Kolka nerkowa lub ból w nerkach

Kolka nerkowa lub ból w nerkach

Kolka nerkowa uznana za jedną z najsilniejszych i najbardziej bolesnych rodzajów bólu, że człowiek może doświadczyć. Często zdarza się niespodziewanie ataku, osoba doświadcza silny ból w okolicy nerek. Często na krótko przed atakiem kolki rosnącej dyskomfortu w nerkach.

Atak może być wywołane przez aktywność fizyczną, ale może pojawić się w spoczynku.

Kolka nerkowa jest często spowodowane przez kamicę moczową, więc leczenie polega nie tylko ból, ale także normalizację zaburzeń metabolicznych i rozpuszczania kamieni nerkowych i dróg moczowych. To ma działanie terapeutyczne preparat ziołowy „ Budka super-wrzesień „Kapsuły, wpływając różne linki z patologicznego procesu w kolki nerkowej. « Budka super-wrzesień „Kapsuły – to kompleks ziół leczniczych, które mają wysoką aktywność biologiczną w chorobach układu moczowego. Fitochemikalia „ Rozlane bardzo września „Kapsuły wyeliminować stan zapalny, ma właściwości antyseptyczne i antybakteryjne.

Przeczytaj więcej o leku tutaj.

Ból szybko rośnie i okolicy lędźwiowej można przesuwać w dół, dając pachwin, narządów płciowych, udo. Komplikuje atak kolki nerkowej mogą towarzyszyć dreszcze, gorączka, tachykardia, nudności i wymioty, częste bolesne oddawanie moczu. Kolka może być krótkie lub ostatnie kilka dni.

Kolka wynika z naruszeniem odpływu moczu z nerek spowodowane niedrożnością dróg moczowych, kamienia, zakrzep krwi lub innych czynników. Wzrost ciśnienia wewnątrz kapsułki niewydolnością nerek, ma dużą liczbę receptorów bólowych rozciągnięte. To jest bardzo bolesny proces i kolka nerkowa bezpośrednio.

Kolka nerkowa – wymagającej opieki w nagłych wypadkach (diagnostyka i leczenie, w tym fragmentacji kamieni nerkowych)

Co robić w ostrym ataku kolki przeczytać artykuł Pierwsza pomoc na kolki nerkowej.

Przyczyny kolki nerkowej

Przyczyną kolki nerkowej mogą być następujące czynniki:

  • ostre choroby zapalne, choroby alergiczne, nerek i dróg oddechowych;
  • choroba nerek. wodonercze, Nerka ruchoma. kamica nerkowa (kamica nerkowa, ureterolitiaz), odmiedniczkowe zapalenie nerek;
  • urazy;
  • obrzęk nerek i pęcherza;
  • zwężenie moczowodu.

Rozpoznanie kolki nerkowej

Jeśli chcesz szybko łagodzi ból, wziąć leki przeciwskurczowe. Ponadto zaleca się gorącą kąpiel i ciepła do okolicy lędźwiowej. Pozycja pozioma pomaga spontaniczne wyładowania małych kamieni.

Czuć ból nerek. Pamiętaj, aby skontaktować się z lekarzem .

Dalsze badania i leczenie po lekarza przepisze odpowiednią diagnozę i analizę wyników badań. Obecnie najskuteczniejszą metodą diagnozowania kolki nerkowej jest urografii dożylnej, która polega na wprowadzeniu rozwiązań radionieprzezroczystego substancji do żyły i wydajności serii zdjęć rentgenowskich, które pokazują naruszenie układu moczowego. Leczenie może być zachowawcze, instrumentalne (operacyjne).

W odpowiednim czasie leczenia na rokowanie jest zwykle korzystne lekarza.

Czytaj więcej o leczeniu kolki nerkowej przeczytać artykuł Jak leczyć kolki nerkowej?

Share →