróg oddechowych. Zdając sobie sprawę z wyglądu kłębuszkowe zapalenie nerek spowodowane przeniesiona grypy, zakażenia wirusem adenowirusa i wywołujące ospę wietrzną, świnkę.

Rzadsze czynnik, który prowadzi do choroby nie są składnikami bakterii, takich jak stosowanie szczepienia food alergenu, hipotermia, stosowanie chemicznych i leków. Wciąż omawiane dziś i tło genetyczne zwiększone prawdopodobieństwo zapalenia kłębuszków nerkowych w pewnej kategorii dzieci.

W sercu tej choroby występują immunopatologicznych reakcję. Wiadomym jest, że w większości przypadków zawiera mechanizmy immunologicznymi i autoimmunologicznych. Czynnik bezpośrednio wpływa na komórki nerki lub nerek ustalone na kolejnym Oprócz tych kompleksów przeciwciał, które uszkadzają nerki.

7-14 dni po infekcji wirusowej lub paciorkowce u dziecka pojawiają się osłabienie, zmęczenie, zmniejszenie apetytu, jest pragnienie, zmniejszenie wydalania moczu. Czasami początkowy okres choroby towarzyszy wzrost temperatury ciała, bóle głowy, nudności, wymioty. Na twarzy dziecka, a później na nogach, talia nie jest obrzęk. Jest to najczęstszy i wczesnym objawem zapalenia kłębuszków nerkowych. Ich nasilenie u dzieci różni się od umiarkowanego obrzęk na twarzy do wspólnego obrzęku w całym organizmie. U niemowląt, to «miłość» znajduje się na dolnej części pleców i kości krzyżowej.

W ciężkich przypadkach, nagromadzenie płynu występuje w surowiczych jam (brzucha, klatki piersiowej, osierdzia).

Następnie staje się zauważalne bladość dziecko pojawia tępego pobolewania. I ten ból jest dwustronna.

Mocz dostaje kolor wywaru z mięsa, ale może być brązowy lub czarny kolor kawy. Przebarwienia hit wyjaśniono w moczu dużych ilości erytrocytów. Następnie mówić o czerwonych krwinek lub krwiomocz.

Uważa się, że przyczyną czerwonych krwinek w moczu chorych dzieci jest zwiększenie przepuszczalności naczyń włoskowatych kłębuszkowej jest krwinek czerwonych, ewentualnie krwawienia z kłębuszkach z pęknięciem kapilar i natychmiastowych zmian we krwi.

Często w rozwoju zapalenia kłębuszków nerkowych łączy skąpomocz (zmniejszenie wydalania moczu) lub bezmocz (brak jej uwalniania). Występowanie tych objawów jest wynikiem zmniejszenia ilości funkcjonujących nefronów wpływa na ich chorobę.

Charakterystyczne zmiany w moczu pojawienie białkomoczu białka. Zwykle pacjenci z białkiem kłębuszkowe zapalenie nerek w moczu jest większa niż 1 g / l. Jeżeli badania wykazują wysoką zawartość białka, a następnie rozmawiać o rozwoju dziecka zespół nerczycowy, prowadzi trudne, z masywnym obrzękiem i innych szeroko zmian patologicznych w organizmie dziecka. Inne zmiany w moczu, rzadziej pojawiają. Zwykle jest to mocz, który przeprowadza się wielokrotnie przed leczeniem i w trakcie leczenia, daje ogólny obraz efektu leczenia.

Objawem zapalenia kłębuszków nerkowych jest nadciśnienie. Występuje wzrost ciśnienia krwi, jak również maksymalne i minimalne. Jeśli zjawisko to jest stabilny i długoterminowy charakter (ponad trzy miesiące), to zwykle znak wskazuje przejście choroby w postaci przewlekłej. W związku z tym pojawiają się bóle głowy wzrok pogarsza, senność i nudności.

W ciężkich przypadkach zapalenia kłębuszków nerkowych, może spowodować komplikacje: ostra niewydolność nerek, obrzęk mózgu lub zastoinowa niewydolność serca.

Kłębuszkowe zapalenie nerek często prowadzi do zaangażowania w patologicznego procesu wielu narządów i układów organizmu:. Układu krążenia, pokarmowego, nerwowego, odpornościowego i innych Oznacza to, że choroba jest ciężka i poważna i, oczywiście, jeśli nie było podejrzenie, że dziecko ma ostre zapalenie kłębuszków nerkowych, nie ma czasu na że powinny być szybko i sprawnie zdiagnozować i rozpocząć leczenie.

Chore dzieci powinny być traktowane w szpitalu pod nadzorem Nefrologii specjalisty. Leczenie jest zawsze wieloskładnikowy. Obejmuje to powołanie reżimu i diety i leczenia farmakologicznego, które ma na celu bezpośredniego lub patogenu (wirusowego), florę bakteryjną mechanizm choroby i niektórych objawów.

Oczywiście, najlepsze z konieczności składnik porusza lekarza Nefrologii Dziecięcej w wyniku badania wykonane wcześniej.

Ogólnie rzecz biorąc, w pacjenta Leczenie trwa co najmniej 1,5-2 miesiące. A potem trzeba systematyczne i długotrwałe obserwacje dziecka w celu zapobiegania nawrotom. Dzieci powinny być nadzorowane nefrologii pediatrycznej od ponad 5 lat. Konieczne jest zbadanie miesięczny moczu.

Zaleca się chronić dzieci przed infekcjami, pożądane jest, aby wyłączyć z ćwiczeń fizycznych.

Kłębuszkowe zapalenie nerek należy uznać za poważną chorobą, ponieważ grawitacja, liczba możliwych powikłań. Jak w przypadku każdej choroby, choroba jest łatwiejsze do pokonania, gdy zaczynamy traktować go jak najszybciej i zawsze poprawne. Dlatego też, w przypadku wystąpienia objawów dziecka podobny do objawów zapalenia kłębuszków nerkowych, w każdym razie nie muszą się wahać.

Zapoznaj się z ekspertami, a następnie wraz z lekarzem powrotu do zdrowia Twojego dziecka.

Share →